Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte

Tento muž najezdil se svou Toyotou přes 1,6 milionu kilometrů za pouhých 9 let. Měl ji od novoty, nyní dostal od automobilky zbrusu novou, zdarma.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte

13.5.2016 | Marek Bednář | 29 příspěvků

Tento muž najezdil se svou Toyotou přes 1,6 milionu kilometrů za pouhých 9 let. Měl ji od novoty, nyní dostal od automobilky zbrusu novou, zdarma.

Dostat zbrusu nové auto je snem nejednoho člověka, ať už auty jezdí či vybírá, jakou ojetinu si za své peníze pořídí. Jsou ale lidé, kterým se něco takového poštěstí. Ovšem, pochopitelně, není to zadarmo a není to tak snadné, jak ukazuje příklad Američana Victora Shepparda. Ten dostal zbrusu novou Toyotu Tundra jako náhradu za svou starou.

Se svým původním vozem totiž najezdil milion mil, přes 1,6 milionu kilometrů. Byl jediným majitelem, vůz koupil jako nový v dealerství v roce 2007 a od té doby s ním pracovně mezi státy Wyoming, Severní Dakota a Virginia najezdil zhruba 200 tisíc kilometrů každý rok. Za tu dobu „jen” jezdil do servisu na pravidelnou údržbu; 117x byl vyměněn olej a mnohokrát také řemeny, svíčky nebo rozvody.

Motor má však stále svůj původní motor i převodovku. A ten motor byste uhádli, pro jistotu jej ale zmíníme - je to atmosférický 4,7 V8 a fascinaci downsizingem asi úplně podporovat nebude. Není to ale jediná věc, co vydržela takovou porci kilometrů bez větší úhony, alespoň podle majitele.

„Můj vůz vypadá dobře, až na pár drobných oděrek je jako nový. I sedadla vypadají, jako když jsem je koupil. Nejsou tak čistá, samozřejmě, ale nejsou příliš opotřebovaná či poničená,” říká Sheppard o svém voze. Pohledů zrovna do interiéru máme jen poskrovnu, auto si ale jinak mezi přiloženými snímky můžete prohlédnout docela dobře. Několikrát nafocený tachometr s hodnotou 999 999 mil byste mu asi nehádali...


Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 1 - toyota tunda milion mil 01Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 2 - Toyota Tundra milion mil dalsi 01Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 3 - Toyota Tundra milion mil dalsi 02Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 4 - Toyota Tundra milion mil dalsi 03Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 5 - Toyota Tundra milion mil dalsi 04Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 6 - Toyota Tundra milion mil dalsi 05Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 7 - Toyota Tundra milion mil dalsi 06Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 8 - Toyota Tundra milion mil dalsi 08Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 9 - Toyota Tundra milion mil dalsi 09Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 10 - Toyota Tundra milion mil dalsi 10Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 11 - toyota tunda milion mil 02Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 12 - Toyota Tundra milion mil dalsi 12Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 13 - Toyota Tundra milion mil dalsi 11Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 14 - Toyota Tundra milion mil dalsi 07Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 15 - toyota tunda milion mil 06Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 16 - toyota tunda milion mil 07Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 17 - toyota tunda milion mil 03Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 18 - toyota tunda milion mil 04Chcete nové auto zdarma? Tak s tím svým jezděte, jezděte a... jezděte - 19 - toyota tunda milion mil 05
Tahle Toyota Tundra zvládla milion mil, její majitel za to dostal novou

Marek Bednář

Diskuze 29 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše