Reklama

Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka

Kupé se čtyřmi kruhy ve znaku dostalo lak v odstínu Sonoma Green či kožené čalounění se zelenými švy. Inspirací prý nebyly britské sporťáky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka

17.5.2017 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Kupé se čtyřmi kruhy ve znaku dostalo lak v odstínu Sonoma Green či kožené čalounění se zelenými švy. Inspirací prý nebyly britské sporťáky.

Německá automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku ve svých fórech v Ingolstadtu a Neckarsulmu pravidelně představuje své sportovní modely v nevšedních specifikacích. Již dříve jsme si tak mohli prohlédnout třeba Audi TT RS v jedovaté zelené či RS7 Sportback lakované zlatavě hnědou. Nyní tu pro změnu máme kupé RS5, které se vrací k zelenému odstínu, jenže docela jinému, staromódnímu, na Audi nevídanému.

Je otázkou, jak se na použití odstínu Sonoma Green díváte vy, nám se ale zrovna pod kůži nezaryl. Značka přitom dodává, že při jeho míchání se - stejně jako při implementaci některých černě zbarvených detailů, mezi které patří ozdobná prahová lišta - inspirovala závodním Audi 90 IMSA GTO. Dá se ovšem předpokládat, že většina lidí mimo automobilku bude vidět příbuznost spíše s britskými závodními speciály.

Kromě specifického laku karoserie dostalo Audi RS5 Coupe dále kožené čalounění Nappa, které je protkáno ozdobnými švy - taktéž v zeleném odstínu. Mimo to v kabině najdeme Alcantaru či karbonové dekory, nechybí samozřejmě ani sportovní sedadla a volant. Výsledek přitom působí mnohem konzervativněji než netradiční venkovní vzhled, za úplně krásný bychom ho ale též neoznačili.

Pod kapotou již zůstává vše ve standardním hávu, tedy až na přítomnost příplatkového dynamického paketu, který nejvyšší rychlost šroubuje na 280 km/h. Stran toho ovšem nově vyvinutý 2,9litrový vidlicový šestiválec bi-turbo produkuje stejných 450 koní a 600 Nm točivého momentu jako vozy s běžným lakem. Počítat tedy nadále lze se zrychlením z klidu na stovku za 3,9 sekundy.

Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 1 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 01Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 2 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 02Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 3 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 03
Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 4 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 04Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 5 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 05Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 6 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 06Audi ukázalo novou RS5 v tmavě zelené. Nadchne asi jen vojáky a Rákosníčka - 7 - Audi RS5 Coupe 2017 Sonoma Green 07
Audi RS5 Coupe dostalo zelený lak Sonoma Green, který je sice nevšední, za čarokrásný bychom jej ale neoznačili

Zdroj: Audi Forum Ingolstadt@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše