- -

Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč

Je zvláštní měnit po tak dlouhé době jméno, které si vydobylo renomé a s nímž si lidé spojovali ty nejlepší vozy z Ingolstadtu. Má to ale svou logiku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč

30.5.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Je zvláštní měnit po tak dlouhé době jméno, které si vydobylo renomé a s nímž si lidé spojovali ty nejlepší vozy z Ingolstadtu. Má to ale svou logiku.

Na sklonku loňského roku jsme vás informovali o konci divize Quattro, která byla zodpovědná za vývoj, výrobu a prodej těch nejostřejších Audi. Stalo se už tak pod taktovkou Stephana Winkelmanna, který se sportovní divize Audi ujal po létech šéfování Lamborghini a mnozí se divili, proč k tomu došlo. Však je těžké si představit, že by BMW přejmenovalo svou divizi M nebo Mercedes své AMG.

Šéf čtyř kruhů Rupert Stadler nyní konečně osvětlil, proč k tomuto kroku došlo. „Quattro je těžce spojeno s pohonem všech kol. My jsme ovšem zatoužili dobýt nové trhy jako ten asijský, kde bylo třeba vysvětlovat, že jsme divize Audi zvaná Quattro GmbH. V tu chvíli ovšem byli lidé ztracení,” řekl Stadler s tím, že zatímco v Evropě pojem „divize Audi Quattro” něco znamenal, v Asii o něm lidé neměli ponětí. „Nyní máme naše silniční i závodní aktivity sdružené pod jednu střechu a jedno jméno, jenž snadno dá každému najevo, co děláme,“ dodal.

Tedy jinými slovy, na rozdíl od BMW M a Mercedesu-AMG si Audi Quattro coby sportovní divize nestihla za svou kratší existenci vybudovat dostatečné renomé po celém světě, což ji brzdilo v rozletu. Tomu navíc jistě nepřispíval fakt, že název divize je stejný jako marketingové označení pohonu všech kol. Zmatení části klientely se tedy nelze divit, stejně jako snahám Audi svou nabídku srozumitelněji prezentovat. Kromě toho může značka lépe propojit silniční modely s okruhovými, jak ostatně Stadler naznačil.

My pak jen dodáme, že do konce příštího roku by nabídka divize Audi Sport měla zahrnovat hned 15 derivátů. Sedm, mezi něž patří třeba TT RS či R8, jsme znali již před letošní Ženevou, kde se ukázalo nové RS5 Coupe. Nemalou expanzi lze tedy ještě očekávat, přičemž dle Winkelmanna se automobilka zaměří hlavně na ostrá sportovní SUV, o která je v současnosti nemalý zájem.

Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 1 - Audi Sport prvni sada 01Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 2 - Audi Sport prvni sada 02Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 3 - Audi Sport prvni sada 03Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 4 - Audi Sport prvni sada 04Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 5 - Audi Sport prvni sada 05Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 6 - Audi Sport prvni sada 06Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 7 - Audi Sport prvni sada 07Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 8 - Audi Sport prvni sada 08Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 9 - Audi Sport prvni sada 09Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 10 - Audi Sport prvni sada 10Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 11 - Audi Sport prvni sada 11Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 12 - Audi Sport prvni sada 12Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 13 - Audi Sport prvni sada 13Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 14 - Audi Sport prvni sada 14Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 15 - Audi Sport prvni sada 15Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 16 - Audi Sport prvni sada 16Audi Quattro muselo po 33 letech změnit své jméno. Teď už se ví, proč - 17 - Audi Sport prvni sada 17
Divize Audi Sport nyní sdružuje vše, co se sportování týče. Audi tak může lépe oslovovat nové zákazníky

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše