Reklama

Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda

Když na silnici za volantem sporťáku narazíte na sice velmi schopné auto, ale řízené starším mužem, soupeře v něm nehledáte. Tady bylo všechno jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda

28.5.2018 | Petr Miler

Když na silnici za volantem sporťáku narazíte na sice velmi schopné auto, ale řízené starším mužem, soupeře v něm nehledáte. Tady bylo všechno jinak.

Láska kvete v každém věku, říká se. A vskutku, není zase takový problém narazit na pár starších lidí, kteří k sobě chovají lásku po celý život, nebo k sobě našli cestu třeba i v penzi. Trochu méně obvyklé je narazit na člověka, který i v pokročilém věku miluje auta a hlavně jejich řízení. Nebudeme si nic nalhávat, k lepším reflexům s věkem ještě nikdo nepřišel a narazit na penzistu na okruhovém dni, kterak dokáže dostávat vysoké výkony z mnohasetkoňového stroje? Něco takového jsem osobně nikdy neviděl.

O to úsměvnější je ale přiložené video, které zachycuje jízdu dvou mladých mužů v Chevroletu Corvette. Ti v jednu chvíli narazí na silnici na Dodge Challenger Hellcat a jak už to v takových případech u fandů bývá, rozhodnou se s ním změřit síly při krátké akceleraci z nízkých rychlostí. 716koňový Hellcat není žádné ořezávátko, a tak vlastně ani nepřekvapí, že mu obvykle nestačí.

Překvapivé ale je, kdo ho řídí - starší muž s prošedlými vlasy v čepici, kterého byste u nás tipovali na řízení tříválcové Fabie první generace osmdesátkou mezi vesnicemi. Tohle je ale zjevně fanda, který si nekoupil Hellcat proto, že mu to vnuk poradil při hrátkách s angličáky - koupil si ho proto, že jej baví takový stroj řídit. A navzdory svému pokročilému věku to velmi dobře zvládá.

Několikrát tak mladíkům ukáže záda, předvede i jeden pěkný burnout a ještě jim na křižovatce pochválí auto. Jak vidno, i auta lze milovat v každém věku. Teď už můžeme jen doufat, abychom i my byli ve stáří natolik fit, abychom v pokročilém věku byli něčeho takového schopni...

Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 1 - Mladici v Corvette vs deda 01Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 2 - Mladici v Corvette vs deda 03Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 3 - Mladici v Corvette vs deda 02Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 4 - Mladici v Corvette vs deda 04Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 5 - Mladici v Corvette vs deda 05Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 6 - Mladici v Corvette vs deda 06Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 7 - Mladici v Corvette vs deda 07Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 8 - Mladici v Corvette vs deda 08Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 9 - Mladici v Corvette vs deda 09Auta lze milovat v každém věku. Mladíci jen zírali, jak jim ujíždí šedovlasý děda - 10 - Mladici v Corvette vs deda 10
Mysl automobilového fandy zjevně nestárne, nebo alespoň stárnout nemusí...

Zdroj: Drive Tribe

Petr Miler

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama