Reklama

Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní

Vylepšené Géčko dostalo 12,3palcový centrální dotykový displej nahrazující řadu tlačítek. I přesto chce zůstat ortodoxním off-roadem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní

10.11.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Vylepšené Géčko dostalo 12,3palcový centrální dotykový displej nahrazující řadu tlačítek. I přesto chce zůstat ortodoxním off-roadem.

O faceliftu Mercedesu třídy G jsme v minulosti mluvili mnohokrát, přihodit jsme mohli i špionážní snímky exteriéru. Nyní se však můžeme podívat také do modernizované kabiny, kterou navíc již žádná kamufláž nechal. Obrázky vznikly při návštěvě nizozemského magazínu Autoweek ve vývojovém středisku Mercedesu. A i když tam bylo zakázáno fotit, Holanďané přesto kompletní podobu interiéru vystavili na webu.

Jak je ze snímků patrné, palubní deska a na ni navazující středová konzole i tunel prošly radikální obměnou. Máme zde sice analogový přístrojový štít, nicméně společnost mu dělá 12,3palcový displej známý třeba z tříd E a S. Vše bylo uspořádáno do jednoho panelu, jak to známe z obou zmíněných modelů. Po jejich vzoru přitom dotyková obrazovka nahradila mnohé z fyzických tlačítek a ovladačů.

Změnou prošly rovněž výdechy klimatizace, stejně jako je odlišný volant. Máme zde také více metalických prvků, ty ale nejspíše budou závislé na zvoleném stupni výbavy. To pak platí také o multimediálních systémech, byť ve všech případech došlo na změny související s příchodem širokoúhlého centrálního displeje. Také si lze povšimnout i rozměrnější schránky před spolujezdcem.

Jakkoliv ovšem třída G zamířila do 21. století a je protkána moderní technikou, čekat máme zachování charakteru robustního off-roadu. Svědčí o tom přitom nejen madlo před spolujezdcem, ale třeba i kryt rezervního kola, jež bude stále umístěno na zadních dveřích. Stran toho nechybí ani pohled na vystouplé kliky dveří. Zbytek si ukážeme ještě letos, faceliftovaný G-Wagen má debutovat ještě před koncem roku.

Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 1 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 01Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 2 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 02Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 3 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 03Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 4 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 04
Modernizovaná třída G se chlubí elegantnější kabinou...

Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 5 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 05Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 6 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 06
...i nadále chce ale zůstat ortodoxním off-roadem, o čemž svědčí zachování klíčových prvků

Interiér Mercedesu G 2018 plně odhalen únikem, je až překvapivě moderní - 7 - Mercedes-Benz G-Class 2018 unik 07
Pro srovnání zde pak máme pohled na stávající a budoucí interiér, změnilo se toho vážně hodně

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama