Reklama

Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video)

Policie nejedná vždy tak, jak bychom si přáli a kritiku vytrvale ignoruje. Možná je tu ale ještě někdo, kdo ji dokáže dát najevo svou nespokojenost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video)

12.2.2017 | Petr Miler | 11 příspěvků

Policie nejedná vždy tak, jak bychom si přáli a kritiku vytrvale ignoruje. Možná je tu ale ještě někdo, kdo ji dokáže dát najevo svou nespokojenost.

Čistě teoreticky je práce policistů velmi ušlechtilá věc. Tito lidé by měli nevtíravě sledovat, co se kolem nich děje a pomoci, pakliže si někdo v komplikované situaci nedokáže poradit sám nebo zakročit, pokud se někdo chová způsobem, který je zjevně ohrožující pro zdraví či majetek ostatních. Takovou policii bychom si přáli a měli mít, jenže praxe jejího skutečného fungování bývá dost odlišná.

Policisté - a zejména pak ti, které jako řidiči známe nejlépe - soustředí převážnou většinu své aktivity k potírání bezproblémového chování těch, kterým by měli pomáhat, které by měli chránit. Stačí se podívat na statistiky bodovaných přestupků českých řidičů a máme docela jasnou představu - pokud celou třetinu „bodové agendy” tvoří rozdávání postihů za drobná porušení rychlosti, je jasné, že prioritou se dávno stalo něco jiného, než výše zmíněné. A to nemluvíme o dalších přestupcích či věcech, které se těmto statistikám zcela vyhýbají. Pokud např. nejviditelnější část agendy městské policie tvoří rozdávání botiček a pokut za nezaplacené parkovné na nehlídaných veřejných prostranstvích, je to též velmi pochybné.

Hybnou silou práce policie se staly peníze, což jde zcela proti smyslu „veřejnosti” jejího fungování. A nedělejme si iluze, že to je někde jiné - představa, že policie koná správně, pokud rozdá co nejvíce pokut, vybere co nejvíce peněz a „vydělá” si na svou činnost, je vlastní většině státních zřízení široko daleko, protože... kvantitativně se práce policie měří snadno, kvalitativně hůře.

Běžný občan s tímto nenadělá prakticky nic, ani ve volbách. Však i u nás se u moci vystřídala řada politických sil, nikdy jsme ale od nikoho neslyšeli, že by správný dopravní policista byl ten, který za den přistihne a potrestá 3 opravdu nebezpečné řidiče. Ne, rozdat 30 pokut za den, to je správné, lhostejno za co. Ještě ale můžeme doufat, že před policisty může varovný prst zdvihnout někdo jiný, nějaká vyšší moc, která jim naznačí, že se někdo dívá.

Nevíme, jestli to byl tento případ z amerického Wyomingu, ale můžeme si to myslet. Policisté tam zastavili na dálnici, aby řešili údajnou předchozí nehodu, když se k nim zezadu přiblížil velký kamion. Ten den ale bylo na dálnici velmi větrno s poryvy až přes 100 km/h a když se kamion přiblížil policejnímu autu, boční vítr do něj foukl tak, že návěs spadl akorát na policejní auto a zcela jej zdemoloval. Náhoda? A co když ne...

Ve voze naštěstí nikdo nebyl a posádka kamionu byla touto nehodou nezraněna, takže jde jen o jedno zdevastované policejní auto. A možná i signál, že nad prací policie dohlíží i někdo mocnější než laxní dohled zbytku státních autorit a ani jemu se nelíbí, čemu dopravní policie věnuje většinu své energie. A možná také ne, každopádně je to spektakulární nehoda s díky bohu dobrým koncem pro všechny zúčastněné. Podívejte se na to sami...

Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 1 - Bozi trest pro policii dalnice video 01Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 2 - Bozi trest pro policii dalnice video 02Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 3 - Bozi trest pro policii dalnice video 03Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 4 - Bozi trest pro policii dalnice video 04Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 5 - Bozi trest pro policii dalnice video 05Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 6 - Bozi trest pro policii dalnice video 06Boží trest? Policisté zastavili auto na dálnici, domů už museli po svých (video) - 7 - Bozi trest pro policii dalnice video 07
Načasování bočního poryvu bylo s ohledem na devastaci policejního auta neublížení komukoli dalšímu dokonalé

Zdroj: Wyoming Highway Patrol@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše