Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě

Vzít si na motorku v dnešním hustém provozu reflexní vestu zní jako dobrý nápad, policistovi se ale nelíbilo, že je ta motorkářova podobná policejní výbavě. Když se bránil, policie dokonala dílo zkázy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě

19.6.2019 | Mirek Mazal

Vzít si na motorku v dnešním hustém provozu reflexní vestu zní jako dobrý nápad, policistovi se ale nelíbilo, že je ta motorkářova podobná policejní výbavě. Když se bránil, policie dokonala dílo zkázy.

Život motocyklisty Darrena Emanuela se otočil vzhůru nohama poté, co byl zastaven policistou a popotahován kvůli svému vybavení. Povoláním finanční poradce minulý týden doplatil na svoji běžně dostupnou zářivou vestu s anglickým nápisem Polite (česky: zdvořilý) doplněným šachovnicí a prosbou o zdvořilé chování automobilových řidičů vůči motorkářům.

Majitel motocyklu BMW R1200RT dojížděl domů, když ho zastavil policista. Aktivní důstojník provedl důkladnou kontrolu stroje i jeho jezdce, zapsal si několik poznámek a nechal Darrena odjet. Ten si oficiálně postěžoval na postup autority, ale jeho slova se setkala s nečekaně ostrou reakcí.

Policejní orgán na podnět stížnosti zahájil ofenzivu. Oddělení jako odpověď zajistilo obvinění z nedovoleného nošení policejní uniformy a používání policejní motorky. Právě Darrenova výbava a model BMW připomínají svými prvky strážce pořádku a na základě této podobnosti se celým případem začal zabývat místní soud.

Soudce skutečně rozhodl o udělení podmínky a k tomu přidal pokutu 670 liber (19 100 Kč). Výsledek nepochybně přecitlivěle jednající moci byl následně zveřejněn v médiích, ta však leccos překroutila a Darren musel čelit dalším nepříjemným následkům. Po zveřejnění zpráv o odsouzení nedostal možnost obnovení pojištění motocyklu, dostal výpověď v práci i výpověď nájemní smlouvy na byt, který obývá.

Neuspokojivá situace neměla jiného řešení než odvolání. Poškozený se dočkal legitimního uznání o chybném jednání policisty i soudce, ale všechny vzniklé následky už nebylo možné vrátit zpět. Motorkář se domáhal také náhrad za urážku na cti, ale zbyla mu jen nejistota další práce a bydlení. „I když jsou tyto oděvy naprosto legální, jeden z nich mi způsobil velké potíže, úzkost, další výdaje, ztrátu domova a ztrátu zaměstnání,“ zhodnotil svůj osud britský motorkář, který je nyní přesvědčený, že mu policie zničila život. Zda se domůže alespoň návratu části věcí do normálu, je zatím otázkou.


Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 1 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 01Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 2 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 02Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 3 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 03Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 4 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 04Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 5 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 05Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 6 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 06Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 7 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 07Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 8 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 08Motorkář říká, že mu policie zničila život kvůli pouhé specifické reflexní vestě - 9 - Motorkar obvinen za reflexni vestu 09
Běžně prodávaný úbor s reflexními prvky způsobil muži řadu problémů kvůli přecitlivělé reakci policie a nepochopení soudu první instance

Zdroj: Motorcycle News

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše