Reklama

Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video)

Modernizace legendární třídy G nemá vůz připravit o působivé schopnosti v terénu. Dočkáme se ale rozšíření, digitalizace i nových motorů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video)

13.10.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Modernizace legendární třídy G nemá vůz připravit o působivé schopnosti v terénu. Dočkáme se ale rozšíření, digitalizace i nových motorů.

Původní Land Rover Defender sice je s definitivní platností mrtev, jeho jediný soupeř v podobě Mercedesu třídy G má ovšem evidentně mnohem tužší kořínek. Německá automobilka se totiž své legendy nehodlá vzdát, a proto jí do důchodu rozhodně nepošle. Místo toho plánuje opravdu velký facelift, se kterým se setkáme nejpozději v roce 2018. Modernizace dokonce má být natolik rozsáhlá, že nebude mír daleko k nové generaci. Nicméně kódové označení W463 zůstane zachováno a nenechá nás na pochybách, že jde o velký facelift.

Nyní byla tato novinka nachytána při testech, přičemž její vzhled kompletně halí kamufláž. Ta by na jednu stranu nemusela být vůbec nutná, koneckonců tvary třídy G se nemění již po několik desetiletí. Tentokráte ale vše bude trochu jinak, odklon od ryze hranatých tvarů totiž přeci jen bude trochu markantnější. Patrné je to především u čelních partií, které se snaží vyhovět požadavkům na zvýšenou ochranu chodců.

Kromě toho zaoblení některých prvků vylepší také spotřebu, v čemž vozu napomůže rovněž přepracovaná platforma. Ta bude užívat více hliníku, hmotnost by tak měla klesnout dokonce o více než 200 kilogramů. K tomu se přidají vylepšený podvozek, elektro-mechanický posilovač řízení či především řadové šestiválce pod kapotou, z nichž benzinový nabídne 360 a dieselový 300 koní.

Aby těch novinek nebylo málo, dočkáme se ještě rozšíření o přibližně 100 milimetrů, což stoprocentně navýší komfort uvnitř kabiny. Mimo to ovšem extra šířka pozmění design, což je další z důvodů, proč familiární tvary halí krycí fólie od podlahy až po střechu. Díky danému kroku, tedy onomu rozšíření, to navíc vypadá, že třída G již nemá tak vysoký podvozek jako dříve. Nejspíše jde ale jen o zdání.

Snad ještě více než na exteriér jsme ovšem zvědavi na interiér, kde mají být designové změny vskutku radikální. Vůz se totiž má také v tomto ohledu inspirovat konceptem Ener-G-Force. Zároveň dostane do vínku i celou řadu moderních systémů, mezi něž patří digitální přístrojový štít nebo devítistupňová automatická převodovka, která je pro zmiňované šestiválce jedinou volbou.

Více informací nejspíše dorazí v příštím roce, pár neochvějných jistot na závěr tu ovšem máme. Tou první je zachování variant AMG, které nyní tvoří polovinu prodejů a proto by byl Mercedes jen sám proti sobě, kdyby je z nabídky vyřadil. Zadruhé se počítá také se zachováním působivé průchodnosti v terénu, a to i přes příchod nového předního i zadního zavěšení.

Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 1 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 01Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 2 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 03Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 3 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 04Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 4 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 05
Mercedes-Benz třídy G projde radikálním faceliftem, který pozmění jeho vzhled, techniku, výbavu, vnitřní prostor i hmotnost

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše