Home > Rubriky a sekce > Život řidiče > Článek
Odvážný muž si pořídil ojetý Fiat se skoro 150 tisíci km, „zdravý” nedojel ani domů
7.1.2020 | Mirek Mazal
Jsou auta, u kterých nájezd 150 tisíc km znamená leda dobré zajetí, Fiaty mezi ně ale obvykle nepatří. A pokud už se nějaký najde, rozhodně to není malý model 500.
O autech značky Fiat koluje mnoho škodolibých vtipů. U nás se historicky říká, že Fiat rezne už na plakátu, Němci si italskou zkratku vysvětlují jako Fehler In Allen Teilen (chyba v každém dílu) a mezi známá připodobnění patří i anglické spojení Fix It Again, Tony (oprav to znovu, Tondo).
Fanoušci italských aut řeknou, že jsou to klišé a nebo nanejvýš obraz minulosti, my ale máme podobné zkušenosti. Ať už šlo o Fiaty, Alfy nebo dokonce Maserati, vždy s nimi bylo více problémů než s jinými auty. A o lecčems nakonec svědčí i dřívější rešerše - extrémně ojeté vozy této značky v podstatě neexistují, jako by se jich naprostá většina rozpadla dříve, než ujedou několik set tisíc km.
Narážku na časté poruchy Fiatů bude dobře chápat čerstvý majitel malého hatchbacku 500C, když jeho městské přibližovadlo nevydrželo v provozu ani jeden den po koupi. Stylový exemplář naštval nového vlastníka jménem Anthony Richard, který si odvážně vybral ojetinu s nájezdem přes 145 000 kilometrů. Obecně nikterak závratná suma je patrně na techniku malého Itala příliš, jelikož úsporný vůz začal signalizovat poruchy hned chvíli po odjezdu od prodejce.
Hravá palubní deska brzy připomněla nedávno zdobený vánoční stromeček, veškeré kontrolky v akci přivítaly svého nového pána s prázdnou peněženkou. Rozmrzelý kupec se zmohl jen na natočení důkazního materiálu okomentovaného slovy: „Nebylo by to italské, kdyby se to nerozbilo.“
Fiat v minulosti evidoval častější reklamace pokaženého softwaru tohoto modelu, jako by dával reálnou podobu uštěpačným vtipům o nekvalitě svých výrobků. Italofilové malý fiátek pochopitelně brání, jiní majitelé ale přidávají do diskuze pod přiložené video své zkušenosti - například majitel Fiatu 500 Sport vyjádřil rozladění nad vlastním bojem s elektronikou vozu z roku 2014. Po nájezdu 90 tisíc kilometrů musel řešit opravu řídicí jednotky motoru následkem opakovaného zatékání vody do uložení důležitého zařízení.
My jsme ti poslední, kteří by se řídili předsudky, s ohledem na vlastní zkušenosti i zážitky jiných bychom ale při koupi jakéhokoli ojetého Fiatu byli velmi obezřetní. Zvláště, jde-li o městský model s vyšším nájezdem.






Fiat 500 může vypadat k světu...
...spolehlivostí ale obvykle neoslní. Takto se o tom na vlastní kůži přesvědčil čerstvý majitel otevřené verze s necelými 150 tisíci km
Zdroj: Anthony Richard@Youtube
Bleskovky
Muž skončil v poutech za to, že si „ukradl” své vlastní auto poté, co mu bylo ukradeno
včeraPrvní majitel najel s novým Volvem za 21 let přes 1 milion kilometrů. Celou dobu jezdil k jednomu dealerovi, toto ho u něj čekalo za odměnu
9.8.2025Poslední sbohem: Pět ostrých kompaktů se spalovacími motory si to rozdalo ve sprintu, dva z nich hrají svou vlastní ligu
5.8.2025
Nové na MotoForum.cz
- Vítězný double Marka Červeného včera 16:47
- Druhé Superbiky vyhrál Karlsson včera 14:36
- Vítězem Superbike v Hořicích Lukas Maurer včera 12:16
- Marek Červený vyhrál po crashi Najmana úvod v Hořicích včera 10:06
- Závod v Hořicích bez největšího favorita, ale s Maurerem 9.8.2025
Nejnovější články
Němci srovnali spolehlivost luxusních domácích cesťáků Audi, BMW a Mercedesu, našli jasného poraženého
před 10 hodinamiVW bere svým autům poslední zbytky identity, tato novinka by mohla být skoro čímkoli v nabídce kohokoli
před 11 hodinami„Bugatti pro chudé” by podle experta mohlo být na nejnáročnějším okruhu světa ještě o 10 sekund rychlejší, to by teprve bylo něco
včeraNěkdo to říct musel: Stesky nad cly jsou přehnané, radši se ptejte, jestli vaše auta za něco stojí, dráždí šéf BMW
včeraAutomobilka chtěla testem ukázat, že dojezd elektromobilů už není problém, dokázala pravý opak
včera
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.10. 23:28 - Truck Daškam
- Policejní kontroly a měření 08.10. 21:20 - M.Z.
- Pneu koutek 08.10. 20:05 - jerry
- Onboard videa 08.10. 15:38 - Truck Daškam
- Toyota obecně 08.10. 10:06 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.10. 01:06 - Truck Daškam
- whitelist & blacklist 08.09. 17:33 - řidičBOB
- Politický koutek 08.08. 20:53 - jerry