Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech

Na první pohled byste mu hádali leda schopnost rozpadnout se během tří sekund na součástky. Kříženec Tesly a Hondy ale za tu dobu jede rychlostí přes 100 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech

24.2.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Na první pohled byste mu hádali leda schopnost rozpadnout se během tří sekund na součástky. Kříženec Tesly a Hondy ale za tu dobu jede rychlostí přes 100 km/h.

Elektromobily se derou na výsluní a vybírat si lze ze stále většího množství produkčních aut. Jenže v nabídce je jich dál příliš málo na to, aby náročnější člověk mohl volit přesně podle svého gusta. Pokud ovšem po elektrickém autě toužíte a nic v běžném prodeji vám nevyhovuje, stačí se nezaleknout výzvy a takový stroj si postavit na vlastní pěst.

Parta kamarádů kolem chlapíka jménem Jimmy se baví ruční výrobou netradičních automobilů. V posledním projektu spojili elektrický svět s tím konvenčním a do karoserie Hondy Accord z 80. let vměstnali techniku z Tesly a Chevroletu.

Zjevení dostalo pracovní jméno Teslonda. Kříženec dvou neslučitelných přístupů si zachoval vnější vzhled starého Accordu, ale pod díly karoserie a do interiéru se nastěhovalo vybavení, které jej na stovku (přesněji na 60 mph, tedy asi 97 km/h) vystřelí za 2,7 sekundy. A to Jimmy počítá s tím, že zahřáté komponenty a odborné měření povedou k ještě lepším výsledkům.

Ke zrychlení nepomáhá jen technika Tesly, ale i rozšířená zadní náprava s velkými koly. Přední disky jsou menší a pneumatiky užší, při jízdě se téměř odlepují od země. Zajímavé je, že i když pohon poskytla Tesla, baterie pochází z Chevroletu Volt. Chevy nabízí menší celkovou kapacitu a méně opakovaných nabíjecích cyklů, ale dokáže energii vypustit mnohem rychleji, proto akcelerace může proběhnout hluboce pod 3 vteřiny.

Své schopnosti staronový Accord předvádí na všemožných festivalech, kdežto jeho tvůrci už vymýšlí, co vylepší nebo dokonce postaví příště. Karoserie stála pár korun a motor je k sehnání od firmy HSR Motors, která nabízí pohonné ústrojí Tesly. Jsme zvědavi, s čím se konstruktéři vytáhnou příště...

Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 1 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 01Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 2 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 02Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 3 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 03Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 4 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 04
Stará Honda Accord málem jede po zadních kolech, její zrychlení je docela kalup

Zdroj: Jimmy Built@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama