Reklama

Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video)

Bentley Bentayga bylo stvořeno s tím, aby se stalo nejrychlejším SUV světa. Rychlé je, ale dokáže stačit i sporťáku mnohem příhodnější koncepce?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video)

11.4.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Bentley Bentayga bylo stvořeno s tím, aby se stalo nejrychlejším SUV světa. Rychlé je, ale dokáže stačit i sporťáku mnohem příhodnější koncepce?

O rychlosti Bentley Bentayga se mluví prakticky od chvíle, kdy testovací prototypy začaly brázdit Nordschleife. Posléze britská automobilka vyrukovala s technickými daty, jenž byly na 2,5tunový kolos více než působivé. S výkonem 608 koní totiž SUV osazené přeplňovaným šestilitrovým dvanáctiválcem zvládá zrychlení z klidu na stovku za 4,1 sekundy a maximálku 301 km/h. To jsou parametry supersportů, pročež bylo jen logické zkonfrontovat Bentley Bentayga právě s takovým vozem.

Nebylo přitom třeba opouštět showroom automobilky, Bentley totiž na skladě má - aktuálně tedy již dosluhující - Continental GT. Vybírat je přitom možné mezi osmiválcem a dvanáctiválcem, protentokrát ovšem přišla řada na verzi V8. Ta je oproti Bentayze lehčí, ale jen o 145 kilogramů, zároveň nabízí „pouze“ 507 koní a 660 Nm točivého momentu (o 240 méně než v případě SUV). Stovku tak má na tachometru za 4,8 sekundy, nejvyšší rychlost činí 305 km/h.

Papírově je tedy na tom v prvním případě lépe Bentayga, v druhém Continental GT. Jaká je skutečnost? V podstatě přesně taková, jak naznačují výše zmíněné parametry. Mohutné SUV upaluje směrem k maximálce jako zběsilé, přičemž náskok získává hlavně ve středním tempu. A ve chvíli, kdy má na tachometru 210 km/h, je kupé o deset kilometrů v hodině pomalejší. Poté se ale začíná poněkud negativně projevovat aerodynamika a k 300 km/h se již Continental GT začne blížit rychleji. Nic dramatického to ale není, toto jsou vyrovnaní soupeři.

Docela by nás zajímalo, jaké by bylo srovnání Bentley Bentayga s rychlejšími variantami kupé Speed. Osmiválcová varianta totiž dostala do vínku 528 koní, ta dvanáctiválcová pak dokonce 642. Kromě toho tu navíc máme ještě provedení Supersports, v jehož případě lze počítat dokonce se 710 koňmi a 1 017 Nm. Tedy výkonem, který by SUV stoprocentně rozcupoval na maděru...

Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video) - 1 - Bentley Bentayga vs Continental GT sprint video 01Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video) - 2 - Bentley Bentayga vs Continental GT sprint video 02Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video) - 3 - Bentley Bentayga vs Continental GT sprint video 03Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video) - 4 - Bentley Bentayga vs Continental GT sprint video 04Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video) - 5 - Bentley Bentayga vs Continental GT sprint video 05Dokáže Bentley Bentayga ve zrychlení konkurovat kupé Continental GT? (video) - 6 - Bentley Bentayga vs Continental GT sprint video 06
Jak si stojí Bentley Bentayga v porovnání se spřízněným kupé? Až do nějaké dvěstěpadesátky více než dobře

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše