Reklama

Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná

Se jménem Defender dorazí celá rodina nových modelů, přičemž ve hře je dokonce výkonná verze od sportovní divize Special Vehicle Operations (SVO).
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná

1.10.2016 | Robert Malík | 8 příspěvků

Se jménem Defender dorazí celá rodina nových modelů, přičemž ve hře je dokonce výkonná verze od sportovní divize Special Vehicle Operations (SVO).

O Land Roveru Defender se v posledních měsících psalo už leccos. Proslýchalo se, že díky miliardám chemického impéria bude vzkříšena výroba původního modelu, což se nakonec nepotvrdilo, nebo že jeho nástupce nakonec bude vypadat jinak než koncept DC100 a již nebude tak ortodoxním offroadem.

Co se s britskou legendou nakonec stane a jak bude transformována její technika podle současných pravidel, zjistíme pravděpodobně až v příštích letech a pro pravověrné zastánce konzervativních hodnot to dost možná bude tvrdá rána. Každopádně, nejnovější informace týkající se připravovaného nástupce vypadají slibně.

Naznačuje to alespoň šéf uskupení Jaguar Land Rover Ralf Speth, který měl nedávno možnost vyzkoušet vývojový prototyp a do auta vkládá velké naděje. Tvrdí, že auto vypadá fantasticky a poté, co se projel, doslova přislíbil, že „konečný výsledek bude ještě schopnější než kultovní offroad, jenž nahradí“.

„Zkusil jsem testovací mulu a také jsem ji srovnal s konkurencí na silnici i v terénu, je senzační,“ nešetřil chválou Speth. Pochopitelně musíme brát do úvahy, že Speth jako jeden z otců nového Defenderu nebude své dítě veřejně pranýřovat, i kdyby nebyl spokojen, každopádně tímto jde se svou kůží na trh. Proto předpokládáme, že tuhle historku nevykládá pouze z povinnosti.

Jeho prohlášení potvrzuje nepřímo také zpoždění nového modelu. Dlouho se mluvilo o tom, že Land Rover hledá ten správný design, který by spojil minulé s budoucím a koncept DC100 do tohoto konceptu údajně nezapadal. A přestože se novinka v uvedené studii neshlédne, skutečným důvodem pozdržení prý bylo to, že se značka snažila vymyslet, jak přenést všestrannost a terénní schopnosti, které jsou jádrem Land Roveru, na vyvíjené auto.

Pokud vás zajímá, jaké základy budou podepírat nový Defender, odpověď vás možná překvapí. Land Rover sice musí šetřit a nemohl si dovolit vyvinout zcela samostatnou platformu, nicméně auto bude postaveno na přepracovaném hliníkovém šasi, které využívá také nová generace modelové řady Discovery či stávající modely Ranger Rover a Range Rover Sport. Šéf JLR potvrdil, že novinku nemáme spojovat s Discovery Sport či typem Evoque.

Zajímavé také je, že kromě základního Land Roveru Defender plánuje automobilka celou rodinu odvozených modelů a Gerry McGovern odpovědný za design navíc přiznal, že ve hře je dokonce sportovní varianta SVR. Tu by v případě potřeby postavila divize SVO (Special Vehicle Operations) jako odpověď na Mercedes-AMG G 63, která tomuto segmentu po stránce výkonů dominuje.

Ještě pravděpodobnější je pak drsnější model Defender SVX určený do nejtěžšího terénu a dost možná bude k mání i provedení SVA po vzoru nejluxusnějšího Range Roveru SVAutobiography. Vše za účelem vyrábět co nejvíce aut, protože jak přiznávají lidé z JLR, dotovat nový Defender si dovolit nemůžou.

Ralf Speth odmítl v rozhovoru konkretizovat datum uvedení nového Land Roveru na trh, předpokládá se ale, že se tak stane nejpozději v roce 2018 a nás tenhle rozvíjející se příběh začíná zajímat stále víc a víc. Pokud se shodneme, zůstaňte naladěni.

Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 1 - Land Rover Defender ilustrace 2018 nova
O designovém pojetí vozu se stále jen spekuluje, toto je jedna z možností

Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 2 - Land Rover Defender dva miliony 01Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 3 - Land Rover Defender dva miliony 02Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 4 - Land Rover Defender dva miliony 03Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 5 - Land Rover Defender dva miliony 04Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 6 - Land Rover Defender dva miliony 05Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 7 - Land Rover Defender dva miliony 06Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 8 - Land Rover Defender dva miliony 07Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 9 - Land Rover Defender dva miliony 08Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 10 - Land Rover Defender dva miliony 09
Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 11 - Land Rover Defender 2013 01Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 12 - Land Rover Defender 2013 02Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 13 - Land Rover Defender 2013 03Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 14 - Land Rover Defender 2013 04Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 15 - Land Rover Defender 2013 05Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 16 - Land Rover Defender 2013 06Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 17 - Land Rover Defender 2013 07Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 18 - Land Rover Defender 2013 08Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 19 - Land Rover Defender 2013 09Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 20 - Land Rover Defender 2013 10Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 21 - Land Rover Defender 2013 11Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 22 - Land Rover Defender 2013 12Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 23 - Land Rover Defender 2013 13Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 24 - Land Rover Defender 2013 14Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 25 - Land Rover Defender 2013 15Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 26 - Land Rover Defender 2013 16Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 27 - Land Rover Defender 2013 17Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 28 - Land Rover Defender 2013 18Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 29 - Land Rover Defender 2013 19Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 30 - Land Rover Defender 2013 20Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 31 - Land Rover Defender 2013 21Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 32 - Land Rover Defender 2013 22Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 33 - Land Rover Defender 2013 23Hliníkový Land Rover Defender už za 2 roky, v terénu prý předchůdce překoná - 34 - Land Rover Defender 2013 24
Nová generace Land Roveru Defender má být autentickým nástupcem svých předků a to nejen schopnostmi, ale i svým designem

Zdroj: Autocar

Robert Malík

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše