Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Chevrolet Camaro Z/28 bude nejdražší Camaro vůbec, říká mluvčí GM (+ nové foto)
5.11.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Camaro Z/28 bude nejdražší verzí v nabídce, ale cena bude dobře ospravedlněna - Nordschleife tento stroj zvládl za 7:37.
Chevrolet Camaro Z/28 je netrpělivě očekávanou novinkou. Na Severní smyčce Nürburgringu zajelo vynikajících 7:37 a v podstatě veškerá jeho vylepšení se týkají podvozku, šasí a souvisejících částí. Sedmilitrový osmiválec dává 505 koní a 652 Nm, vůz je však postaven s důrazem na nízkou hmotnost - i klimatizace je za příplatek.
I když na stánku Chevroletu na SEMA Show 2013 model Z/28 stojí, cena zatím známa není. GM nějakou, avšak ani trochu přesnou informaci uveřejnilo: „Z/28 ještě není možné objednat a ceny nebudou hotové dříve než ke konci tohoto roku, ale už teď je jasné, že budou vyšší, než u verze ZL1," říká mluvčí GM Monte Doran.
Abychom to dali do kontextu - ceník Camara ZL1 začíná ve Státech na 56 tisících dolarech, což je cca 1,050 milionu korun. Verze 1SS se 432 koni stojí u nás lehce přes milion, takže k ceně ZL1 pro Evropu by bylo potřeba přihodit nějakou tu stovku tisíc navíc. Pokud má být Z/28 dražší než ZL1, pravděpodobně se potvrdí naše dřívější spekulace o jeho ceně - odhadovali jsme, že by měla být okolo dvou milionů korun. CarScoops.com odhaduje ceny Z/28 někam do teritoria BMW M3 a M4.
Pro příznivce tohoto pony caru máme ještě jednu příjemnou zprávu - Chevrolet světu ukázal spoustu fotografií faceliftovaného Camara v různých verzích. Přední části ZL1 se facelift nedotkl prý kvůli specifickým požadavkům na přístup vzduchu ke kompresoru, interiér a záď však odpovídají modelovému roku 2014 - tedy LED lampy vzadu a mimo jiné sedadla Recaro a barevný head-up displej uvnitř.















Velká fotosada od Chevroletu začíná základním šestiválcovým modelem.













Verze 1LE se může pochlubit osmiválcem a lepšími součástkami.



















Osmiválcové Camaro SS se ukázalo zejména v otevřené verzi.





















Netrpělivě očekávané Camaro Z/28 stojí i na SEMA Show v Las Vegas.








Kompresorová ZL1 si ponechala starou přední masku kvůli specifickým potřebám přístupu vzduchu do motorového prostoru, zbytek faceliftu však také dostala.
Zdroj: CarScoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
14.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
14.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Bulega zůstává stále neporažen 14.6.2026
- Vítězem Arenas, 25. Vostatek, König DNF 14.6.2026
- Bulegovo vítězství v Superpole Race 14.6.2026
- Bulegova spanilá jízda pokračuje 13.6.2026
- Debise vítězem soboty v Misanu, naši nebodovali 13.6.2026
Nejnovější články
I Češi se nechávají zlákat levnými čínskými auty. Neuvědomují si, že jejich koupí reálně prodělávají kalhoty
před 10 hodinami
Ford Mondeo nezemřel, v novém se ukázal i ve své druhé verzi. Při jeho cenách to bude opět hit
včera
První generaci Porsche Cayenne dnes koupíte za pakatel, smysl dává hlavně ve verzích, které automobilka zařízla
včera
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
Není budoucností spíš tohle? Nový motor s rekordní účinností nepotřeboval ani downsizing, nabídne stovky koní při spotřebě pár litrů
včera
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 06.16. 00:10 - mattonecz
- IT poradna 06.15. 23:11 - abgx1
- Onboard videa 06.15. 20:54 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.15. 14:15 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.15. 08:29 - řidičBOB
- Rychlodotazy 06.14. 19:44 - jerry
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
