Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M6 F13 jako Safety Car pro MotoGP na nových fotografiích z Nürburgringu
21.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Přesně podle očekávání vyrukovalo BMW na M Festivalu pořádaném u příležitosti čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu s novou M6 Safety Car.
Mnoho informací ke zbrusu novému zaváděcímu vozu postavenému pro závody MotoGP stále nemáme a i ty známé vychází hlavně z podrobnějších fotografií pořízených o víkendu na Nordschleife. Můžeme na nich vidět třeba to, že BMW na vývoji vozu opět spolupracovalo se světoznámou slovinskou společností Akrapovič, vyvíjející výfukové systémy. Předpokládá se, že tento by mohl být komplet z titanu.
Na obrázcích je dále vidět, že vůz překvapivě nedostal nové karbon-keramické brzdy, ale využívá klasické ocelové kotouče s odvrtáváním, uložené pod lesklou černou barvou stříknutými hliníkovými koly. Pod předním nárazníkem se našlo místo na nízko zavěšené karbonové lízátko, patrně omezující množství vzduchu proudícího pod karoserií a doplněné o LED.
Střechu zdobí nezbytné majáky, víko kufru pro změnu zase méně nutné karbonové křídlo se stavitelným úhlem náběhu. Podle dostupných zpráv jsou z uhlíkového kompozitu také kryty vnějších zpětných zrcátek a o další, mnohem významnější snížení hmotnosti se postaral průhledný polykarbonát. Jsou z něj zadní a boční okna.
Technika pod přední kapotou je podle všeho sériová, tedy 4,4 V8 s výkonem 560 koní a nejvyšším točivým momentem 680 newtonmetrů postačující k akceleraci na stovku za 4,2 sekundy - i když snížení původních 1 850 kg na nějakou rozumnější hmotnost možná pomohlo mírně vylepšit tento čas. Snad BMW kápne božskou a konečně vydá oficiální zprávu. Nezlobili bychom se.





O trikolóru z fólie a nápisy Safety Car se postarala firma 3M
Zdroj: bmwblog.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
včera
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Marc Marquez prodloužil smlouvu s Ducati o 2 roky včera 12:34
- Euro Moto míří do Mostu. Domácí fanoušci budou držet palce Štěpánu Zudovi i dalším českým jezdcům včera 10:00
- Test Pirelli v Brně 22.6.2026
- Motocyklista Salač: "Jsem na sebe moc pyšnej" 22.6.2026
- Piaggio Beverly 25th Anniversary: na sportovní notu 22.6.2026
Nejnovější články
Audi slíbilo vrátit interiérům svých aut tlačítka. A3 tedy nadělilo extra facelift, aby jí sebralo i ta poslední důležitá, která ještě měla
před 3 hodinami
Než přišlo odporné Luce, šlo jako rodinné Ferrari koupit tohle. V červené Corsa je to i dnes pecka
včera
Motor nejnovějšího Lamborghini zní jako traktor. Automobilka to „vyřeší” tím nejtrapnějším možným způsobem
včera
Mazda nám roky vyprávěla, jaké je dotykové ovládání v autech zlo. Teď na něj přešla a říká, že prst na displeji poráží všechno
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
včera
Živá témata na fóru
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.22. 15:11 - Truck Daškam
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.22. 10:04 - Předseda
- Onboard videa 06.22. 07:53 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s dieselem? 06.21. 21:12 - Stepan
- whitelist & blacklist 06.21. 21:04 - M.Z.
