Reklama

Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil

Ferrari vyrobilo jen pár stovek LaFerrari a budete mít štěstí, když za život uvidíte na vlastní oči aspoň jedno. Tady je jich osm, v ceně asi 700 milionů Kč. Mimo jiné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil

31.7.2017 | Petr Miler | 3 příspěvky

Ferrari vyrobilo jen pár stovek LaFerrari a budete mít štěstí, když za život uvidíte na vlastní oči aspoň jedno. Tady je jich osm, v ceně asi 700 milionů Kč. Mimo jiné.

Bohatství některých lidí je pro běžného člověka nepředstavitelné. A běžným člověkem tady nemyslíme někoho, kdo ráno musí přemýšlet, za co si odpoledne koupí rohlíky, ale klidně dobře situovaného muže či ženu, který si může dovolit slušné bydlení, každých pár let nové auto, pěknou dovolenou, kvalitní oblečení, pravidelné obědy a večeře v restauracích. Kolik peněz na takový život potřebujete? Pár desítek tisíc měsíčně?

To jsou slušné peníze, pokud si ale máte kupovat auta jako je Ferrari, nestačí na to. A pokud má jít o stroje jako LaFerrari, jsou i peníze málo. Automobilka si sama vybírá, komu tato auta prodá a když naposledy nabídla vybraným klientům 200 otevřených LaFerrari Aperta poštou, neřekl ji „ne” ani jediný. Takové auto přitom stálo možná desítky, možná i 100 milionů korun, teď se jako „ojeté” prodává oko 130 milionů Kč za kus.

Jaké musíte mít příjmy, abyste si mohli dovolit takový vůz vzít na slepo? To si ani netroufáme odhadovat, desítky milionů měsíčně? Musí to být nepředstavitelné peníze, neboť lidé oslovení Ferrari už musí mít v garáži auta za jiné stovky milionů, aby se s nimi vůbec někdo bavil. Však „ne” bylo řečeno třeba i Prestonu Hennovi, jednomu z nejváženější klientů Ferrari vůbec, jehož nejcennější stroj v kolekci má cenu asi 2,5 miliardy Kč.

Není tedy divu, že auta těchto lidí nevídáme prakticky vůbec a pokud, tak opravdu jedno za dlouhý čas - je jich pár set na celém světě a jsou to ti nejbohatší z bohatých. Níže ale přesto můžeme vidět neskutečných 8 LaFerrari v jediné místnosti, na pár metrech čtverečných. Pohled na takové místo připomene leda sbírku sultána Bruneje, ta to ale tentokrát není. Jde o úschovnu aut milánského dealera Ferrari Rossocorsa, který nabízí svým klientům uschování auta za 500 Eur (asi 13 tisíc Kč) měsíčně bez daní a dalších služeb.

Tato úschovna musela mezi nejbohatšími získat velký věhlas, protože tu vidíme několik povědomých LaFerrari dříve spatřených v různých koutech světa. Je tu 5 kupé a 3 Aperty, to je neuvěřitelná koncentrace v ceně asi 700 milionů Kč - skoro tři čtvrtě miliardy korun v autech na pár metrech. To je něco tak ohromujícího, že i žlutá F40 (pravděpodobně vzácný ex-sultánův kus) tu zapadá jako něco obyčejného. Nemluvě o dalších strojích, jako je 599, 458 a dalších. A to prý bylo o kousek dál i velevzácné 250 GTO - dříve než ale bylo „cvaknuto”, musel autor snímků přestat, sem se běžně nikdo nedostane.

I proto se na to podívejte. Je to dost možná naposledy, co můžeme vidět takové množství LaFerrari v jediné místnosti, opravdu těsně vedle sebe...

Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 1 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 01Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 2 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 02Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 3 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 03Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 4 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 04Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 5 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 04aFanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 6 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 05Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 7 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 06Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 8 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 07
Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 9 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 08Fanda se dostal do úschovny Ferrari těch nejbohatších. Podívejte se, co tam vyfotil - 10 - Ferrari LaFerrari 8 ks jedna mistnost 09
Tolik LaFerrari v jedné místnosti někdo naposledy viděl snad v továrně Ferrari Maranellu

Zdroj: Autojunk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše