Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce
8.3.2019 | Mirek Mazal
Dacia není tím typem auta, na které byste si vsadili ve sprintu jakéhokoli typu. Když jde ale o závod bez držení volantu, může vyhrát i papírově nejpomalejší stroj.
Jeden z dílů letošní, už 26. série Top Gearu nabídl úsměvný závod čtyř aut bez řidiče - přesněji řečeno s řidiči nedržícími volant. Na startovní čáru se postavili Chris Harris v Mercedesu-Benz, Matt LeBlanc v Bentley a Rory Reid s Rolls-Roycem. Vysmátí moderátoři se domluvili, že postarší luxusní vozy nechají jet vlastní cestou bez následných korekcí směru. Trojici komiků doplnil tradičně Stig sedlající Dacii, který hrál roli černého koně letištního sprintu.
Po startu se neřízená auta vydala z dráhy, první se odchýlil Rolls-Royce s vyděšeným Reidem uvnitř. Bílá limuzína dokonce zanedlouho narazila do Bentley. Nejrychleji akceleroval Harris, ale jeho koráb také uhnul vlevo a sjel na trávu daleko od zamýšleného cíle. Při snaze o návrat na pevnou půdu pod koly se přepychový Mercedes SEL 600 málem srazil s Bentleym s LeBlancem za volantem.
Šachovnicové praporky v cíli viděl jen Stig v nejlevnější a nejméně komfortní Dacii. Nepřemožitelný člen Top Gearu se skrytou identitou je ostatně vždy nejlepší a se Sanderem potvrdil své nadpozemské schopnosti. Zinscenovaná soutěž bez držení pobaví, jen by se neměla napodobovat. Možná se pánové chtěli stylově rozloučit s diváky, následující série pořadu už se odehraje v podstatně jiném složení.












Top Gear zorganizoval závod ve sprintu bez držení volantu. Vyhrála Dacia Sandero
Zdroj: Top Gear@Youtube
Bleskovky
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
včera
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Ferrari se s pomocí „pohřebního paketu” pokouší dokázat, že jeho SUV skutečně není SUV, jak tvrdí
1.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Bulegův vítězný hattrick na Balatonu včera 16:07
- Vítězí Arenas; 12. Vostatek; 22. König včera 14:36
- Vítězem SprintSuperpole Nicolo Bulega včera 11:48
- Bulegova vítězná série pokračuje 2.5.2026
- Vítězem Debise, 13. Vostatek, 20. König 2.5.2026
Nejnovější články
Další automobilka zrušila elektrické plány za 10 miliard, ve stejné továrně bude radši vyrábět auta s motory V6
před 9 hodinami
Číňané chtějí dát Evropanům ránu z milosti. Začínají nabízet stále víc vlastních dieselů, hovoří o nich s úctou
před 11 hodinami
Ojetá Tesla Model 3 vypadá díky svým cenám lákavě, jakkoli starší kusy jsou ale finanční past
včera
Nové Polo, které vám dosud VW ukazoval, není to „levné”, o kterém básní. Tohle je ono
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
včera
Živá témata na fóru
- VZKAZY 05.03. 22:50 - Lachende Bestien
- Onboard videa 05.03. 21:02 - brnenska.odchytova
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.02. 16:20 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 05.02. 14:28 - pavproch
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 05.02. 13:57 - pavproch
- Rychlodotazy 05.01. 22:52 - Lachende Bestien
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
