Reklama

Lamborghini Aventador S ukázalo své zrychlení. Vypálí brutálně, zní stejně (video)

Italské kupé posílilo na 740 koní, má i vylepšenou aerodynamiku. Do půl minuty zvládne třístovku, ze stovky pak zastaví na 30 metrech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Aventador S ukázalo své zrychlení. Vypálí brutálně, zní stejně (video)

22.8.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Italské kupé posílilo na 740 koní, má i vylepšenou aerodynamiku. Do půl minuty zvládne třístovku, ze stovky pak zastaví na 30 metrech.

Lamborghini Aventador S bylo světu představeno již na sklonku loňského roku, nyní jej italská automobilka začíná doručovat zákazníkům. Kromě toho se za jeho volant dostávají první novináři, kteří zkoumají především to, jak Aventador dodatečnými 40 koňmi jede.

Nejde však pouze o vyšší výkon, proměnou prošla také aerodynamika. Vpředu jsou nové boční otvory a na ně navazující vzduchové kanály, vzadu byl přepracován difuzor a upraveno bylo i zadní křídlo. Aventador S tak může produkovat až o 400 % vyšší přítlak než předchůdce. Rychlejší tedy nebude jen v přímce, ale také v zatáčkách.

To přiložené video od kolegů ze Sport auta bohužel neukáže, vystačit si musíme se sprintem po letištní ranveji. Na té se Lambo rozjede na metu 200 km/h, což je pro tento výkonný supersport spíše ležérní tempo. Oficiálně jej totiž dosáhne za pouhých 8,9 sekundy. Na stovce je přitom za 2,9 sekundy, ke zdolání magické třístovky potřebuje 24,5 s.

I tak je to slušné představení, zvlášť na mokrém povrchu a s rykem točivého dvanáctiválce na pozadí. A za zmínku stojí také fungování brzd s karbon-keramickými kotouči o průměru 400 milimetrů a šestipístkovými třmeny, které zkrotí auto ze stovky na nulu během pouhých 30 metrů. Mrkněte se ale na vystoupení tohoto stroje sami, litovat nebudete...

Lamborghini Aventador S ukázalo své zrychlení. Vypálí brutálně, zní stejně (video) - 1 - Lamborghini Aventador S 2017 sprint videoscreen 01Lamborghini Aventador S ukázalo své zrychlení. Vypálí brutálně, zní stejně (video) - 2 - Lamborghini Aventador S 2017 sprint videoscreen 02Lamborghini Aventador S ukázalo své zrychlení. Vypálí brutálně, zní stejně (video) - 3 - Lamborghini Aventador S 2017 sprint videoscreen 03Lamborghini Aventador S ukázalo své zrychlení. Vypálí brutálně, zní stejně (video) - 4 - Lamborghini Aventador S 2017 sprint videoscreen 04
Dvoustovku zvládne nové Lamborghini Aventador S na požádání, stačit vám bude 8,9 sekundy

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama