I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu

Asi vám přijde normální, že když někde zastavíte autem a vystoupíte z něj, zavřete za sebou dveře. Ve vyšších kruzích se ale něco takového řeší jako faux-pax nebo projev revolty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu

27.9.2018 | Mirek Mazal

Asi vám přijde normální, že když někde zastavíte autem a vystoupíte z něj, zavřete za sebou dveře. Ve vyšších kruzích se ale něco takového řeší jako faux-pax nebo projev revolty.

Meghan, vévodkyně ze Sussexu a manželka prince Harryho, vévody ze Sussexu, je nyní předmětem zájmu kvůli něčemu, co denně dělají miliony lidí bez jakéhokoliv zamyšlení. Na první oficiální akci bez doprovodu se „provinila” tím, že za sebou po vystoupení zavřela dveře od auta. Běžná věc, ale ve skutečnosti prohřešek proti vznešenému protokolu a signál, který se nyní snaží rozluštit nejen její nejbližší okolí.

Nejnovější členka britské královské rodiny zamířila do muzea umění v Londýně, ke kterému ji dopravil služební Jaguar. Dáma vystoupila z auta a když si všimla, že zůstaly otevřené dveře, běžným způsobem do nich strčila, aby se zavřely. Přesně ten okamžik zachytilo mnoho z přítomných novinářů a zveřejnění fotografií a videí vyvolalo na internetu velkou debatu. Něco takového by žena její úrovně dle protokolu dělat neměla - na zavírání dveří jsou tu přece jiní, jak můžete vidět na druhém videu níže.

Mohlo jít jen o přirozený reflex někoho, kdo si celý život zavíral dveře sám, odborník na etiketu si ale myslí, že jde o víc. „Vévodkyně ze Sussexu zavřením dveří dala další tichý signál, že bude dělat věci svým vlastním způsobem a pomáhá tak přizpůsobit a rozvíjet britskou monarchii,“ říká William Hanson. Úzkoprsý tábor konzervativních zastánců stanoveného řádu nedodržení monarchistických zvyklostí rozezlil, ale naštěstí tomuto spolku kritiků kontruje zástup tolerantnějších poddaných, kteří vítají přirozenost bývalé herečky.

Vystupování z vozidla je pro drtivou většinu lidí zcela nekomplikovaná záležitost, nad kterou nikdo normální nepřemýšlí, v rámci královské rodiny ale existují pravidla pro všechno. Vévodkyně dobrovolně vstoupila do královské rodiny a tím pádem pravidla musí respektovat, nezapomněl dodat William Hanson. Vidět to ale lze i jinak - ve chvíli příjezdu se měl starat člen ochranky, který na moment zaváhal a dal tím vůbec prostor Meghan něco takového provést. Kdyby se dotyčný o „své dveře” staral lépe, nemohlo by se nic takového stát.

Jsou to pro nás úsměvné problémy horních... deseti. A pikantní je i to, že taková „prkotina” zcela zastínila hlavní důvod, proč se na místě vévodkyně ze Sussexu vůbec objevila. Jen pro pořádek - jednalo se o muzejní výstavu na téma Oceánie...


I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu - 1 - Meghan porusila protokol zavrenim dveri 01I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu - 2 - Meghan porusila protokol zavrenim dveri 02I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu - 3 - Meghan porusila protokol zavrenim dveri 03I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu - 4 - Meghan porusila protokol zavrenim dveri 04I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu - 5 - Meghan porusila protokol zavrenim dveri 05I obyčejné zavření dveří auta může vyvolat poprask, pokud jste vévodkyně ze Sussexu - 6 - Meghan porusila protokol zavrenim dveri 06
Vlastnoruční zavření dveří po vystoupení Meghan z auta řeší nejen celá Anglie

Zdroj: Simon Perry@Twitter

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama