Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video)

24.8.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Kouř od motoru není u ojetého auta nikdy dobré znamení a většina lidí by si ho prostě nekoupila. Ovšem, ve světě sběratelů platí jiná pravidla.

Když se na auto, které prodáváte, má přijet podívat zájemce, je vhodné ho vyčistit - to samo o sobě dělá hodně - a zajistit, aby skvěle fungovalo a jevilo se co nejlépe. Když pak jde o aukci a je očekávána cena v milionech dolarů, špičková prezentace by měla být samozřejmostí. Jenže ne vždy tomuto tak musí být. A ne vždy to musí mít očekávané důsledky.

Při víkendové aukci pořádané domem Mecum Auctions bylo prodáváno černé Ferrari Enzo, což je u tohoto vozu velmi vzácná barva, většina jich je červených. A při příjezdu k pódiu vidíme, že se z motorového prostoru kouří. Člověk by za takové situace mohl čekat, že zájemci se otočí na podpatku a o koupi takového auta nebudou usilovat. Jenže tady jsme ve světě vzácných Ferrari a podobný detail vlastně není podstatný. Technický stav auta má na jeho cenu pramalý vliv, opravit se dá všechno, vzhledem k cenám těchto skvostů za drobné. Jejich sběratelská hodnota je v jiných dimenzích.

A tak se stalo, že se o... kouřící auto normálně bojovalo vysokými příhozy. Odnesl si ho člověk, který za něj dal 2,15 milionu dolarů (cca 51,2 milionu korun) a jistě počítá s náročnější údržbou. Odhady ostatně neznějí na problém s motorem, ale dým od spojky; robotizovaný manuál Enza je na velkou spotřebu spojek údajně náchylný, takže odhadujeme, že při necitlivé manipulaci může vypouštět kouřové signály.

Vůz pak z haly odjíždí vlastní silou a bez kouře, takže je pravděpodobné, že spojka vychladla a normálně fungovala dál. Mimochodem, poslouchejte umění licitátora, opravdu to stojí za to, i když rozumět mu moc není...

Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video) - 1 - ferrari enzo dym ze spojky aukce 01Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video) - 2 - ferrari enzo dym ze spojky aukce 02Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video) - 3 - ferrari enzo dym ze spojky aukce 03Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video) - 4 - ferrari enzo dym ze spojky aukce 04Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video) - 5 - ferrari enzo dym ze spojky aukce 05Ferrari Enzo přijelo na dražbu s kouřem od motoru, i tak se prodalo za 51 milionů (video) - 6 - ferrari enzo dym ze spojky aukce 06
Kouř ze spojky není moc vidět, vychází zhruba z míst víka motoru

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše

Reklama