- -

Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video)

Boční sklo auta se zdá být zranitelnou součástí, nakonec ho při krádežích vídáme rozbité docela často. Jenže je mnohem odolnější, než si myslíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video)

30.10.2016 | Petr Miler | 21 příspěvků

Boční sklo auta se zdá být zranitelnou součástí, nakonec ho při krádežích vídáme rozbité docela často. Jenže je mnohem odolnější, než si myslíte.

Nejsem z těch, kteří by komukoli mlátili do aut, kdysi jsem se ale dostal do křížku s jedním agresivním řidičem. Nic zlého jsem mu sice neprovedl, on se ale z nějakého důvodu začat cítit ublíženě. A „po krvi” toužil tak moc, že se na následující křižovatce nespokojil ani se zamčenými dveřmi mého auta a než padla zelená, stihl ještě provést pár alternativních pokusů o vniknutí dovnitř. Tím posledním byla snaha rozbít boční okno auta - mlátil do něj takovým způsobem, že ho z toho ruka musí bolet dodnes a v momentě, kdy už jsem volal policii, do něj dokonce stihl kopnout. Nestalo se nic a musím říci, že jsem tehdy byl překvapen, jak moc toho boční sklo vydrží - k čemukoli křehkému mělo vážně daleko.

Záznam této politováníhodné události bohužel nemáme, můžeme vám ale ukázat trochu jiné video. O agresi tu nejde - člověk, který se do BMW řady 5 generace E60 pokouší dostat skrze zadní boční okno, je jeho majitelem a uvnitř auta si nechal klíč. Asi bychom volili šetrnější metodu, jak tuto patálii vyřešit, ale pokud se má něco rozbít, je zadní boční okno místem, kde to bude bolet nejméně. A tak se dotyčný začal činit.

Nejdříve vzal docela velký kamen, ale neuspěl. Později zkusil jeho kolega kamenem mlátit do šroubováku a dopadlo to podobně. A nakonec vidíme v akci i sekyry a pokusy celkem tří mužů okno rozbít, neuspěje ale ani jeden s žádným ze zmíněného vybavení.

Pochopitelně lze namítnout, že muži nedávali do ran tolik síly, to lze ale pochopit, pokud nechtěli při této snaze poškodit špatně mířenou ranou jinou část vozu. A také tím neříkáme, že je sklo nerozbitné, ostatně kdysi nám v redakci zloději rozbili totéž okno na druhé straně testovaného BMW M550d a toto je také BMW. Video nicméně naznačuje, že ani tato, skutečně nejméně odolná část vozu, vydrží více, než si leckdo myslí.

Nechceme nyní dávat návod zlodějům a dalším podobným individuím, důvod selhání tohoto pokusu je ale v prvé řadě jeden - míření ran doprostřed skla. I to je logické, pokud nechcete rozbít něco dalšího, zejména si nechcete odřít karoserii, toto sklo je ale relativně pružné a právě uprostřed vydrží nejvíce - chová se podobně, jako trampolína. Rána mířena blíže ke kraji by pravděpodobně byla úspěšnější a pochopitelně je též možné, že na autě byla instalována fólie, která odolnost dále podporovala (zejména schopnost odolat i šroubováku je překvapivá).

Tak či onak ale platí, že boční sklo auta není taková „věchýtka”, jak by vás mohlo napadnout. Musí být odolné zejména při nehodách a schopnost nepodlehnout podobnému útoku přichází jako bonus. Však se na to podívejte sami...

Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 1 - Co vydrzi bocni okno auta video 01Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 2 - Co vydrzi bocni okno auta video 02Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 3 - Co vydrzi bocni okno auta video 03Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 4 - Co vydrzi bocni okno auta video 04Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 5 - Co vydrzi bocni okno auta video 05Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 6 - Co vydrzi bocni okno auta video 06
Rozbít boční sklo auta není vůbec tak jednoduché, jak si možná myslíte

Zdroj: Car Throttle

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše