Reklama

Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video)

Ben Collins, snad nejslavnější Stig z Top Gearu vám představí nejdéle vyráběnou řadu hot hatchů. Z jedné generace ale příliš nadšen není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video)

13.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Ben Collins, snad nejslavnější Stig z Top Gearu vám představí nejdéle vyráběnou řadu hot hatchů. Z jedné generace ale příliš nadšen není.

Původní Volkswagen Golf GTI sice není vůbec prvním hot hatchem světa, nicméně danou kategorii nejvíce zpopularizoval. Od té doby jsme se dočkali celkem sedmi generací, přičemž ta poslední ve formě verze Clubsport S dokonce zajela rekordní kolo na Nordschleife. To ale ve výsledku není až tak překvapivé, pokud si do dané rovnice dosadíme výkon navýšený na 310 koní či speciální nastavení podvozku.

Zrovna toto provedení ovšem na novém videu neuvidíme. Místo toho se záběry soustředí na základní Golf GTI. A stejně tak i na jeho předchůdce. Za volant všech se přitom posadí závodní jezdec Ben Collins, který proslul především jako Stig v pořadu Top Gear. Od té doby, co však prozradil svou identitu, stáhl bílou kombinézu a místo toho zjevně začal chodit na jazykové kurzy.

Na ploše necelých deseti minut nám přitom Collins představí největší klady i nějaké ty zápory nejdéle vyráběné řady hot hatchů na světě. Jak se přitom zdá, nejméně nadšený je ze třetí generace, která vůči předchozímu provedení nabrala pár desítek kilogramů. Díky tomu je ve zrychlení z klidu na stovku pomalejší, byť jen o chlup. Tento pokrok se ale zkrátka Volkswagenu příliš nepovedl.

Reputaci ovšem značce zlepšila čtvrtá a především pak pátá generace, která byla sice na jednu stranu obrovským skokem dopředu, zároveň se však jaksi vracela ke svým kořenům. Obdobně je pak na tom ostatně i ta poslední sedmá, která se poměrem výkonu a hmotnosti blíží originálu. Dále vás ale již nebudeme zbytečně zdržovat, namísto slov si vychutnejte samotné záběry.

Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 1 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 01Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 2 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 02Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 3 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 03Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 4 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 04Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 5 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 05Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 6 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 06Stig protáhl všech sedm generací VW Golf GTI, jen jedna mu nesedla (video) - 7 - VW Golf GTI 7 generations Stig Ben Collins video 07
Takto si můžete ztvárnění jednotlivých generací Golfu GTI porovnat staticky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama