Reklama

I Ferrari se dnes kradou na díly, takhle skončilo jedno z nich

Kdo by čekal, že se na díly kradou jen masové prodávaná auta, byl by na omylu. Tohle Ferrari bylo odcizeno přesně s tím účelem, zachráněno před úplnou zkázou bylo za pět minut dvanáct.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I Ferrari se dnes kradou na díly, takhle skončilo jedno z nich

30.3.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Kdo by čekal, že se na díly kradou jen masové prodávaná auta, byl by na omylu. Tohle Ferrari bylo odcizeno přesně s tím účelem, zachráněno před úplnou zkázou bylo za pět minut dvanáct.

Krádeže automobilů dnes už nejsou zaměřené ani tak na celé vozy, jako na jednotlivé díly. Poptávka po součástkách úměrně roste s počtem modelů značky mezi lidmi, jinak řečeno zájemců o nové díly například Škody bude podstatně více než zájemců o části Lamborghini. Rozebraná Octavia zmizí na inzertních portálech v mžiku, prodat rozmontovaný Aventador bude soužení, přesto ani exkluzivní zboží není nedotknutelné.

Spořiví zájemci neváhají utratit peníze u neověřeného prodejce bez jasného dokladu o původu zboží, čímž mohou kupovat klidně kus sousedova odcizeného vozu. Však proč se trápit, když jde citelně ušetřit. Takové tendence by člověk nečekal u zákazníků pár let starých Ferrari, jak ale ukazuje případ ukradeného Ferrari v Jižní Africe, i tady existuje poptávka.

Bílé kupé 458 Italia bylo objeveno už částečně rozebrané v provincii KwaZulu-Natal na východě země. Původní majitel se může radovat hned ze dvou důvodů. Prvně jistě oslaví návrat svého koníka, ale hlavně se podařilo auto vypátrat včas. Zmizelo opravdu jen pár dílů, takže dat vůz do pořádku nebude zase komplikované. Konkrétně zloději došli v procesu rozebírání po přední A sloupek karoserie.

Na fotografiích z místa činu chybí zámek řidičových dveří (asi následek vloupaní), ty spolujezdcovy stojí opřené vedle auta. Přední část vypadá podrobena zásahu kriminálníků, ale nic, co by nešlo vrátit do původního stavu. Policisté zakročili v pravou chvíli, interiér se jeví nepoškozený a 4,5litrový osmiválec rovněž odolal pokušení zlodějů. Z tohoto případu se tím pádem nestane zdroj náhradních dílů, přesto je pozoruhodné už to, že se takový případ odehrál - „kolenovrty” bychom mezi zákazníky Ferrari nečekali...

I Ferrari se dnes kradou na díly, takhle skončilo jedno z nich - 1 - Ferrari 458 Italia odcizeno a nalezeno v JAR 01I Ferrari se dnes kradou na díly, takhle skončilo jedno z nich - 2 - Ferrari 458 Italia odcizeno a nalezeno v JAR 02
Před očima zlodějů náhradní díly nemohou být v klidu ani výjimečné automobily. Také Ferrari se kradou

Zdroj: REZA@Twitter

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama