Home > Rubriky a sekce > Život řidiče > Článek
Na magistrále v Praze mají přibýt další semafory, pěkně potají
15.8.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Pražský magistrát má plán na nasazení dalších semaforů na magistrálu. Nikomu o něm ale neřekl. A na vyjádření veřejnosti již zbývá pouhý den.
Jak by asi podle pražského magistrátu měla vypadat ideální dopravní situace? Zřejmě tak, že každé ráno by si občané nazuli běžecké tretry či cyklistickou obuv a zamířili by do práce. Po cestě by mohli podpálit těch pár posledních automobilových dinosaurů, kteří plni drzosti nadále spalují tu otřesně zapáchající ropu. A samozřejmě by přitom nesměli opomenout dostaveníčko s pány radními, kterým by odevzdali část svých daní.
Že to je nesmysl? Dnes možná, za pár týdnů kdo ví. Pražský magistrát si totiž očividně libuje ve strategii „O nás, bez nás“. Jinak by nemohl přijít s plánem nasazení dalších pěti nesmyslných semaforů na jednu z nejnamáhanějších dopravních tepen v republice. A to ještě předtím, než byly vyhodnoceny výsledky z instalace toho prvního.
Na počátku prázdnin, kdy se objevily první zmínky o semaforu na magistrále, přitom pražští radní slibovali, že „světla“ jsou jen na zkoušku. Poté bude vyhodnoceno, zda v centru ubyl hluk a tolik nebezpečné emise CO2 (které každý vydechuje a jenž třeba rostliny nutně potřebují k fotosyntéze). Jenže politické sliby jsou občanovy chyby.
Nejsou tomu ani dva týdny, co byl semafor uveden do chodu, a magistrát již přichází s novým plánem. Semafory budou na magistrále nasazeny také na křížení s Jižní spojkou, Michelskou, Vyskočilovou, Na strži a Legerovou. Cílem přitom není buzerace, nýbrž regulace. A pokud se vám to nelíbí, můžete se dokonce proti plánům ozvat.
V tuto chvíli ovšem nastává velký problém. Pod pojmem veřejná diskuze si magistrát představuje nenucený rozhovor jeho představitelů v některé prominentní restauraci. Při zveřejnění plánu totiž vůbec nebylo oznámeno, na koho by se nespokojení občané mohli obracet. A hlavně, pokud by již odpovědného styčného důstojníka našli, mají na stížnost...
...pouhý den. Ano, jen tak málo. Konec připomínkování totiž končí zítřejší půlnocí. A neznalost přece neomlouvá, jak se nám mnohokrát snaží dokázat slovutná ruka zákona. Semafory tak s největší pravděpodobností budou na magistrále růst rychleji než houby po dešti. Leda, že byste pana Josefa Noska, náměstka primátora zodpovědného za dopravu, neprodleně začali bombardovat svými e-maily.
Pokud byste se pana Noska chtěli na něco zeptat, kontakty na něj najdete na webu Osbidu.

Semafor na magistrále zřejmě dlouho nezůstane osamocen
Zdroj: Osbid, Foto: iDnes
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání s Ferrari teprve ukázalo nesmyslnost nového BMW M5. Už nikdy nebude jako dřív, říká úpravce
před 6 hodinamiBrutální Wankel s 12 rotory měl dávat 5 000 koní, při prvním měření výkonu ale selhal a začal hořet
včeraSpalovací „dinosaurus” Koenigseggu stanovil další dynamický rekord produkčních aut, nestačí mu ani nejlepší elektromobil
9.5.2025
Nové na MotoForum.cz
- Mokrý warm-up pro Joana Mira 09:58
- Marc Marquez vítězem Tissot Sprintu včera 15:27
- Pole pro Gonzaleze, 7. Salač včera 14:30
- Moto3: Dva Rookies na čele včera 14:29
- Pole Position pro Quartarara v novém rekordu 1:29,324 včera 11:31
Nejnovější články
Elektromobily se stávají finančně neúnosnými i pro služby na sdílení aut, jejich provoz stojí ročně o 185 tisíc víc než u spalovacích vozů
před 2 hodinamiKlasické Porsche 911 dostalo nový život s úchvatným novým motorem 4,0 bez turba, točí až 8 tisíc otáček
před 3 hodinamiKrize Audi se prohlubuje, firma v problémech začíná rozprodávat své rodinné stříbro
před 5 hodinamiSrovnání s Ferrari teprve ukázalo nesmyslnost nového BMW M5. Už nikdy nebude jako dřív, říká úpravce
před 6 hodinamiMax Verstappen potají otestoval závodní Ferrari. Prasklo to, i když si kvůli tomu dokonce změnil jméno
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva