- -

Až bude bohatým SUV od Bentley málo, přijde tohle: Bugatti Megalon (ilustrace)

Bentley Bentayga je nejluxusnější, nejvýkonnější, nejrychlejší a nejdražší SUV dneška. A z piedestalu ho může sesadit snad jen jedna jediná věc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Až bude bohatým SUV od Bentley málo, přijde tohle: Bugatti Megalon (ilustrace)

14.5.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Bentley Bentayga je nejluxusnější, nejvýkonnější, nejrychlejší a nejdražší SUV dneška. A z piedestalu ho může sesadit snad jen jedna jediná věc.

Pokud bychom měli hledat auto, kterému dnes SUV říkají „Králi!” ukážeme na jediný stroj: Bentley Bentayga. Je výjimečné v mnoha ohledech, které se nakonec spojují v jediném aspektu - extrémní ceně. SUV Bentley tedy v poslední době roste v některých ohledech konkurence, blíží se Lamborghini Urus, už teď tu máme lépe zrychlující vůz stejného druhu a také v některých dalších ohledech by Bentayga našla přemožitele. Jenže ve své celistvosti je jasnou špičkou nabídky a pokud by se ji náhodou přestala stávat, Britové jsou připraveni nabídnout ještě víc.

Přesto existuje jeden vůz, který by Bentley z této pozice sesadil a nezmohlo by s tím vůbec nic. Už proto, že by šlo o auto ze stejné koncernové líhně, od značky se stejným vedením - Bugatti. Představitelé francouzské automobilky tedy tvrdí, že SUV určitě nepostaví, to ale v minulosti tvrdili i mnozí z těch, kteří je dnes s nadšením staví. Nelitují a těžko by litovalo Bugatti, však pro hyperluxusní a hypervýkonné SUV by jistě našli zákazníky snáze než pro přece jen méně univerzální Chiron.

Jak by takové auto mohlo vypadat, nám ukazuje Jan Peisert, šéf digitální grafiky u BBDO v Düsseldorfu. Tahle firma se jistě nezabývá malováním spekulativních ilustrací aut, pro Peiserta je to ale hobby, a tak si pro legraci zkusil namalovat právě SUV Bugatti. Nazval jej Megalon, označil za vysněnou hračku šejků a virtuálně jej postavil tak, že zkřížil Bentaygu se Chironem. A ve většině ohledů ani moc nepřeháněl.

Tedy, nevíme, jestli by se vůz jmenoval Megalon, to spíše nikoli, ale jinak by na základech Bentaygy s typickými designovými prvky Bugatti jistě stanul. A hračkou šejků by byl zcela nesporně. Pod kapotou by se mohl znovu objevit motor 8,0 W16, třebaže naladěný na méně než 1 500 koní a s pohonem 4x4 tak stvořit auto, které by se v jednu chvíli ladně prohnalo dunami a v jinou zostudilo ve sprintu klidně i LaFerrari. To by možná nebylo až tak nepravověrné Bugatti, nemáte ten pocit? Sám Ettore se nikdy nefixoval na jeden karosářský styl a v duchu Bugatti, tedy „extrémní všechno”, by šlo jistě postavit i ono SUV. Posuďte sami, jak moc se vám taková myšlenka zamlouvá...

Až bude bohatým SUV od Bentley málo, přijde tohle: Bugatti Megalon (ilustrace) - 1 - Bugatti Megalon ilustrace 01Až bude bohatým SUV od Bentley málo, přijde tohle: Bugatti Megalon (ilustrace) - 2 - Bugatti Megalon ilustrace 02
SUV Bugatti by pár bohatým zákazníkům značky jistě udělalo radost...

Zdroj: Peisert Design@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama