Reklama

I takhle smutně může vypadat vzácné Lambo za stamiliony. Stačí jediná věc

Když se představilo jako nové, vyšlo hrstku vyvolených zákazníků na 84 milionů Kč. Dnes stojí ještě násobky této částky, přesto z pohledu na něj mohou bolet oči.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I takhle smutně může vypadat vzácné Lambo za stamiliony. Stačí jediná věc

16.2.2018 | Petr Prokopec | 20 příspěvků

Když se představilo jako nové, vyšlo hrstku vyvolených zákazníků na 84 milionů Kč. Dnes stojí ještě násobky této částky, přesto z pohledu na něj mohou bolet oči.

Spatřit na vlastní oči někde na silnici Lamborghini je pro každého automobilového nadšence svátkem. Italská automobilka sice již má za sebou padesátiletou existenci, často ovšem její roční produkce často čítala jen pár set vozů. Stačí se třeba jen podívat na rok 2001, kdy v Americe značka prodala 36 aut a v Evropě o padesátku více. Něco pak sice přidal zbytek světa, ovšem i tak se bavíme o zhruba dvou stovkách exemplářů.

Pravda, od té doby se Italové posunuli o hodně výš, naprostou většinu jimi prodaných vozů ale mají na svědomí regulérní modely jako třeba nyní Aventador a Huracán. Lamborghini ovšem čas od času vyrukuje s limitovanými edicemi, které se tak stávají vzácnějšími než šafrán. Jedním z takových se v posledních letech stalo model Veneno Roadster, jehož vzniklo pouze devět kusů. Ač přitom každý stál 3,3 milionu Eur (cca 83,67 mil. Kč), po všech se ihned jen zaprášilo.

Nyní vám můžeme jeden takový kousek ukázat, velmi pravděpodobně ale půjde o ten nejhůře vypadající. Pochopitelně záleží na úhlu pohledu, máme ale za to, že mnoho lidí nebude mít stejný vkus jako Teodoro Nguema Obiang Mangue, viceprezident Rovníkové Guinee, který si tento vůz pořídil jako první majitel. Nalakovat jej totiž nechal krémovou bílou, jenž je pro automobily jedním z nejhorších možných odstínů.

Vzezření vozu zvlášť v tomto případě poněkud ubíjí. Auto nevypadá tak agresivně, jako by působilo třeba černé provedení, navíc světlá barva nechává příliš vyniknout divoké tvary Venena. Krémová navíc připomíná nekvalitně zpracovaný odstín bílé, ktera vlivem sluníčka začala žloutnout. S autem, které ovšem s daní vyšlo na více než 100 milionů korun a dnes se prodává i za dvojnásobek, ale takový dojem dělat nechcete.

Pohled pod kapotu je již uspokojivější, svou práci zde odvádí 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec naladěný na 750 koní. Díky tomu se roadster vážící 1 490 kilogramů zvládne dostat na stovku za méně než tři sekundy. V rámci maximálky pak zvládá překročit metu 356 km/h. Teodoro Nguema Obiang Mangue si tuto dynamiku ale již neužívá, vůz pořízený za zřejmě zpronevěřené peníze mu byl zabaven.

I takhle smutně může vypadat vzácné Lambo za stamiliony. Stačí jediná věc - 1 - Lamborghini Veneno Roadster kremova barva 01I takhle smutně může vypadat vzácné Lambo za stamiliony. Stačí jediná věc - 2 - Lamborghini Veneno Roadster kremova barva 02I takhle smutně může vypadat vzácné Lambo za stamiliony. Stačí jediná věc - 3 - Lamborghini Veneno Roadster kremova barva 03I takhle smutně může vypadat vzácné Lambo za stamiliony. Stačí jediná věc - 4 - Lamborghini Veneno Roadster kremova barva 04
Krémově bílá Lamborghini Veneno Roadster příliš nesluší, co říkáte?

Zdroj: Luxury Lifestyle@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše