Reklama

Tyto dvě funkce moderních aut lidé nepoužívají správně. Přitom šetří starosti

 | 68 příspěvků | 26.12.2017 Mirek Mazal
Reagovat

Nepřihlášený Jirka_1

Aautomatické stěrače jsem.. | 26.12.2017 17:25reagovat
avatar

Aautomatické stěrače jsem měl kdysi na jedné Octavii jako součást výbavy a tvrdím, že již nikdy více. Ten systém si dělal, co chtěl, při zastavení na semaforech za minimálního mrholení začal zběsile stírat a podobné hovadiny. Rychlost stírání vůbec neopovídala potřebám řidiče, jen jednou za čas se trefila. Vždycky jsem byl nevrlý, když začalo pršet... Navíc zcela nezvládal tekuté stěrače, stíral i v momentě, kdy to vůbec nebylo zapotřebí. Já vím, že na ně nebyl systém konstruován, ale proto říkám, že nikdy více. Zlatý paměťový cyklovač u Felicií.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Já mám zase Octavii první.. | 26.12.2017 17:49reagovat
avatar

Já mám zase Octavii první generace a automatické stěrače fungují na jedničku.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Neux

Automatický senzor stěračů.. | 26.12.2017 17:58reagovat
avatar

Automatický senzor stěračů je na nic. Měl jsem ho na Octavii, kde byl nepoužitelný. Nyní mám starší mercedes S-class w220, kde je zrovna tak naprd. Stírá při sebemenším mrholení porád, klidně i max rychlostí. U kamionu (taky Mercedes) mám paměťový cyklovač a to je luxus :-)

Nepřihlášený

Klíma ani automatické stěr.. | 26.12.2017 18:26reagovat
avatar

Klíma ani automatické stěrače mě nevadí ale ABS a ESP mě lezou opravdu na nervy.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jaroslav

A to bylo jako všechno o če.. | 26.12.2017 18:33reagovat
avatar

A to bylo jako všechno o čem jste nás chtěli poučit? HLAVNĚ ŽE REKLAMA PŘES PŮL STRÁNKY!!

Nepřihlášený Surcuf

Reakce na: Klíma ani automatické stěr.. | 26.12.2017 18:35reagovat
avatar

Bingo

Nepřihlášený Memphis.unv

Ještě jsem neviděl, že by.. | 26.12.2017 19:15reagovat
avatar

Ještě jsem neviděl, že by na některém autě automatické stěrače fungovaly, jak mají. Napříč automobilkami i koncerny. Buď šudlí okno nasucho anebo nechávají souvislou vrstvu vody a rychlost je páčkou neregulovatelná takže člověk voli mezi pomalým souvislým a neustálým jednodnorázovým setřením

Nepřihlášený mumomomomomememumumummiiimm

Reakce na: Já mám zase Octavii první.. | 26.12.2017 19:53reagovat
avatar

Taky jsem si hned vzpomněl na svou Felicii, kterou jsem měl před 15ti lety, cyklovač byl opravdu dobrá věc, jednoduché nastavení a vždy fungoval, jak jsem chtěl.

Nepřihlášený kozlík

Opět jste nezklamali a nap.. | 26.12.2017 20:09reagovat
avatar

Opět jste nezklamali a napsali TOTÁLNÍ nesmysl.:-) jen tak dál

Nepřihlášený Gašpo

Na automatické stierače so.. | 26.12.2017 20:21reagovat
avatar

Na automatické stierače som prvýkrát narazil v Mondeu a po tej skúsenosti som mal jasno. Priplácať si za niečo také može len masochista. :-D

Ale na takýchto "bezvýznamných" veciach si možete urobiť obraz ako je to vlastne s tým autonómnym riadením. Nedokázali vyriešiť spoľahlivosť primitívnych prkotín a hlavne že za pár rokov chcú aby autá jazdili sami. :-D

Nepřihlášený Homer

Octavia II - katastrofa P.. | 26.12.2017 20:25reagovat
avatar

Octavia II - katastrofa

Passat B7 - nic moc, dost často šudlání sucho, obzlášť výživné když projíždíte prostředím kde se práší - asi citlivý senzor

Opel Omega poslední generace - jeden z nejlepších

Berlingo - jakž takž

Golf 6 + 7 jakž takž - občas nasucho

Jak už bylo psáno zlatý cyklovač ve felícii a hodně dobrý byl cyklovač pro favorita z amatérského rádia - pokud si někdo dal záležet na provedení byl bezkonkurenční.

Nepřihlášený Rapidak

No mám již třetího rapida... | 26.12.2017 20:40reagovat
avatar

No mám již třetího rapida. (vždy nová auta na rok) a řekl bych, že to automatické stíraní funguje velice dobře.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený josephko

Na predchádzajúcom aute so.. | 26.12.2017 21:16reagovat
avatar

Na predchádzajúcom aute som mal automatické stierače (prvá generácie mazdy 6), ale nedalo sa na ne vôbec spoľahnúť. Stierali si ako chceli.

Na súčasnom aute mám páčku na natavenie intenzity stierania a je to podstatne lepšie.

Môžno v súčasnosti je už elektronika vyspelejšia, ako 10 rokmi. ale neviem to porovnať.

Nepřihlášený Paflik

Jestli jsem něco opravdu o.. | 26.12.2017 22:09reagovat
avatar

Jestli jsem něco opravdu ocenil na novém autě, tak to byly právě automatické stěrače, nevím jak v jiných autech, ale v Insignii fungují opravdu dobře

Nepřihlášený Max

Vsetky automaticke veci, k.. | 26.12.2017 22:12reagovat
avatar

Vsetky automaticke veci, ktore sa daju vypnut, hned vypinam, okrem radenia a abs esp a stmievania zrkadiel. Nemam rad, ked nieco rozhoduje za mna. Aj v poslednom Focuse klimu riadim sam, ale hlasovo, je to zabavne davat prikazy "klajmet", "fan spiid minimum", "difrost on" atd. Je to jedno z najlepsich hlasovych ovladani auta, ake som zazil. Zle veci su automaticke dialkove svetla, startstop. Najotravnejsie je vraj Volvo XC90, to viem len z pocutia, ze vie podla gps ci je clovek v meste a ak ano, strazi aj mpr-ku. Nedovoli sa pohnut bez zapnutych pasov a pod. Kamarat to za poplatok cez diag vypina.

Nepřihlášený Kuba

Mám Fabii, rok výroby 2017.. | 26.12.2017 22:17reagovat
avatar

Mám Fabii, rok výroby 2017. Automatická klimatizace funguje na jedničku. To samé i automatické stěrače. Bez nich si to už nedokážu představit. Ještě bych všem doporučil světelný senzor. S tím jsem taky spokojený.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr

Automatické stěrače - větši.. | 26.12.2017 22:47reagovat
avatar

Automatické stěrače - většinou dost nepoužitelné, na suchém skle stíraly jak o život. V posledním autě Peugeot bych řekl jakž takž snesitelné. Automatická AC - některé auto v automatickém režimu začne chrlit studený vzduch v létě i v zimě, jiné si počká, až v zimě bude kapalina dostatečně ohřátá - takže taky moc nepoužitelné. Jiná auta o pokus o bezprůvanového klimatizování foukají nedostatečně - nutno manuálně korigovat.. Opět musím pochválit Peugeot, který má režim klimatizace nastavitelný ve třech úrovních, které dle nastavení řídí intenzitu větrání - tento algoritmus mě osobně vyhovuje nejlépe - SOFT AUTO, AUTO, FAST AUTO - zde se dá opravdu vhodný režim vybrat. Takže není režim auto jako auto .....

Nepřihlášený VK

Info pro autora článku : v.. | 26.12.2017 23:11reagovat
avatar

Info pro autora článku : ve většině dnešních automobilů jde zvolit v nastavení intenzita foukání automatické klimatizace, stejně tak lze zvolit citlivost dešťového senzoru.

Článek o ničem, raději otiskněte část z manuálu k vozidlu.

Nepřihlášený Karel

Je to o tom se naučit vše.. | 26.12.2017 23:16reagovat
avatar

Je to o tom se naučit vše správně používat, a článek o tom jak se správně stručně vyjadřova a popsat jádro myšlenky .

Nepřihlášený Motor

Automatika stěračů něco pr.. | 26.12.2017 23:38reagovat
avatar

Automatika stěračů něco prisernyho.automatika klimatizace taky peklo pozná že je nízká teplota takže to jede naplno hned od začátku a zbytečně.A třeba protiskluz vypínám a ABS někdy dobrý ale ne vždycky.Je to pro lidi co neumějí jezdit a nevědí ani co auto dela....

Nepřihlášený Motor

K čemu je všechno na elekt.. | 26.12.2017 23:50reagovat
avatar

K čemu je všechno na elektriku když se to sere?Otvírání kufru shori relé proč tam není i mechanika?Už mě ty novy auta nebavej....Bezklickove zapalování vybitá baterka nenastartuju...sami hovadiny

Nepřihlášený Starší auto

Mě nejvíce štve to automat.. | 27.12.2017 00:00reagovat
avatar

Mě nejvíce štve to automatické přepínání dálkových a potkávacích (bude to spíše nějaké předřazení lupy než vypínání skutečných žárovek dálkových světel), věčně mě někdo kdo se přehoupl přes kopec nebo dorazil dáli oslňuje.

Já mám z uvedených tří věcí (klimatizece, stěrače na senzor deště, dálková/potkávací) jen automatickou klimatizaci. U cyklovače stěračů mi vadí, že má malý rozsah a když už opravdu prší tak musím zapínat rychlejší stírání kde už nelze cyklovač nastavovat.

Nepřihlášený Starší auto

Ty Motor možná bys na to m.. | 27.12.2017 00:12reagovat
avatar

Ty Motor možná bys na to měl jít jinak. Pokud ti jde ABS vypnout, jak tvrdíš (ale divil bych se), tak ho nevypínej ale nauč se s tím autem jezdit a brzdit tak aby ABS nebylo v činnosti (nekope tě pedál při brždění, přilnavost pneumatik k vozovce není ztracena - pokud je musíš zpomalit a změnit styl jízdy). Já ABS vypnout nemohu a tuším že i když vypnu stabilizační systémy (protiskluzový systém či jinak obecně systém stabilizace podvozku) jako celek tak ABS zůstane stejně stále zapnuté.

Nepřihlášený Fucci

Na mém skoro desetiletém p.. | 27.12.2017 00:25reagovat
avatar

Na mém skoro desetiletém pětkovém BMW naprosto bez problémů, předtím na 15ti letém trojkovém BMW také bez jakýchkoliv problémů. Jak automatické klima, tak i automatické stěrače. Jestli mi nějaká automatika tedy úplně nesedí, pak je to automatické přepínání dálkových světel.

Nepřihlášený Jirka 1983

Mám Oktavii2 a senzor dešt.. | 27.12.2017 01:31reagovat
avatar

Mám Oktavii2 a senzor deště mě mnohokrát málem přivedl k naprostému zešílení.

Trošku mrholí a stěrače jedou na plný koule.

Nebo prší na plný koule a stěrače se ani nehnou... Nenávidím ten systém.

Po výměně senzoru za jiný se to o mnoho zlepšilo, stejně bych ale všema deseti bral cyklovač, jaký jsem měl ve favoritu. Tam si člověk nastavil přesně dobu, jakou chtěl.

Nepřihlášený CzechSir

Proč tu píšete o automatic.. | 27.12.2017 07:29reagovat
avatar

Proč tu píšete o automatických stěračích ... to sice dnes začíná být standard, ale takový tempomat je standard už přes deset let a většina řidiču ani nevý, kde ho zapnout, natož použít ... většinou z obavy, že by nevěděli rychle, jak ho vypnout :)

... v dalších reakcích čtu a ABS, ESP, ASR ... možná pro připomenutí

1. ABS je dobré pro 95% řidičů, kterým zachrání kůži, nevím o žádném autě, kde by šlo standardně vypnout

2. ESP kromě supersportů nelze vypnout a hlavně pomůže 100% řidičů. Jde o jeden z mála systémů, který ani sebelepší řidič nenahradí!

3- ASR ... ano pokud se snažíte ve sněhu vyškrábat na kopec a motor vám ubere, protože vám proklouzlo kolo ... je to k pos...í. Ale je to jediný systém, který lze u většiny aut lehce vypnout.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Eda

Automatická klima - super... | 27.12.2017 08:03reagovat
avatar

Automatická klima - super. Na začátku si to ošéfuju sám a pak dám auto a už se nestarám o nic.

Automatické stěrače - taky pohoda. Mám Megane 2006 a C-max 2005 a u obou funguje dobře (u obou lze nastavit citlivost senzoru). Jediné, co mě štve je automatické setření při každem nastartování když je automatika zapnutá, i když není co stírat, prostě jen tak pro připomenutí, to je ale uplně na h...o.

Nepřihlášený Karel

Trochu odbočím k ostřikova.. | 27.12.2017 08:20reagovat
avatar

Trochu odbočím k ostřikovačům. Úplně na fíču je řešeno ostřikování například u Astry G. Po stisknutí páčky okamžitě jedou stěrače. Než dojde k ostříknutí, tak jedou stěrače nasucho. Dobře to bylo vyřešené u staré Primery. Tam se stěrače zapnuly po asi dvouvteřinové prodlevě. To umožňovalo třeba několikrát krátce ostříknout před setřením.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Driver

Před 17ti lety jsem měl na.. | 27.12.2017 08:20reagovat
avatar

Před 17ti lety jsem měl na Octavii1 obě zmíněné funkce a vše dodnes funguje na jedničku s hvězdičkou. To, že s tím lopaty neumí zacházet není závadou konstrukce auta ale nízkým IQ. Existuje manuál, ale to zmiňovat je bezpředmětné:o)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Clark

Automatický stěrač ve Ford.. | 27.12.2017 09:05reagovat
avatar

Automatický stěrač ve Fordu od řady MK3 funguje zcela bez problémů, stejně tak Focus II, osobní zkušenost.

Používám stále, stejně jako automatickou klimošku.

Nepřihlášený R2

Automaticka klimatizace ve.. | 27.12.2017 09:51reagovat
avatar

Automaticka klimatizace ve vetsine aut, ve kterych jsem ji zkousel, fungovala obstojne, ale rozhodne to nebylo dokonale a umim pochopit, proc se ji nekdo snazi preucit. V lacinych autech, ktera spolehaji na nekolik malo senzoru, ani dokonale fungovat nemuze.

Automaticke sterace, ktere jsem mel moznost vyzkouset, vetsinou nestaly za mnoho, jak tu jiz zaznelo, vetsinou se neumi sravne prizpusobit intenzite deste a stiraji casto zbytecne rychle nebo naopak prilis pomalu, obvykle neumi zohlednit preference konkretniho ridice, takze i kdyz nahodou vyhodnoti intenzitu deste spravne, tak to velke casti ridicu nebude vyhovovat a v neposledni rade vetsina systemu trpi castymi false alarmy, kdy zacnou stirat nasucho kvuli nejake drobne necistote na senzoru. Osobne bych si v pripade moznosti volby automaticke sterace znovu neporidil.

Tento clanek na me pusobi, jako by byl opsan z reklamni brozury, nebo ho psal novinar, ktery je tak trosku odtrzen od reality, protoze testuje pouze same spickove modely aut, na rovinu netusim, jak funguji sterace v autech vyssi stredni tridy a lepsich, to nejsou auta, ktera bych si mohl dovolit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Článek trošku z vody zdá s.. | 27.12.2017 10:00reagovat
avatar

Článek trošku z vody zdá se mi. Protimluvy (starší systémy chrlí neohřátý vzduch v zimě na straně jedné... a řidič to nenastaví manuálně nikdy lépe na té druhé). Hrušky a jablka. Technologie, které automaticky přebírají činnosti za řidiče procházejí evolucí. Nelze srovnávat různé pokročilosti vyspělosti systému. A řeči o tom, že se řidič může věnovat lépe ostatním činnostem. Pokud se automatický systém nechová jak má, naopak navozuje nervozitu. Mám ve voze dost pokročilé automatické stírání, čtyřzonovou auto klimu a stejně občas pro komfort rodiny zasahnu.

Nepřihlášený

Reakce na: Proč tu píšete o automatic.. | 27.12.2017 10:16reagovat
avatar

Souhlasím, hlavně s částí o ESP. Bez něho se obejdou defenzivní řidiči, kdy na jeho zásah v podstatě nikdy nedojde. Ale pokud někdo jezdí rychleji, tak ocení pomoc v situacích, kdy nastane náhlá změna podmínek. Mám dojem, že mi to jednou zachránilo zadek. Možná bych to zkorigoval i bez ESP, těžko říct, ale byl jsem rád, když to přibrzdilo jedno z kol a udrželo mě to v správné stopě. Chtěl bych vidět, jak někdo z těch, kteří tvrdí, jak je to nanic, dokáže zabrzdit jen jedno z kol, aby srovnal stopu. Bez 4 brzdových pedálů těžko a ani s nimi to v té desetině vteřiny nikdo nedá...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený V12

Reakce na: Klíma ani automatické stěr.. | 27.12.2017 10:22reagovat
avatar

Dalsi Ken Block...

Nepřihlášený V12

Reakce na: Souhlasím, hlavně s částí.. | 27.12.2017 10:28reagovat
avatar

ESP je specialne pre defenzivnych soferov. Jazdia sice pomaly, opatrno, ale ked pride k prudkej zmene stavu cesty, ktora sa nedala predvidat, prave to ESP dokaze zachranit velmi vela. A bohuzial velka vacsina zavodnikov si mysli, ze co neurobi on, to zanho zatiahne ESP. Je to ale tragicky omyl, ESP priblizi moznosti auta k fyzikalnym hraniciam blizsie. Pokial ale zavodnik uz jazdi blizko tychto hranic, ESP nema dalsi priestor na svoju cinnost a vela toho neurobi.

Nepřihlášený Fil

Automatické stěrače na Peu.. | 27.12.2017 10:35reagovat
avatar

Automatické stěrače na Peugeotu mi fungovaly skvěle, nevidím v tom žádný problém, stejně tak v automatické klimatizaci. Takže nějak jsem úplně článek nepochopil, co se vlastně snažil nám přinést. Samozřejmě, že žádnou automatiku nelze nastavit do stále a na 100 % přinášejícího užitku... Pro mě zbytečný článek.

Nepřihlášený Také postižený

Reakce na: Trochu odbočím k ostřikova.. | 27.12.2017 11:05reagovat
avatar

Nejsi v tom sám. Mě to dělá Renault taky (spustí stěrače ihned v okamžiku ostřiku a tře se ještě suché sklo) a sere mně to nevýslovně.

Nepřihlášený

Reakce na: Před 17ti lety jsem měl na.. | 27.12.2017 11:24reagovat
avatar

Ty nelopato máš ,ale v hlavě nas....no:)

Nepřihlášený alesmb

Reakce na: No mám již třetího rapida... | 27.12.2017 12:41reagovat
avatar

A už pršelo?

Nepřihlášený alesmb

Reakce na: Proč tu píšete o automatic.. | 27.12.2017 12:49reagovat
avatar

Se 100% u ESP nesouhlasím, spíš v 90% pomůže, ale ve zbývajících 10% zabije.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený smejkal

Reakce na: Automaticka klimatizace ve.. | 27.12.2017 16:04reagovat
avatar

Fungují velmi dobře, nebo tady někde čteš o nespokojeném majiteli BMW7, Audi 6+,Jaguaru, Rolsu nebo Bentley atd... Samé Oktávky, Fokusy, kde je podobná výbava pouze Low end, aby měli odfajknutou výbavu v katalogu.

Nepřihlášený Endy

Lidé jsou různí a různé ko.. | 27.12.2017 21:05reagovat
avatar

Lidé jsou různí a různé koníčky maj, to co někomu vyhovuje, jiný nemůže vystát. Dělám přejímacího technika v autoservisu a po dvaceti letech si pokaždé myslím, že už mi nemůže nic překvapit. Omyl!!! Spousta lidí, nejen že čím dál složitějším systémům nerozumí, ale ani vůbec nechápou jak fungují, a teď nemluvím zdaleka jen o seniorech, kde by se to dalo čekat. Chci tím říci, že spousta "závad" s kterými přijíždějí zákazníci do servisu se vyřeší hned při přejímce, kdy se ukáže, že si jen zákazník něco vypnul, nebo přenastavil. Například když přijede 14 dní objednaný třicetiletý IT specialista s BMW X5, že mu nejdou stahovat zadní okna, a když vypnu dětskou pojistku, okýnka stáhnu, čumí jako trubka a já taky! Co se klimatroniku týče, poměrně často se setkávám s tím, že ho mají lidé úplně vypnutý, protože jim prý klimatizace nedělá dobře a raději si stáhnou okýnko?! Nu což, proti gustu, žádný dišputát. Dešťový senzor považuji za velmi příjemný asistent, kdy k jeho správné funkci většinou stačí dát nové, kvalitní gumičky stěračů.

Nepřihlášený LP

Přečetl jsme jen část o au.. | 28.12.2017 06:44reagovat
avatar

Přečetl jsme jen část o automatické klimatizaci, za tohle vás opravdu někdo platí ? To jako vážně ? Dlouho jsme nicnerikajici sracku nečetl ..

Nepřihlášený make

na Rover 75 mi funguju aut.. | 28.12.2017 11:30reagovat
avatar

na Rover 75 mi funguju automaticke stierace uplne idealne, intenzita je uplne idealne prisposobena dazdu, a pri stati na krizovatke sa intenzita spomali, takze zbytocne nestieraju pocas stania.

Samozrejme rozculuje samovolne spustenie zadneho stieraca pri zaradeni spiatocky vzdy ked je aktivovany senzor prednych stieracov ale nespadne ani kvapka vody.

Nepřihlášený qwertz

Ještě jsem nezažil automat.. | 28.12.2017 11:58reagovat
avatar

Ještě jsem nezažil automatickou klimatizaci, která by fungovala dobře ve dvou extrémech - vymrzlý auto v zimě, a rozpálený v létě. Ale na dlouhý cesty je to fajn.

Rozumně fungující automatické stěrače jsem ještě nikdy neviděl. Nejlepší řešení byl cyklovač s pamětí.

Nepřihlášený jos

Reakce na: No mám již třetího rapida... | 28.12.2017 12:04reagovat
avatar

Bože...

Nepřihlášený CzechSir

Reakce na: Se 100% u ESP nesouhlasím,.. | 29.12.2017 13:16reagovat
avatar

Asi patříte k těm co jezdí s autem do extrému a tady je pravda, ze už ani ESP nemusí pomoci ... ale ani tady nezabije! ... viditelně nechápete fyziku a speciálně její část kinematiku a ani způsob jak funguje ESP. Kdyby ano nemůžete podobný blábol napsat.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený alesmb

Reakce na: Asi patříte k těm co jezdí.. | 29.12.2017 17:29reagovat
avatar

Ale rád se nechám poučit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený CzechSir

Reakce na: Ale rád se nechám poučit. | 29.12.2017 19:18reagovat
avatar

Stačí napsat jediný případ kdy ESP někoho zabilo ... a vypadá to, poučování poučování bude ve Vašem asi zbytečné

Nepřihlášený Anonym

Reakce na: Klíma ani automatické stěr.. | 5.1.2018 15:35reagovat
avatar

Chápu... Zbytečné systémy, které se pouze snaží zachránit Váš život, jak otravné!

Nepřihlášený maTooB

Automaticke stierace su pr.. | 12.1.2018 07:09reagovat
avatar

Automaticke stierace su praveze jedna z naj veci v aute... Ti ktori nadavaju asi nevedia, ze citlivost senzoru sa da nastavit v palubnom pocitaci. Okrem toho je dobre mat ich vypnute ked je sucho a zapnut len v pripade potreby, vtedy funguje ok

S aut, klimou mam rovnake skusenosti, fuci to na zaciatku az zbytocne a regulujem si to sam, neskor prepnem na auto

Nepřihlášený

všechno kromě škodovek fun.. | 12.1.2018 19:54reagovat
avatar

všechno kromě škodovek funguje dobře

Nepřihlášený miluna

nesnáším tyhle nedokonalé.. | 13.1.2018 23:59reagovat
avatar

nesnáším tyhle nedokonalé ,,chytré,, věci. Možná to někde na stole v laboratoří dělá přesně to, co vývojář chce ale mě to nikdy nefunguje dokonale. Stěrače mne spíš vytáčí a Climatronik bych okamžitě vyměnil za naprosto jednoduché a dokonalé staré japonské ovládání topení, které se dalo ovládat jedním prstem za jízdy po hmatu.

Nepřihlášený eFeF

Reakce na: Mám Fabii, rok výroby 2017.. | 25.1.2018 12:36reagovat
avatar

...a ešte aj niečo iné na tej Fabii funguje alebo to je všetko!?

Nepřihlášený Vlk

Citroen C5 I r.v.2001 .Obě.. | 14.6.2018 13:48reagovat
avatar

Citroen C5 I r.v.2001 .Obě funkce skvělě fungují na sto procent. Skvělé.

Nepřihlášený Pavel

Na Dáčii logan z roku 2007.. | 18.6.2018 03:59reagovat
avatar

Na Dáčii logan z roku 2007 mám super klimatizaci otevřu všechny 4 okna a pustím si malý ventilátor zapojený do zásuvky na zapalovač funguje to bez problému jak rychle jedu tak to těmi ony fouká hlavně je to bezporuchové doporučuji

Nepřihlášený Pavel

Čím míň blbostí v autě tím.. | 18.6.2018 04:23reagovat
avatar

Čím míň blbostí v autě tím lépe nejlepší je si objednat auto na zakázku a říct to tam člověk potřebuje některé věci bohužel tam být musí stím dělat nic nelze ale chce to auto v holém základu pokuď nechci být víc v servisu jak na silnici člověku stačí auto do 200 tisíc na lesing nebo na půjčku eventuelně něco našetřit a zbytek splácet taková auta jsou akorát dvě Dáčia logan a logy potom ještě renault thália jiné jsou od 250 tisíc výše a ty si myslím že jsou zbytečný třeba nechápu mladý lidi který musí mít luxusní auta od 1 milionu do 5 milionů to je akorát frajeřina že se chtějí ukázat že na to mají jsou to většinou od 18 do 30 let nám 40a výše stačí obyčejné auto které jezdí a je jedno jestli je staré 10 a více let zkrátka jak se kdo o svého plechového miláčka stará tak jezdí jsou lidé kteří mají 30 let staré auto a je aky když vyjede z fabriky a jsou lidé kteří za 5 let z auta udělají nepojízdnou shnilou popelnici protože jezdí a jezdí nevědí kde to má motor ani neví kam se dolévají kapaliny

Nepřihlášený Luděk

Reakce na: Proč tu píšete o automatic.. | 22.6.2018 17:01reagovat
avatar

Přesně. ASR je hovadina. Předjíždím na uzčí cestě,jedu již dost dlouho v protisměru - nehrozí,že se ,,potkáme" a začne samo brzdit a to dost ostře. V zimě čekám,kdy ,,půjdu" díky ASR v zatáčce do příkopa. U jednoho auta to jde vypnout,u druhého ne.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený CzechSir

Reakce na: Přesně. ASR je hovadina. P.. | 23.6.2018 07:11reagovat
avatar

ASR zacne brzdit a to dost ostre? ... ASR neumi brzdit!!! Umi pouze ubrat plyn ve chvili, kdy zacnou kola prokluzovat (pod plynem).

Nepřihlášený Petr C.

Na P407 automatická klima.. | 24.6.2018 07:22reagovat
avatar

Na P407 automatická klima funguje dobře, i když taky občas v létě valí do kabiny až moc studený vzduch.

V zimě je to jasné, že prvních pár minut bude vzduch studený, ta klima to teplo nemá kde vzít.

Tak si manuálně uberu na otáčkách větráku a když cítím, že už se vzduch trochu ohřál tomu zase přidám.

Občas se stane, že po puštění větrání se okno ještě více zamlží, asi zkondenzovaná vlhkost uvnitř klimatizace. Párkrát to stěrkou otřu a jak se voda v topení trochu ohřeje tak už je to fajn.

To je všechno v pohodě, co mě štve je stírací senzor, který má snahu stírat okno už po pár kapkách. Přes kapky vidím, ale přes rozšudlenou mlhu moc ne. Všeobecně senzor stírá příliš často.

Taky nechápu, proč se výrobci vrátili k pěti pevně nastaveným intervalům cyklovačům, když už na Feldě 96 byl paměťový cyklovač od 0 do 22 sekund, který jsem si jedním brnknutím do páčky nastavil a on si to nastavení pamatoval, dokud jsem ho nezměnil, což bylo opět cvak cvak.

Další pitomá věc je ostřikovač, kdy ostříknu a stěrač okamžitě stírá, místo toho, aby to nechal dvě tři vteřinky působit. Samozřejmě, že si na mytí okna ostřikovačem vyberu rovný úsek, když nic nejede.

ESP je dobrá věc, když je třeba, můžu to vypnout, ale to je výjimečně.

Nepřihlášený Roman

Mám Toyotu a ESP naštěstí.. | 5.7.2018 20:09reagovat
avatar

Mám Toyotu a ESP naštěstí v terénu vypnout jde. Na bahně teprve poznáte že je k ničemu. Okamžitě zjistíte že absolutně nestíhá a rozhodí auto až k nekontrolovatelnému smyku. Naproti tomu asistent rozjezdu do kopce zabrání sjetí auta do zadu na sněhu a bahně což je OK. Můj názor je ten že ať si každý koupí co chce ale když neumí řídit tak nepomůže nic.

Nepřihlášený Vlado K.

Reakce na: No mám již třetího rapida... | 15.7.2018 18:53reagovat
avatar

Bohovsky dobre! Po dvadsiatich kvapkách rozťahá špinu po okne a vypne!

Nepřihlášený Vlado K.

Reakce na: No mám již třetího rapida... | 15.7.2018 18:55reagovat
avatar

To je tak, keď dvaja robia to isté a nikdy to nie je to isté!

Nepřihlášený Vlado K.

Reakce na: No mám již třetího rapida... | 15.7.2018 18:56reagovat
avatar

Automatická klíma je katastrofou v referentských autách. Sústavne s ňou niekto "veľamúdro" baštrnguje a nastavuje!

Nepřihlášený Jookee

Reakce na: Aautomatické stěrače jsem.. | 17.7.2018 12:04reagovat
avatar

Automatické stěrače jsem měl dříve na Civicovi, pak jsem je rok neměl a opravdu mi chyběly, teď je naštěstí mám zase. Nevšiml jsem si, že by nějak blbly. Možná 1x za měsíc (ani to ne) na sucho přejedou, ale jinak perfektní. Naopak si vždycky pochvaluji, že najdou ideální frekvenci stírání. Asi je to auto od auta.

Nepřihlášený mariov8

Moje zkušenosti: Citroen.. | 18.7.2018 08:34reagovat
avatar

Moje zkušenosti:

Citroen C5 automatická klima O.K., stěrače naprd.

Mercedes E 2006 aut. klima i stěrače super!

Aktuálně Mercedes V a klima i stěrače pořád v automatickém režimu, lépe to fakt ručně nenastavím.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama