-

Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží

Nedávno jsme vás informovali o chybě Hyundai, kvůli níž se začala držet voda ve dveřích nové i30. Nejen ta ale na podobné problémy trpí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží

18.2.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Nedávno jsme vás informovali o chybě Hyundai, kvůli níž se začala držet voda ve dveřích nové i30. Nejen ta ale na podobné problémy trpí.

Na podzim jsme psali o nečekané zásobárně vody v nových Hyundai i30. Automobilka ve výrobě opomněla odstranit ze dveří zátky odtokových kanálků a voda, která jinak dveřmi přirozeně protéká, tak rázem neměla kudy ven. Nelibé zvuky šplouchání vody, zbytečná zátěž a zvýšené riziko koroze se ale nedotýká jen neopravených korejských vozů, ale i aut dalších značek. A zejména pak jedné, u které by to mnozí nečekali.

Majitel první generace Volkswagenu Touareg si také všiml zvláštních zvuků během jízdy. Všechny indicie směřovaly k přítomnosti vody uvnitř dutin karoserie. Postavil tedy SUV na kopec přídí vzhůru a malým páčidlem se pokusil najít problém. Svůj postup nahrál na kameru, kde zachytil, jak na spodní straně prahů hledá záslepku, kudy by vypustil nashromážděnou tekutinu. Pod vrstvou antikorozní ochrany vypáčil špunt a nestačil zírat. Z otvoru se začala valit kvanta vody. Žádný zbytek zateklého májového deštíku, ale bohatá zásoba tekutiny, vhodná snad i pro případ ztroskotání na Sahaře.

Po lustraci dalších zdrojů se nedostatek jeví jako klasická chyba aut na platformě Touaregu, kdy se přebytečná voda soustředí ve dveřních prazích nebo blízko nich. Stačí zastavit ve svahu, vytáhnout zátky a nechtěný náklad vyteče. Je ale absurdní, kolik vody se jí tam dokáže nashromáždit, jeden z majitelů ji vypustil skoro 19 litrů. A nejde jen o prahy - voda se může držet také v podbězích či ve zkraje zmíněných dveřích.

Systém odvodňovacích kanálků by měl zaručit odvedení vody, jenže ty nemusí fungovat - diskuse na internetu upozorňují majitelé německých SUV, aby dbali na jejich čistotu, jinak se kanálky zanesu a voda nemůže najít cestu ven. Tato potíž se týká i dalších vozů koncernu Volkswagen. Porsche Cayenne používá stejnou platformu, proto musí vlastnící myslet na totožné potíže. Spoustě vody v útrobách se nevyhne ani Audi Q7.

Řidiči trojice Touareg-Cayenne-Q7 ale nejsou jediní postižení, podobný problém se může týkat prakticky jakéhokoli vozu, jak můžete vidět na videích níže - jakmile se odvodňovací kanálky ucpou, voda prostě neodteče. Některá auta jsou k tomu ale kvůli své konstrukci přece jen náchylnější...

Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 1 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky 01Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 2 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky 02Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 3 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky 03Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 4 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky 04Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 5 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky 05Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 6 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky 06
Za pár let si Touareg nashromáždil velkou zásobu vody. Stačí parkovat pod stromem nebo mít smůlu na vadu materiálu a systém odtoku skrz karoserii přestane fungovat. Vodní lázeň může poškodit elektroniku nebo protikorozní ochranu. A potíž se netýká jen tohoto vozu a jen tohoto místa

Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 7 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky dalsi 01Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 8 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky dalsi 02Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 9 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky dalsi 03Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 10 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky dalsi 04Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 11 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky dalsi 05Ve vašem autě možná vozíte neskutečné množství vody. Podívejte se, kde se všude drží - 12 - Voda v karoserii ucpane odvodni kanalky dalsi 06
Podobně mokré překvapení se může skrývat i v podbězích kol, zde Touaregu nebo Q7

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama