Reklama

Jak „vidí” okolní svět pokročilý Autopilot Tesly? Toto video vám to ukáže

Stávající Autopilot firmy Tesla je spíše lepší adaptivní tempomat s udržováním jízdy v pruzích. Budoucnost vypadá zajímavěji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak „vidí” okolní svět pokročilý Autopilot Tesly? Toto video vám to ukáže

21.11.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Stávající Autopilot firmy Tesla je spíše lepší adaptivní tempomat s udržováním jízdy v pruzích. Budoucnost vypadá zajímavěji.

Automobilka Tesla do světa pustila další ukázku pokročilé verze svého Autopilotu. Tu již skutečně můžeme říkat autonomní jízda, nikoliv lepší adaptivní tempomat. Tentokrát ale vidíme jízdu zpoza volantu auta. Sedí tam i řidič, ale podle videa to je z legislativních důvodů, auto samotné by ho tam prý nepotřebovalo.

Trasa, která byla pro tuhle ukázku zvolena, není z nejjednodušších. Vidíme pár křižovatek, které nemusí být úplně jednoznačné, i když žádné šílenosti to nejsou. Vůz s autopilotem jimi projíždí docela dobře, i když úplně bez váhání celé video není - vidíme minimálně trojí zbytečné zabrzdění, okolo časů 0:15, 0:53 a 1:32, z nichž zvláště to poslední může být nebezpečné.

Autopilot tedy má stále co zlepšovat. Systém, který vidíme na snímcích, v každém případě už může nosit označení „autopilot” se vztyčenou hlavou, alespoň trochu. Co nicméně stále nevíme, je, jak by si poradil, kdyby byla vozovka kompletně pod sněhem nebo kdyby hustě pršelo.

Jak „vidí” okolní svět pokročilý Autopilot Tesly? Toto video vám to ukáže - 1 - tesla autopilot onboard ukazka 02Jak „vidí” okolní svět pokročilý Autopilot Tesly? Toto video vám to ukáže - 2 - tesla autopilot onboard ukazka 01Jak „vidí” okolní svět pokročilý Autopilot Tesly? Toto video vám to ukáže - 3 - tesla autopilot onboard ukazka 03Jak „vidí” okolní svět pokročilý Autopilot Tesly? Toto video vám to ukáže - 4 - tesla autopilot onboard ukazka 04
Autopilot Tesly je na téhle ukázce působivý, třebaže nedokonalý


Pokud vám přijde oficiální video Tesly výše příliš rychlé, Mark Ryan si dal práci s jeho zpomalením na relativně normální rychlost

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše