Reklama

Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte

Podobné hororové příběhy se vypráví a není zase tak těžké jim věřit. Vidět vše na vlastní oči je ale něco trochu jiného. Tohle je šlendrián na entou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte

8.4.2018 | Petr Miler | 62 příspěvků

Podobné hororové příběhy se vypráví a není zase tak těžké jim věřit. Vidět vše na vlastní oči je ale něco trochu jiného. Tohle je šlendrián na entou.

O tom, co se může dít s vaším autem, když ho předáte do péče servisu, se vypráví legendy. A nemusí jít nutně o Autoopravnu na rozcestí. Například jeden autorizovaný servis Audi v Praze svého času obcházela skutečně mizerná pověst - mluvilo se o všech možných levárnách od výměny pouze části starého oleje přes montáž použitých dílů až po výlety s auty zákazníků po okolí.

Nevíme, co z toho byla ještě pravda a co už byly výmysly, po zhlédnutí přiloženého snímku ale nemáme problém věřit čemukoli. Natočen byl v Kanadě, kde by člověk očekával obecně vyšší kvalitu služeb, navíc ve velkém dealerství Mercedesu, kde bychom očekávali obzvlášť vysokou kvalitu služeb. Realitou je ale naprostý šlendrián, který očividně není jen náhodným selháním jednotlivce.

Snímek pořídil a zveřejnil člověk jménem Daniel Shiekhan, úspěšný developer a obchodník s realitami. Aut má vícero, v tomto případě byl ale v servisu se svým Mercedesem S63 AMG předchozí generace - jistě špičkovém autě, které by si zasloužilo adekvátní péči. Úkolem servisu bylo pouze provést drobný pravidelný servis na převodovce, k čemuž si majitel přivez nové díly. To vám možná přijde jako zbytečné šetření, ale proč ne, když si je umí koupit za velkoobchodní ceny, nikdo nezbohatl zbytečným utrácením.

Byla to vcelku banální operace a viděl to tak i servis, který měl účtovat a skutečně naúčtoval cenu odpovídající 1,6 hodiny servisního času - přesně ceně 236,80 CAD (asi 3 800 Kč). Z celé operace se ale nakonec vyklubal zlý sen každého citlivého majitele auta a asi by se to nestalo, kdyby si zákazník po dokončení servisu nevšiml otevřených držáků nápojů, které byly dříve zavřené. A v nich zahlédl nepořádek, který tam dříve nebyl.

Prohlédl si tak záznam z palubní kamery a jen se divil tomu, co technici servisu skutečně prováděli. Jeden z nich vzal auto na zdviž a za 11 minut byl s prací hotový. Jak se později ukázalo, ani si pořádně nepřečetl, co má dělat, a tak v převodovce pouze vyměnil olej. A protože práce na 1,5 hodiny byla hned hotová, rozhodl se využít náhlý volný čas jinak - zajetím si na zmrzlinu. Zjevně nikoli neobvyklá praxe v tomto servisu znamenala, že si s sebou vzal kolegu a vyrazili celkem pro čtyři zmrzliny i pro další zaměstnance.

To je hanebnost na druhou, tím ale vše nekončí. Až po cestě mu volal šéf servisu, který mu připomínal, že má použít díly z kufru. To se nestalo, navíc mu lhal, že „testuje auto na silnici”. Nakonec tedy nabral zmrzliny a některé položil do držáku nápojů tak, že do nich část vytekla. A pak se ani neobtěžoval nepořádek uklidit.

Po cestě oba technici vulgárně diskutují o lecčems, mimo jiné i zesměšňují zákazníka. A hlavní viník přizná, že si vůbec nepřečetl, co má dělat. Po cestě zpět přejede skoro v 50 km/h zvýšený obrubník, čímž poškodí kolo. Pak už vůz akorát umyje, nafotí si ho, chvíli s ním nesmyslně jezdí po parkovišti a předá jej zpět.

Za skoro 4 000 Kč tedy technik provedl zásah mimo zadání, nepoužil určené díly a 11 minut práce (dobře, tak 20 s oprávněnou zkušební jízdou a umytím...) vykázal jako více než hodinu půl. K tomu zneužil drahé auto zákazníka, zajel si s ním na zmrzlinu, kterou ho zašpinil a ještě poškodil ráfek. Tomu se říká produkt se zápornou hodnotou.

Není divu, že Daniel Shiekhan byl naštvaný, když viděl, co se dělo. Stalo se to už před více než 2 roky, od té doby se ale snažil přimět Mercedes k nápravě a chtěl, aby mu bylo sděleno, jaká konkrétní opatření přijal. Na radu právníků video nezveřejňoval, protože pak by Mercedes neměl motivaci cokoli dělat, když mu ale automobilka nedala po takovou dobu žádnou smysluplnou odpověď, vše zveřejnil.

Mercedes dnes tvrdí, že takové jednání je pochopitelně nepřijatelné a že zjednal nápravu, neupřesnil ale, jakou. Toto dealerství je zjevně prolezlé šlendriánem do morku kosti a neumíme si představit, jaké zvenčí neviditelné (protože zákazník si později žádné podstatné změny nevšiml) opatření mohlo situaci napravit.

Poučení pro nás je jasné - pokud vůz neservisujete v místě, ve které máte absolutní důvěru, je lepší se zajímat, co se s vaším autem děje. Taková puštěná palubní kamera nemusí být k zahození - ne proto, abyste pak mohli ukazovat na internetu, co se vám stalo. Ale proto, že když ji povedení technici jako ti z přiloženého videa uvidí, dají si pozor, aby nedělali, co nemají. Pokud ovšem máte jiné opatření, jak těmto věcem zabránit, podělte se v diskuzi. Neděláme si iluze, že české servisy jakékoli značky podobné praktiky obchází...

Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 1 - Mercedes S63 AMG servis smejd 01Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 2 - Mercedes S63 AMG servis smejd 02Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 3 - Mercedes S63 AMG servis smejd 03
Tento Mercedes S63 AMG je hlavním aktérem tohoto příběhu

Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 4 - Mercedes S63 AMG servis smejd 04Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 5 - Mercedes S63 AMG servis smejd 05Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 6 - Mercedes S63 AMG servis smejd 06Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 7 - Mercedes S63 AMG servis smejd 07Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 8 - Mercedes S63 AMG servis smejd 08Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 9 - Mercedes S63 AMG servis smejd 09Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 10 - Mercedes S63 AMG servis smejd 10Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 11 - Mercedes S63 AMG servis smejd 11Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 12 - Mercedes S63 AMG servis smejd 12Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 13 - Mercedes S63 AMG servis smejd 13Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 14 - Mercedes S63 AMG servis smejd 14Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 15 - Mercedes S63 AMG servis smejd 15Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 16 - Mercedes S63 AMG servis smejd 16Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 17 - Mercedes S63 AMG servis smejd 17Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 18 - Mercedes S63 AMG servis smejd 18Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 19 - Mercedes S63 AMG servis smejd 19Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 20 - Mercedes S63 AMG servis smejd 20Majitel Mercedesu natočil, co se může dít s vaším autem v servisu, když se nedíváte - 21 - Mercedes S63 AMG servis smejd 21
Co se dělo, vám v kostce vykreslí tyto obrázky, v plné „kráse” pak video níže

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 62 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama