V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho?

26.8.2016 | Petr Miler | 11 příspěvků

Tohle auto stojí nedaleko jezera Vidra, má platnou STK i pojištění a je zjevně postupně demolováno kolemjdoucími. Majitele se nedaří najít.

Jeden z našich čtenářů nás dnes upozornit na diskuzi na Redditu, která se snaží vyřešit záhadu jednoho opuštěného auta. Jde o Škodu Octavia RS TDI druhé generace a česká je nejen původem - má registrační značku 5C8 2462 a podložky z klatovské STK. O autě dal vědět světu jeden z rumunských uživatelů, jehož kamarád si jej všiml na silnici 7A poblíž jezera Vidra.

Vůz na tomto místě začal někdo demolovat a upozorněna na to byla i rumunská policie. Ta prý nedokázala majitele nalézt, máme ale pocit, že se snažila podobně, jako se nezřídka snaží ta česká. Onen Rumun se tedy rozhodl pomoci autu jinak, ale zatím nebyl úspěšný. A tak se věc dostala k nám a my bychom ji rádi vyřešili s vaší pomocí - ať už reálně nebo se alespoň dozvěděli, co nám dodá klidu na duši.

O autě toho nevíme málo - prý na místě nestojí dlouho, čemuž odpovídá i platná STK a povinné ručení v České republice. Jednoho z Čechů napadla docela chytrá věc, ozvat se firmě STK Klatovy, od níž má vůz podložky a podle registrační značky zkusit majitele identifikovat a pokusit se jej pak upozornit na to, co se děje s jeho vozem. Dáma z STK ale vcelku pochopitelně odmítla na základě této historky sdělit informace o zákazníkovi a řekla, že je třeba kontaktovat policii. Pro českou policii ale fotky poškozeného auta z Rumunska nejsou případ, a tak též odmítla konat. Bludný kruh.

Česká republika ale není zase tak velká země a to by bylo, aby se nepodařilo najít někoho, kdo toto auto zná a ví, komu patří. Z EXIF-dat snímků je zřejmé, že fotografie jsou opravdu čerstvé a byly pořízeny na tomto místě, které si můžete prohlédnout i níže. To nevypadá jako „plácek”, kde by někdo odkládal třeba ukradená auta (jako odcizený vůz evidován alespoň k dnešnímu dni ostatně nebyl), jde spíše o místo, kde někdo tráví dovolenou dobrodružnější turistikou.

Je možné, že se vydal na delší výšlap a než se vrátil, opuštěné auto si někdo „vzal do parády”. Také je ale možné, že se mu na původně krátkém výletě něco stalo a nemohl se k vozu vrátit. A možných je ještě tisíc jiných scénářů, z nichž žádný ale není tak uspokojivý, abychom tuto věc nechali ležet ladem.

Pokud vás tedy byť jen napadá, kdo by mohl vědět více, dejte vědět nám nebo můžete zkusit kontaktovat někoho z majitelova okolí a ostatní informovat v diskuzi. Je pochopitelně možné, že tato věc již byla vyřešena, ale nemáme o tom zprávy - ani od nikoho z České republiky, ani z Rumunska. Budeme samozřejmě jen rádi, když se dozvíme, že majitel je v pořádku a jeho vůz se „pouze” stal obětí vandalů a zlodějů, neboť z něj už zmizelo leccos. Horší scénáře raději nechceme domýšlet...

Díky za zprávu, Jirko!

V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 1 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 01V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 2 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 02V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 3 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 03V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 4 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 04V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 5 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 05V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 6 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 06
Tato Škoda Octavia RS TDI na pobyt v Rumunsku nebude vzpomínat ráda, ať už se stalo cokoli

V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 7 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 07V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 8 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 08V Rumunsku našli opuštěnou Octavii RS z ČR. Majitel je k nenalezení, neznáte ho? - 9 - Skoda Octavia RS TDI opustena Rumunsko 09
Vůz se nachází na tomto místě, to vážně vypadá na turistickou lokalitu, ostatně je dost vysoko v horách

Zdroj: Reddit

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama