Reklama

Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně

Že na britských ostrovech mají rádi vozy mladoboleslavské značky, víme již delší dobu. Úpadek prestižních značek je ale velkým překvapením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně

21.9.2017 | Petr Prokopec | 56 příspěvků

Že na britských ostrovech mají rádi vozy mladoboleslavské značky, víme již delší dobu. Úpadek prestižních značek je ale velkým překvapením.

O výsledcích studií Vehicle Dependability Study zaměřených na spolehlivost aut se vás letos informujeme již potřetí. Její nejnovější se pod patronátem společnosti J.D. Power odehrálo ve spolupráci s britskými motoristy, kteří měli zodpovědět, s jakými problémy byly konfrontováni během posledních dvanácti měsíců. Monitorovány přitom byly vozy staré jeden až tři roky.

Své zkušenosti majitelé rozprostřeli mezi osm kategorií (Exteriér, Zkušenosti s jízdou, Doplňky/ovládání/displeje, Audio/komunikace/multimédia/navigace, Sedadla, Vyhřívání/ventilace/klimatizace, Interiér, Motor a převodovka), přičemž v rámci studie zmínili nemalých 177 problémů. Ty v poměru ku stovce aut (PP100) odhalují onu spolehlivost - čím nižší je skóre, tím vyšší je kvalita oněch modelů.

Tak jako dříve i v případě nové studie platí, že čím více problémů majitelé zaznamenají, tím více klesá jejich loajalita dané značce. U prestižních vozů by u již ověřeného výrobce zůstalo 58 procent lidí, pokud by nezaznamenali jediný problém. V případě jednoho a více však toto číslo klesá na 48 %. Ještě hůře je pak u mainstreamu, kde věrnost po zaznamenání problému klesá z 49 na 40 procent.

„Drobné závady jako zamlžená okna, hlučné brzdy či navigační systémy, jejichž obsluha není snadná, mohou být pro majitele aut velmi frustrujícími a mohou negativně ovlivnit věrnost značce,“ dodává ke studii šéf evropské divize J.D. Power Mark Lendrich. Dle něj totiž dané problémy „nelze snadno odstranit. Pokud tedy trápí majitele po celou dobu, mnoho se jich k dané značce již nevrátí.“

Během průzkumu rovněž bylo zjištěno, že velkým motivátorem koupě byl u téměř třetiny lidí exteriér vozu. Není proto překvapivé, že většina majitelů mainstreamových i prestižních značek s ním má jen pozitivní zkušenosti. Přesto je ale s touto kategorií spojen největší počet problémů (20,6 PP100), zatímco konektivita (3 PP100) nebo hlasové ovládání (2,2 PP100) jsou méně četnějšími.

Stran designu je dalším klíčovým faktorem, jenž rozhoduje o koupi vozu, jeho spotřeba. Ta má vliv na volbu hned z 50 procent, zároveň je hlavně u majitelů prestižních aut důvodem k největším stížnostem. Ukazuje se tedy, že přepřáhnutí obřích sedanů a SUV na downsizingové motory, s nimiž má být spojena nízká papírová spotřeba (reálná je daleko vyšší), není zrovna dobrou volbou.

Škoda na pódiu, Audi a BMW na dně

Od všeobecných informací se můžeme přesunout k jednotlivým automobilkám a modelům. Z těch se budou radovat především příznivci korejské Kie, která stejně jako Volvo trápí motoristy v případě stovky aut 83 problémy. Po dechu pak nejspíše zalapají odpůrci Škody, která byla britskými motoristy poslána na třetí příčku (89 PP100). Mladoboleslavská automobilka tak porazila skoro celý svět.

Mezi malými vozy se přitom dokázala prosadit Škoda Fabia, nejúspěšnější značkou je pak v rámci jednotlivců Opel, respektive jeho britská odnož Vauxhall s modely Insignia (vozy střední třídy) a Meriva (malá MPV). Korejci pak okupují hlavně druhá a třetí místa, zatímco na Volvo V40 zbylo zlato mezi kompaktními vozy a mezi luxusními zabodoval Jaguar XF.

Ve finále pak můžeme dodat jedno velké překvapení, které se týká značek Audi a BMW. Ty totiž nenajdeme na vrcholku žebříčku nebo uprostřed, ale na úplném dně. Lepší je tentokrát i Fiat, což pro obě prestižní automobilky znamená neskutečný výprask. Jelikož přitom britský trh patří mezi největší evropské, měli by v Ingolstadtu i Mnichově v reakci na tuto studii pořádně zabrat...

Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 1 - JD Power VDS 2017 UK vysledky 01Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 2 - JD Power VDS 2017 UK vysledky 02
Britové v nové studii společnosti J.D. Power vyjádřili spokojenost se značkami Kia, Volvo či Škoda. Naopak Audi a BMW poslali ke dnu

Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 3 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 001Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 4 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 005Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 5 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 008Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 6 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 010Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 7 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 016Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 8 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 017Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 9 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 020Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 10 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 028Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 11 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 041Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 12 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 049Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 13 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 061Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 14 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 054Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 15 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 110Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 16 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 111Nejspolehlivější auta dle Britů: Škoda mezi nejlepšími, Audi a BMW na úplném dně - 17 - Skoda Fabia III 2015 12 TSI test prvni 112
Nejvíce favorizovaným malým autem je u Britů Škoda Fabia

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 56 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše