Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon

Ne snad, že by na výstavišti nebyly k vidění jiné skvosty, oslnivých premiér je ale letošní ročník prostý. To pak člověk vezme více zavděk touto podívanou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon

10.3.2018 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Ne snad, že by na výstavišti nebyly k vidění jiné skvosty, oslnivých premiér je ale letošní ročník prostý. To pak člověk vezme více zavděk touto podívanou.

V dnešní digitální době je těžké něco utajit před celým světem, zvláště pak něco tak velkého, jako nový automobil. Čas od času se přesto najde značka, která nějakou novinku udrží pod pokličkou až do chvíle světové premiéry, na letošním ženevském autosalonu jsme se ale ničeho takového nedočkali. Prakticky všichni výrobci si své trumfy dobrovolně vystříleli dopředu a bylo proto těžké sestavit žebříček největších bomb - na rozdíl od let předchozích, kdy jsme žebříček museli spíše proškrtávat, letos došlo spíše na paběrkování. Stejně tak bylo komplikované dát dohromady i seznam nejhorších premiér - většina novinek zkrátka zapadla do šedi průměru.

Neznamená to ale, že by v Ženevě nebylo vůbec nic k vidění. Jen zkrátka nesmíte primárně spoléhat na výstaviště Palexpo ležící hned u letiště. Místo toho zamiřte o pár kilometrů dále, do centra k hotelu Four Seasons. Tím vás samozřejmě nevybízíme k přenocování, ostatně při cenách startujících na 16 tisíc za noc asi bude mít na pronájem pokoje jen málokdo. Navíc, ty největší zajímavosti se nenacházejí uvnitř hotelu, ale před ním.

Four Seasons je totiž aktuálně obklopen auty, jenž častěji vídáme právě na výstavištích. Jde přitom o nadmíru zajímavou skvadru, neboť tu máme Bugatti Veyron, Ferrari LaFerrari a Porsche Ruf CTR. Poslední zmíněný vůz nám přitom z našeho úhlu pohledu připadá nejpohlednější, možná i proto, že ctí jednoduché a přitom nadčasové linie. I Bugatti lze pak nazvat díky dvoubarevnému laku krasavcem, Ferrari zůstává s klasickou červenou trochu ve stínu.

Tím italskou hybridní střelu samozřejmě nechceme nikterak shodit. Je totiž více než jasné, že na okruhu a nejspíše i na okreskách bude z této trojice nejrychlejší. Navíc má tu nejmodernější a nejkomplexnější techniku ze všech. Vybírat to nejlepší z takových ikon je ale ošidné, tak se zkrátka pokochejte - pěkně v řadě za sebou takové stroje neuvidíte ani v Palexpu, nemluvě o tom, že Veyron s LaFerrari už na autosalony coby vyprodané modely nevyráží...


Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 1 - Supersporty v Zeneve 2018 01Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 2 - Supersporty v Zeneve 2018 02Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 3 - Supersporty v Zeneve 2018 03Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 4 - Supersporty v Zeneve 2018 04Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 5 - Supersporty v Zeneve 2018 05Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 6 - Supersporty v Zeneve 2018 06Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 7 - Supersporty v Zeneve 2018 07Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 8 - Supersporty v Zeneve 2018 08Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 9 - Supersporty v Zeneve 2018 09Auta miliardářů se v Ženevě postarala o zajímavější podívanou než celý autosalon - 10 - Supersporty v Zeneve 2018 10
V Ženevě jsou nakonec k vidění i tyto působivé vozy. Na výstavišti Palexpo je ale nenajdete, vyrazit budete muset k hotelu Four Seasons ležícímu na úpatí ženevského jezera

Zdroj: Autojunk

Petr Prokopec

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše