Reklama

Míříte do Německa? Dejte pozor na špatné parkování, teď vám tam za něj i zdevastují auto

Lidé z německého Dopravního klubu se rozhodli bojovat proti špatnému parkování všemi prostředky. Dnes jim začíná „akční týden”, při kterém dají špatné parkování řidičům „sežrat”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Míříte do Německa? Dejte pozor na špatné parkování, teď vám tam za něj i zdevastují auto

28.5.2018 | Petr Miler

Lidé z německého Dopravního klubu se rozhodli bojovat proti špatnému parkování všemi prostředky. Dnes jim začíná „akční týden”, při kterém dají špatné parkování řidičům „sežrat”.

Špatné parkování je vcelku skrytá automobilová bezohlednost. Když někdo na silnici předjíždí na plné, jede na červenou nebo se městem žene stovkou, všimne si toho každý. Pokud ale někdo zaparkuje na místě, kterým třeba někdo vyjíždí z domu nebo jej má oprávněně rezervované, všimne si toho obvykle jen ten, komu vůz překáží. Špatné parkování navíc není vnímáno jako nebezpečné jednání (což, pravda, ve většině případů opravdu není), takže k němu přistupují laxně zákony i policie - ta se více stará o to, aby na placených stáních nikdo neunikl úhradě mnohdy nehorázných poplatků.

Nevíme, jaká situace panuje v tomto směru v Německu, o mnoho odlišná ale asi nebude, když se tamní Verkehrsclub Deutschland (Německý dopravní klub, zkráceně VCD) rozhodl bojovat proti řidičům, kteří neberou ohledy na ostatní právě při parkování. Od 28. května, tedy dneškem proto začíná tzv. Akční týden, při němž členové klubu budou dělat všechno možné, aby špatně parkující řidiče umravnili.

Na tom není nic špatného, když to policie sama nezvládá, iniciativa VCD ale už v minulosti vedla k páchání větších nepravostí, než jakou je špatně zaparkované auto. VCD nabádá své členy, aby sledovali parkování lidí v okolí a „konfrontovali je, nebo je nahlásili polici”. A onu „konfrontaci” si lidé vysvětlují různě.

Dopravní klub primárně hovoří o slovním upozornění nebo „žluté kartě” za stěračem, jenže někteří na to jdou jinak. Při loňské akci nebyla nouze o vypuštěné či propíchnuté pneumatiky, drobná poškození či pomalování auta, jak jej můžete vidět níže. Pravda, smývatelnou barvou, ale nedělejme si iluze, že tohle laku v době vodou ředitelných barev dělá dvakrát dobře. Ani tohle VCD není cizí, takové zamalování schvaluje též a dokonce nabádá k tomu, že by „pár silných mužů” mohlo špatně zaparkované auto z nevhodného místa i odnést.

Akce běží a jak upozorňuje klub ve své tiskové zprávě, zaměřena je hlavně na Berlín, Bonn, Münster, Hamburk, Kolín nad Rýnem, Frankfurt, Hannover, Darmstadt, Magdeburg, Wiesbaden a Halle. Aktivisté se ale mohou objevit prakticky kdekoli v Německu.

VCD tím chce upozornit na laxnost německých orgánů a vyvinout tlak na zpřísnění postihů - prý by pokuty za špatné parkování měly začínat na 100 eurech. Sami „parkovací teroristy” nemáme rádi, ale v řešení bychom byli mírnější. Ať už to ovšem vidíte jakkoli, zamíříte-li v dohledné době do Německa, dejte si raději na parkování dvakrát pozor. Jinak domu můžete jet s rezervou nebo nechtěně zkrášleným autem...

Míříte do Německa? Dejte pozor na špatné parkování, teď vám tam za něj i zdevastují auto - 1 - Nemecko trest za spatne parkovani 01Míříte do Německa? Dejte pozor na špatné parkování, teď vám tam za něj i zdevastují auto - 2 - Nemecko trest za spatne parkovani 02
Takto skončil černý VW Golf v Cáchách při stejné akci loni. Klubu, který za ní stojí, se i takové násilné řešení zamlouvá

Zdroj: VCD

Petr Miler

Další zajímavé články:

Autobazar

zobrazit vše