Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba

Znáte to, zácpou ve městě se probíjí auto s blikajícími majáky a někdo se za něj „pověsí” ve snaze probít se též. Možná máte tendenci ho blokovat, což zní pochopitelně, dělat byste to ale neměli. A toto video vám ukáže, proč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba

dnes | Mirek Mazal

Znáte to, zácpou ve městě se probíjí auto s blikajícími majáky a někdo se za něj „pověsí” ve snaze probít se též. Možná máte tendenci ho blokovat, což zní pochopitelně, dělat byste to ale neměli. A toto video vám ukáže, proč.

Zejména ve větších městech jste se s něčím takovým museli setkat, k vidění jsou podobné situace ale i na přeplněných okreskách. Provozem si začne probíjet cestu vůz s modrými majáky a těsně za ním následuje jiný, který majáky ani nemá. Člověka jako první napadne, je, že se dotyčný snaží využít průjezdu záchranných složek a ušetřit pár minut času, jenže tak jednoduché to nemusí.

Dokazuje to případ, který se před pár dny odehrál v Polsku. Rodiče šestiměsíčního syna si všimli, že jejich dítě spolklo ostřejší předmět. Situace zkraje nevypadala tak dramaticky, a tak se s ním rozhodli vyrazit do nemocnice autem, dítě se ale po cestě začalo dávit. Řidič a otec v jedné osobě si záhy všiml policejní hlídky stojící u cesty, zastavil a poprosil strážce pořádku o doprovod.

Ti dlouho neváhali a se služební Kiou Cee'd začali klestit civilnímu autu cestu do nemocnice. A protože bylo vybaveno i palubní kamerou, můžeme si celou jízdu prohlédnout na vlastní oči. Polák s manželkou a dítětem se držel na dohled houkajícím majákům a vypadalo to přesně tak, jako když někdo využívá záchranné složky k protáhnutí se kolonou.

V takových situacích začnou někteří z ostatních řidičů druhé auto blokovat, což se s ohledem na to, jak situace působí, dá i pochopit. Už mnohokrát jsme ale zmiňovali, že blokovat kohokoli v momentě, kdy nevíme, co přesně je jeho motivem ke zdánlivě drzému či ilegálnímu jednání, je nerozum. A tento případ je dokonalým důkazem. Tady mohlo jít o minuty i sekundy a jakékoli zbytečné zdržení mohlo i zmařit dětský život. Kdo si něco takového chce vzít na triko?

Ve městě se jistě i s očekáváním podobných potíží přidalo do eskorty ještě policejní Hyundai a s auty z obou stran už nemohlo k něčemu takovému dojít. Dítě tak bylo převezeno co nejrychleji do nemocnice a lékaři ho dokázali zachránit. Můžete namítnout cosi o tom, že by bylo moudřejší zavolat sanitku, ale je těžké udržet si chladnou hlavu, když jde o život potomka.

O něco snazší by mělo být udržet si ji v momentě, když se kolem vás někdo probíjí kolonou za autem s majáky. Může jít o „grázla”, ale být to tak zkrátka nemusí a nikomu z nás nepřísluší do situace zasahovat. Jestli dotyčný v takovém momentě konal správně, si musí vyřešit hlavně sám se svým svědomím...


Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 1 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 01Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 2 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 02Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 3 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 03Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 4 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 04Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 5 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 05Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 6 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 06Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 7 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 07Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 8 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 08Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 9 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 09Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 10 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 10Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 11 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 11Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 12 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 12Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 13 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 13Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 14 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 14Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 15 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 15Blokujete drzouny probíjející se provozem za autem s majáky? Je to hloupá chyba - 16 - Probijeni se provozem za autem s majaky video 16
Rodiče mohou poděkovat policii za spolupráci při snaze dopravit dítě do nemocnice. Ne vždy je auto v závěsu za houkačkou bezohledný motorista

Zdroj: TVN24

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše