Home > Rubriky a sekce > Život řidiče > Článek
Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy
4.6.2018 | Mirek Mazal
Že všichni řidiči nejsou stejní, není nutné dlouze rozebírat, ale jak poznat ty špatné? Britský průzkum se je pokusil jednoznačně zaškatulkovat.
Společnost Jennings Motor Group více než sto let obchoduje s novými i ojetými vozidly. Aby porozuměla svým zákazníkům, nechala si vypracovat průzkum veřejného mínění v oblasti automobilového trhu. Výsledky spojují značky aut s chováním jejich řidičů a majitelé BMW z toho radost znovu mít nebudou.
Odpovědi Britů ukázaly, že lidé mají velmi jasné názory na stav automobilového prostředí. Většina si myslí, že nejhorší řidiči jezdí v BMW a v nejlepším případě by měli podstupovat opakované přezkoušení. Pro Mnichov zvedlo ruku 21,3 procent dotazovaných, daleko za ním následuje možná překvapivě Renault (8 %), pak už méně překvapivě Audi (6,3 %), Volkswagen (4,1 %) a nakonec znovu francouzská značka, Peugeot (2,3 %). S logem BMW si lidé nejvíce spojují nebezpečí a agresi. Jednoznačné vítězství bavorské firmy tentokrát není nic radostného, naopak potkat Mercedes-Benz značí setkání s klidným a opatrným člověkem.
Většina žen tvrdí, že se nikdy nedopustila ničeho nelegálního (62,7 %), muži si to myslí jen ve 48 procentech případů. Celkem 29,2 procent dotazovaných žen pak považuje za nejhorší řidiče Spojeného království Velké Británie a Severního Irska penzisty, 9,3 procent něžného pohlaví by jim raději zabavilo řidičský průkaz. Dámy i pánové si ale současně nebezpečnou jízdu spojují nejvíce s agresí a lehkovážností.
Pokud byly vzaty do úvahy odpovědi bez ohledu na pohlaví, nejhorším typem řidičů obecně byla zvolena mladá generace s čerstvým řidičským průkazem. Získala skoro polovinu všech hlasů (47,4 %). Na druhém místě se usídlili důchodci (27 %) a třetí nejhorší jsou řidiči dodávek (23,9 %). Následují rodiče vezoucí děti do školy (17,3 %), řidiči kamionů (8,8 %), ženy celkově (6,8 %) a muži celkově (6,4 %).
Dohromady 58 procent všech respondentů uvedlo, že nikdy vědomě neporušili předpisy, ale například skoro čtvrtina (24,3 %) z oslovených obyvatel Sheffieldu více než jednou nedovoleně využilo autobusový pás nebo parkovací místo pro invalidy. Také každý čtvrtý jedinec z Belfastu někdy projel semafor na červenou, což může být fatální porušení pravidel silničního provozu - ve vícero smyslech tohoto slova...










BMW propadlo. Podle lidí se majitelé modro-bílé vrtule nechovají ohleduplně k ostatním. Dobře z tohoto výzkumu ale nevyšli ani mladí řidiči, penzisté či šoféři dodávek
Zdroj: Jennings Motor Group
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 4 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejnovější články
Stellantis nezná meze, do nabídky vrací i motor 7,0 V8 s až 1 014 koňmi, navíc levně
před 31 minutami
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 2 hodinami
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před 3 hodinami
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 4 hodinami
Dacia chystá nový kombík, který se postaví i drahým verzím Škody Octavia, stát má vedle nich pakatel
před 5 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
