Reklama

Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech

Na první pohled byste mu hádali leda schopnost rozpadnout se během tří sekund na součástky. Kříženec Tesly a Hondy ale za tu dobu jede rychlostí přes 100 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech

24.2.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Na první pohled byste mu hádali leda schopnost rozpadnout se během tří sekund na součástky. Kříženec Tesly a Hondy ale za tu dobu jede rychlostí přes 100 km/h.

Elektromobily se derou na výsluní a vybírat si lze ze stále většího množství produkčních aut. Jenže v nabídce je jich dál příliš málo na to, aby náročnější člověk mohl volit přesně podle svého gusta. Pokud ovšem po elektrickém autě toužíte a nic v běžném prodeji vám nevyhovuje, stačí se nezaleknout výzvy a takový stroj si postavit na vlastní pěst.

Parta kamarádů kolem chlapíka jménem Jimmy se baví ruční výrobou netradičních automobilů. V posledním projektu spojili elektrický svět s tím konvenčním a do karoserie Hondy Accord z 80. let vměstnali techniku z Tesly a Chevroletu.

Zjevení dostalo pracovní jméno Teslonda. Kříženec dvou neslučitelných přístupů si zachoval vnější vzhled starého Accordu, ale pod díly karoserie a do interiéru se nastěhovalo vybavení, které jej na stovku (přesněji na 60 mph, tedy asi 97 km/h) vystřelí za 2,7 sekundy. A to Jimmy počítá s tím, že zahřáté komponenty a odborné měření povedou k ještě lepším výsledkům.

Ke zrychlení nepomáhá jen technika Tesly, ale i rozšířená zadní náprava s velkými koly. Přední disky jsou menší a pneumatiky užší, při jízdě se téměř odlepují od země. Zajímavé je, že i když pohon poskytla Tesla, baterie pochází z Chevroletu Volt. Chevy nabízí menší celkovou kapacitu a méně opakovaných nabíjecích cyklů, ale dokáže energii vypustit mnohem rychleji, proto akcelerace může proběhnout hluboce pod 3 vteřiny.

Své schopnosti staronový Accord předvádí na všemožných festivalech, kdežto jeho tvůrci už vymýšlí, co vylepší nebo dokonce postaví příště. Karoserie stála pár korun a motor je k sehnání od firmy HSR Motors, která nabízí pohonné ústrojí Tesly. Jsme zvědavi, s čím se konstruktéři vytáhnou příště...

Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 1 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 01Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 2 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 02Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 3 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 03Fanda zkřížil Teslu se starou Hondou. Vzniklo tohle monstrum, jeho akcelerace bere dech - 4 - Slozenina Tesly a Hondy se jmenuje Teslonda Accord 04
Stará Honda Accord málem jede po zadních kolech, její zrychlení je docela kalup

Zdroj: Jimmy Built@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama