Reklama

Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy

Že všichni řidiči nejsou stejní, není nutné dlouze rozebírat, ale jak poznat ty špatné? Britský průzkum se je pokusil jednoznačně zaškatulkovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy

4.6.2018 | Mirek Mazal

Že všichni řidiči nejsou stejní, není nutné dlouze rozebírat, ale jak poznat ty špatné? Britský průzkum se je pokusil jednoznačně zaškatulkovat.

Společnost Jennings Motor Group více než sto let obchoduje s novými i ojetými vozidly. Aby porozuměla svým zákazníkům, nechala si vypracovat průzkum veřejného mínění v oblasti automobilového trhu. Výsledky spojují značky aut s chováním jejich řidičů a majitelé BMW z toho radost znovu mít nebudou.

Odpovědi Britů ukázaly, že lidé mají velmi jasné názory na stav automobilového prostředí. Většina si myslí, že nejhorší řidiči jezdí v BMW a v nejlepším případě by měli podstupovat opakované přezkoušení. Pro Mnichov zvedlo ruku 21,3 procent dotazovaných, daleko za ním následuje možná překvapivě Renault (8 %), pak už méně překvapivě Audi (6,3 %), Volkswagen (4,1 %) a nakonec znovu francouzská značka, Peugeot (2,3 %). S logem BMW si lidé nejvíce spojují nebezpečí a agresi. Jednoznačné vítězství bavorské firmy tentokrát není nic radostného, naopak potkat Mercedes-Benz značí setkání s klidným a opatrným člověkem.

Většina žen tvrdí, že se nikdy nedopustila ničeho nelegálního (62,7 %), muži si to myslí jen ve 48 procentech případů. Celkem 29,2 procent dotazovaných žen pak považuje za nejhorší řidiče Spojeného království Velké Británie a Severního Irska penzisty, 9,3 procent něžného pohlaví by jim raději zabavilo řidičský průkaz. Dámy i pánové si ale současně nebezpečnou jízdu spojují nejvíce s agresí a lehkovážností.

Pokud byly vzaty do úvahy odpovědi bez ohledu na pohlaví, nejhorším typem řidičů obecně byla zvolena mladá generace s čerstvým řidičským průkazem. Získala skoro polovinu všech hlasů (47,4 %). Na druhém místě se usídlili důchodci (27 %) a třetí nejhorší jsou řidiči dodávek (23,9 %). Následují rodiče vezoucí děti do školy (17,3 %), řidiči kamionů (8,8 %), ženy celkově (6,8 %) a muži celkově (6,4 %).

Dohromady 58 procent všech respondentů uvedlo, že nikdy vědomě neporušili předpisy, ale například skoro čtvrtina (24,3 %) z oslovených obyvatel Sheffieldu více než jednou nedovoleně využilo autobusový pás nebo parkovací místo pro invalidy. Také každý čtvrtý jedinec z Belfastu někdy projel semafor na červenou, což může být fatální porušení pravidel silničního provozu - ve vícero smyslech tohoto slova...

Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 1 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 01Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 2 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 02Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 3 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 03Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 4 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 04Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 5 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 05Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 6 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 06Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 7 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 07Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 8 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 08Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 9 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 09Kteří řidiči jsou nejhorší a jakých jezdí autech? Studie vyjmenovala značky i typy - 10 - Nejhorsi ridici vyzkum foto 10
BMW propadlo. Podle lidí se majitelé modro-bílé vrtule nechovají ohleduplně k ostatním. Dobře z tohoto výzkumu ale nevyšli ani mladí řidiči, penzisté či šoféři dodávek

Zdroj: Jennings Motor Group

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Autobazar

zobrazit vše