- -

Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní

Ručně dekorované britské SUV má karoserii vyvedenu ve dvou odstínech, stejně tomu je vevnitř. Kromě kůže zaujme i dřevěnými dekory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní

2.3.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Ručně dekorované britské SUV má karoserii vyvedenu ve dvou odstínech, stejně tomu je vevnitř. Kromě kůže zaujme i dřevěnými dekory.

Od slavnostního představení Bentley Bentayga uplynul již takřka rok a půl. Za tu dobu se vůbec první SUV britské automobilky podařilo citelně přispět k rostoucím registracím a to přesto, že jde o daleko nejdražší SUV světa. Také se objevily i první tuningové počiny, které se soustředily na výkon či vzhled. Nyní tu pro změnu máme tovární novinku, a sice vrcholnou luxusní verzi Mulliner, která se naživo ukáže příští týden na ženevském autosalonu.

Tato varianta bude vyráběna v omezeném množství, neboť na interiéru pracuje britská firma ručně a proto finalizace zabere více času než standard. S tím ovšem Bentayga Mulliner sdílí pohonné ústrojí, tedy přeplňovaný šestilitrový motor W12 naladěný na 608 koní a 900 Nm točivého momentu. V kombinaci s automatickou převodovkou tak i vrchol nabídky zvládne stovku za 4,1 sekundy a maximálku 301 km/h.

Odlišnosti lze hledat v případě exteriéru, který se vyznačuje dvoubarevným lakem. Ten doplňují unikátní 22palcová litá kola s neprotáčejícími se středy kol. Nechybí ani chromové detaily v podobě výplně čelní masky a nárazníku či ozdob za předními blatníky.

Více odlišností od standardní verze najdeme v kabině, kde se Bentley snaží zkombinovat moderní systémy s tradiční zakázkovou malosériovou výrobou. Máme tu tedy barevně odlišené kožené čalounění vpředu i vzadu, přičemž zákazníci si budou moci vybrat ze sedmi variant. Ve všech případech ovšem nechybí kontrastní ručně vyvedené prošívání, se kterým dorazila také loga Mulliner na opěradlech.

Pro vrcholnou verzi jsou vyhrazeny dřevěné dekory Ombré Burr Walnut Veneer, které tak jako čalounění procházejí v kabině jistou „transformací“. Vpředu jsou lakovány pianovou černí, ta pak přechází v tradiční vzor ořešáku. Vše korunují chromové doplňky, podsvícené nástupní prahové lišty či výběr ze šesti variant ambientního podsvícení.

Součástí výbavy je vrcholný audio systém s jednadvacetikanálovým zesilovačem, výkonem 1 950 wattů a dvaceti reproduktory. Zadní středová konzole hostí speciální nově navrženou chladničku a sadu zakázkových sklenek Cumbria Crystal. Tím jsme na konci výčtu exkluzivních prvků, jimž bude odpovídat i nemalá cena. O ní se Bentley nezmínilo, procházka ceníkem „standardního” provedení ale jistě dá představu, s čím počítat - sedmimístná suma nebude stačit ani omylem.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní - 1 - Bentley Bentayga Mulliner 2017 prvni foto 01Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní - 2 - Bentley Bentayga Mulliner 2017 prvni foto 02Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní - 3 - Bentley Bentayga Mulliner 2017 prvni foto 03Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní - 4 - Bentley Bentayga Mulliner 2017 prvni foto 04Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní - 5 - Bentley Bentayga Mulliner 2017 prvni foto 05Bentley Bentayga Mulliner je tu pro ty, kterým Bentayga nepřijde dost luxusní - 6 - Bentley Bentayga Mulliner 2017 prvni foto 06
Bentley Bentayga Mulliner sice zvenčí nepůsobí zrovna okázale, uvnitř ovšem zaujme dvoubarevným koženým čalouněním a specifickými dřevěnými dekory

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše