Reklama

Alfa Romeo Stelvio omylem odhalena, na videích mapujících výrobu v továrně

Italové se chtěli pochlubit kvalitou výroby v továrně Cassino, kde se montuje také Giulia. Do série snímků ale pronikly nečekané záběry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Stelvio omylem odhalena, na videích mapujících výrobu v továrně

13.9.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Italové se chtěli pochlubit kvalitou výroby v továrně Cassino, kde se montuje také Giulia. Do série snímků ale pronikly nečekané záběry.

S italskou automobilkou Alfa Romeo jsou v poslední době spojeny horečnaté snahy o její znovuzrození. Její prodeje totiž rok od roku klesají a kupříkladu loni se v Evropě zastavily na pouhých 56 688 exemplářích. Značce tak příslušel pouze 0,4procentní podíl na trhu, což je vskutku málo. Zvláště v porovnání s počátkem 90. let minulého století, kdy registrace i onen tržní podíl byly čtyřnásobné.

Alfa Romeo si nemalé zlepšení slibovala s příchodem modelu Giulia, ovšem ani v jeho případě momentálně nelze zmínit světoborné prodeje. V červnu se na evropských trzích prodalo 1 334 exemplářů, o měsíc později jen 999. Nyní je samozřejmě ještě příliš brzy na to, abychom mohli říci, že vůz neuspěl, nicméně několikrát zpožděné zahájení výroby a prodeje jeho reputaci příliš neprospělo.

Italové jsou si nejspíše vědomi toho, že toto renomé Giulie neprospělo a možná i proto do světa pustili sérii nových videí, která mapuje různé procesy v továrně Cassino. Právě tam se nová Giulia vyrábí, mimo to ovšem půjde také o rodiště chystaného SUV Stelvio. A co čert nechtěl, jeden ze snímků právě tento model ukázal na montážních linkách.

Velmi pravděpodobně přitom nešlo o záměr (nakonec, něco takového se nestalo poprvé), ale spíše o omyl, neboť značka videa krátce po jeho zveřejnění stáhla. Jelikož ale daný záběr mezitím oblétl značnou část světa, nebylo již co tutlat a videa šla zpátky online (doplněno: později bylo to problematické z těžko pochopitelných důvodů opět staženo, klíčové obrázky Stelvia ale uvidíte i bez něj). Snímek se vskutku padnoucím názvem „A Job Well Done“ neboli „Dobrá práce“ si tak můžete vychutnat stejně jako ty ostatní.

My přitom jen dodáme, že nové záběry neprozradí vše. Máme tu příď podobnou Giulii, což se dalo čekat, tyto tvary jsou pak spárovány s vyšší stavbou karoserie a zádí, kterou tak úplně nevidíme. Více se dozvíme uvidíme nejpozději 18. listopadu v Los Angeles.

Alfa Romeo Stelvio omylem odhalena, na videích mapujících výrobu v továrně - 1 - Alfa Romeo Stelvio unik tovarna video 01Alfa Romeo Stelvio omylem odhalena, na videích mapujících výrobu v továrně - 2 - Alfa Romeo Stelvio unik tovarna video 02Alfa Romeo Stelvio omylem odhalena, na videích mapujících výrobu v továrně - 3 - Alfa Romeo Stelvio unik tovarna video 03
Chystaná Alfa Romeo Stelvio se nečekaně ukázala na jednom z oficiálních videí značky, jenž měly mapovat výrobu sedanu Giulia v továrně Cassino. Vidíme toho dost, ale ne vše

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše