Reklama

Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede?

Zhlédnutí tohoto klání vás asi nenaplní životním štěstím, spatřit v neobvyklém klání jednu z nejúspěšnějších českých atletek vůbec ale snad stojí za to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede?

30.1.2018 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Zhlédnutí tohoto klání vás asi nenaplní životním štěstím, spatřit v neobvyklém klání jednu z nejúspěšnějších českých atletek vůbec ale snad stojí za to.

K netradičním srovnávacím testům dochází pomalu stejně často jako k těm tradičním. Nejde však pouze o ten typ, kdy si bok po boku stoupnou třeba SUV, hatchback a sedan. Často totiž dojde i na porovnání dvou zcela odlišných světů. Legendou se v tomto ohledu již stal souboj Bugatti Veyron a Cristiana Ronalda, ve které šlo o sprint na několik málo desítek metrů a zase zpátky na startovní čáru.

Jelikož za vším stála společnost Nike, jejíž kopačky Mercurial Vapor měl Ronaldo nasazené na nohou, asi vás nepřekvapí, kdo se nakonec stal vítězem. Tedy v rámci reklamy. Pokud by ovšem došlo na souboj o fotbalistovo srdce, pak mělo zcela jistě navrch Bugatti. Veyron si totiž Ronaldo pár let po natočení spotu skutečně pořídil a má jej odndes. Zda ovšem má stále onu zlatou obuv, tím si příliš nejsme.

Z roku 2008 se ovšem vrátíme do přítomnosti, která je spojena s jiným srovnávacím testem. Za touto událostí ale již nestojí Nike, nýbrž Seat, který na startovní čáru postavil faceliftovaný hot hatch Leon Cupra. Soupeřem mu pak byla český národní poklad, dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Ta totiž Seatu dělá jednoho z ambasadorů.

Jak souboj dopadne, záleží na úhlu pohledu, patrně jej ale máme vnímat jako těsné vítězství Seatu. Na jeho straně stojí přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který byl naladěn na 300 koní. S nimi přitom Seat Leon Cupra zvládne sprint z klidu na stovku za 4,9 sekundy, kromě přímého zrychlení ale vůz dokáže okouzlit také v zatáčkách. Svědčí o tom i fakt, že ještě před navýšením výkonu byl krátce králem Nürburgringu.

Barbora Špotáková pro změnu od roku 2008 drží mezi ženami rekord v hodu oštěpem, a to na 72,28 metrů. Mrštit jím přitom dokáže rychlostí 90 km/h, pročež se nemůžeme ani divit, že se pyšní vícero metály než leckterý generál a soupeřky deklasuje všude, kde se jen objeví. V souboji se Seatem přitom nemusela ani napnout veškeré síly, neboť závod se jel/házel na 70 metrů.

Můžeme pak jen dodat, že pod taktovkou španělské automobilky se prý odehrály celkem tři kola vzájemného srovnání. První vyhrál vůz, druhé oštěpařka. A právě finále, ve kterém jde o vše, dopadlo výše zmíněným způsobem. Nakonec, podívejte se na to sami...

Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede? - 1 - Seat Leon Cupra vs Barbora Spotakova 01Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede? - 2 - Seat Leon Cupra vs Barbora Spotakova 02Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede? - 3 - Seat Leon Cupra vs Barbora Spotakova 03Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede? - 4 - Seat Leon Cupra vs Barbora Spotakova 04Barbora Špotáková změřila síly s autem. Háže oštěp rychleji, než 300 koní jede? - 5 - Seat Leon Cupra vs Barbora Spotakova 05
Barbora Špotáková nastoupila do souboje na 70 metrů se Seatem Leon Cupra. Její oštěp nakonec zřejmě dosáhl cíle později než španělský hot hatch s 300 koňmi

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše