Citroen D5 5LS 2013: DS4 sedan zkusí v Číně prorazit se svérázným jménem

Sedany v Číně letí, a tak jim Citroen hodlá vyhovět. Troškou do mlýna je tříprostorové provedení modelu DS4 - teď už známe jeho pravé jméno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Citroen D5 5LS 2013: DS4 sedan zkusí v Číně prorazit se svérázným jménem

13.12.2013 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Sedany v Číně letí, a tak jim Citroen hodlá vyhovět. Troškou do mlýna je tříprostorové provedení modelu DS4 - teď už známe jeho pravé jméno.

Odhalování nového modelu přes Facebook vydá obvykle na nespočet článků. Co se týče čínského vydání modelu D5, máme k dispozici zřejmě už tři detaily. Je totiž celkem pravděpodobné, že se jedná o ten samý vůz, který jsme minulý víkend označili za DS4 sedan, i když jiná barva karoserie nám nedává stoprocentní jistotu. Že by Citroen měl připravené hned dvě novinky? To se nám nezdá, i když v Číně už prodává víc aut než na domácím trhu ve Francii.

V případě D5 je ale tak jako tak jisté, že půjde o další střípek do mozaiky luxusnějších a na styl zaměřených modelů DS4 či DS5. Právě základů jednoho z těchto vozů novinka zřejmě využije, díky klasickému uspořádání ale nabídne serioznější styl a více prostoru v zavazadelníku než hatchback. To aby měli Číňané a další příznivci tradičních limuzín radost, i když zatím nemůžeme vyloučit možnost, že se tenhle vůz jednou objeví i v Evropě.

Když už tedy mluvíme o vzdáleném východu, můžeme ještě upřesnit další tamní záměry Citroenu. Po D5, DS4 sedan nebo jak se vlastně novinka nakonec bude jmenovat, přijde také v příštím roce SUV DS X7 inspirované konceptem Wild Rubis, který vznikne v rámci joint venture Changan-PSA. Mimochodem tohle spojení zřejmě dostane na starost i D5. Posléze se chystá větší sedannavazující na studie Metropolis a Numéro 9. O „čínských Citroënech” tedy dnes dozajista neslyšíme naposledy.


Citroen D5 5LS 2013: DS4 sedan zkusí v Číně prorazit se svérázným jménem - 1 - Citroen D5 5LS 2013
Kolo z modelů DS, co víc dodat. Za týden už bude jasno

Citroen D5 5LS 2013: DS4 sedan zkusí v Číně prorazit se svérázným jménem - 2 - Citroen DS4 Sedan prvni 01Citroen D5 5LS 2013: DS4 sedan zkusí v Číně prorazit se svérázným jménem - 3 - Citroen DS4 Sedan prvni 02
Stejný vůz, jiný vůz? Těžko zatím soudit

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama