Reklama

Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty

Britské SUV je po úpravě širší a stojí na velkých kovaných kolech. Především je ale tmavě zelené s černými doplňky, což mu dává vážně zvláštní příchuť.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty

31.1.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Britské SUV je po úpravě širší a stojí na velkých kovaných kolech. Především je ale tmavě zelené s černými doplňky, což mu dává vážně zvláštní příchuť.

Bentley Bentayga se velice rychle stala jedním z nejúspěšnějších modelů firmy a není divu, že toto SUV najdeme v programech řady tuningových firem. Naposledy jsme si mohli představit dílo společnosti DMC, která z šestilitrového motoru W12 dokázala vykřesat navíc takřka 100 koní. Nyní pro změnu zamíříme ke Startechu, dceřiné firmě Brabusu, jejíž kreace je jako zrozená do války. A to nejen kvůli speciálnímu zelenému laku zvanému Verdant Green.

Paleta barev Startechu je samozřejmě mnohem širší, tento specifický odstín si ovšem vyžádal zákazník z Portugalska. Ten sáhl po celém programu, který zahrnuje nejen překopání exteriéru, ale také pár mechanických modifikací. Jednou z nich je snížení podvozku o 20 milimetrů, které spočívá v instalaci nových předních a zadních pružin. Mimo to je k mání ještě sportovní výfukový systém.

Nakolik druhá novinka ovlivnila výkon, to bohužel již není známo. Oficiálně lze tak nadále počítat s 608 koňmi a 900 Nm točivého momentu. Více si ovšem můžeme říci o novém bodykitu, který je složen z 18 částí a britské SUV patřičně rozšiřuje. Samozřejmé jsou odlišné a agresivnější nárazníky, mohutnější boční prahy či zadní spoilery. Kromě toho dorazila i odlišná maska či boční výdechy.

V případě exempláře určeného portugalskému zákazníkovi byla použita karbonová vlákna, Startech ovšem nabízí i levnější variantu z obyčejných plastů. K tomu jsou v nabídce černě lakovaná 23palcová kovaná kola Monostar S, se kterými jsou spojeny podložky rozšiřující rozchod kol na každé straně o třicet milimetrů.

Ceny nejsou nízké, neboť celá přestavba vyšla na 51 110 Eur (cca 1 381 500 Kč). Jde navíc o sumu bez daně z přidané hodnoty. Zahrnuje třeba ona kovaná kola (2 750 Eur/74 500 Kč), přední (10 350 Eur/280 000 Kč) a zadní nárazník (12 400 Eur/335 500 Kč) nebo rozšiřující bodykit (8 500 Eur/230 000 Kč). Který z dalších majitelů tohoto SUV ale naní

Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 1 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 01Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 2 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 02Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 3 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 03Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 4 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 04Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 5 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 05Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 6 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 06Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 7 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 07Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 8 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 08
Bentley Bentayga v úpravě firmy Startech konečně vypadá jako ministr války

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama