Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami

26.8.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

(+ videa) Dvůr dealerství Chevroletu v Tyleru byl sledovaný kamerami. Ty ale nic neviděly, protože zloději odstavili osvětlení. „Pracovali” čtyři hodiny.

Celkem 192 kol bylo ukradeno z nových aut na dvoře dealerství Peltier Chevrolet v Tyleru v Texasu. I s dalšími napáchanými zvěrstvy tak zloději údajně způsobili škodu v rozsahu stěží uvěřitelných 200 - 250 tisíc dolarů, tedy asi 4,8 - 6 milionů korun. Rozsahem tahle loupež hravě trumfne červencový případ krádeže kol z Nizozemska a také únorový z České republiky.

Okradených aut bylo 48 a většina odcizených kol byla v rozměrech 20 - 22 palců. Sada takových kol přijde hravě na desítky tisíc korun, i pokud se nebavíme o značkách jako Mercedes-Benz nebo Audi; většina poškozených vozů byla amerických značek. Ne všechna kola byla takhle velká, i některé menší kousky zmizely. Všechna postižená auta byla nová, takže ke zbrusu novým kolům je potřeba připočíst ještě pneumatiky.

Podobně jako v ostatních případech, ani zde se zloději neobtěžovali s postavením aut na špalky za nosníky, nýbrž kusy dřeva podepřeli brzdové kotouče a některá auta dokonce jen tak nechali na zemi. Několik aut tak bylo poškozeno i mechanicky. Podle policisty Dona Martina zlodějům tahle loupež trvala asi čtyři hodiny.

Neví se ale, kolik zlodějů bylo. Zadní dvůr byl za plotem, osvětlený a sledovaný kamerami, ale tito lupiči byli dobře připraveni. Překonali zámek na bráně, odstavili světlo a okolo 1:22 ráno v neděli 21. srpna dovnitř přijel velký skříňový náklaďák. Pak se pustili do „práce”. Náklaďák odjel prý po páté hodině ráno. Právě kvůli panující tmě kamery v podstatě nic nezaznamenaly.

„Detaily a důkazy naznačují možnost profesionálního kruhu lidí, kteří útočí na dealerství po celém Texasu, přemisťují se z jednoho města do druhého,” pokračují informace tylerské policie. Podobně rozsáhlých loupeží kol ze dvorů dealerství amerických značek se v Texasu odehrálo od začátku roku několik. Poškozených aut byly vždy desítky.

Dealerství Peltier Chevrolet je pojištěné, takže auta opraví, vybaví novými koly a normálně prodá. A možná i zlepší zabezpečení svého zadního traktu. Je ale pozoruhodné, že čtyři hodiny trvající loupež prošla. Nebylo by zas tak překvapivé, kdyby si ničeho nevšiml náhodný kolemjdoucí nebo kdyby se tam nikdo takový neobjevil. Otázkou spíš je, na jakém principu fungují kamery a zabezpečovací systémy dealerství obecně. To bychom se ale pouštěli do přílišných spekulací.

Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 1 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 01Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 2 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 02Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 3 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 03Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 4 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 04Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 5 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 05Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 6 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 06Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 7 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 07Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 8 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 08Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 9 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 09Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 10 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 10Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 11 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 11
Celkem 48 aut bylo postiženo, od crossoverů přes trucky až po Camara

Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 12 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 12Zloději jsou stále drzejší, teď ukradli naráz 192 kol z nových aut, před kamerami - 13 - kradez 192 kol chevrolet tyler tx 13
Lupiči odstavili světlo na dvoře, najeli dovnitř náklaďákem a počali ho nakládat koly

Zdroj: Autonews, KLTV

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama