Reklama

Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze?

Žádné mnohasetkoňové hot hatche za ceny blížící se k 1 milionu korun, ale docela obyčejné verze, které si může koupit kde kdo. Které jede nejlépe?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze?

4.1.2018 | Mirek Mazal | 24 příspěvků

Žádné mnohasetkoňové hot hatche za ceny blížící se k 1 milionu korun, ale docela obyčejné verze, které si může koupit kde kdo. Které jede nejlépe?

Na srovnání špičkových verzí té které modelové řady se hezky kouká, ale ve výsledku si verzi s nejvýkonnějším motorem koupí zlomek lidí ve srovnání s těmi, kteří zvolí variantu blízkou základu. Co takhle uspořádat reálnější závod, který se odehrává každý den na semaforech mezi automobily s běžnými motory? To si řekl kolega Mat Wilson z Carwow a ukázal, co lze získat za při co nejnižších pořizovacích nákladech.

Postavil vedle sebe Hyundai i30, Hondu Civic a Seat Leon v pětidvéřových verzích. Všichni tři se dají koupit jako rychlé předokolky okolo 300 koní, ale od toho tu dnes nejsme. Hyundai i30 a Seat Leon mají pro dnešní sprint benzínový motor 1,4 s turbem, Leon má o 10 koní navíc a k dobru 8 Nm. Civic hraje nižší housle se zážehovým litrovým turbomotorem. Prodává se i s 1,5litrovým motorem, ale také stojí výrazně více.

Všichni soupeři mají manuální převodovku. Podle oficiálních čísel od výrobců je Civic nejpomalejším z nich s časem 0-100 km/h za 10,4 sekundy, následuje Hyundai i30 s 9,2 sekundami a Seat Leon s 8 sekundami. Závod potvrdil předpokládané pořadí. Cílovou pásku protnul první Seat před Hyundai a poslední Hondou.

Při nahlédnutí do ceníku vidíme, že aktuální základní cena Seatu Leon 1,4 TSI startuje na 453 900 Kč za verzi s výkonem 120 koní a 499 900 Kč za variantu se 150 koňmi, to už ale s nejvyšší výbavou Excellence. Hyundai i30 s motorem 1,4 turbo lze dostat podle ceníku od 499 990 Kč a bronzového medailistu Honda ocenila na nejméně 469 900 Kč. Pro dokreslení - Škoda Octavia s pohonem 1,4 TSI se 150 koňmi vyjde na 470 900 Kč.

Ze tří kandidátů je tedy Seat Leon nejrychlejší i nejlevnější a snad je Octavie by ve 150koňové verzi nabídla srovnatelnou dynamiku za méně, ovšem se zcela základní výbavou. Seat Leon tak ukazuje, že i po letech na trhu představuje zajímavou nabídku...

Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 1 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 01Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 2 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 02Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 3 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 03Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 4 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 04Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 5 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 05Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 6 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 06Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 7 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 07Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 8 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 08Jaké z dostupných aut nižší střední třídy vám dá nejvíce rychlosti za peníze? - 9 - Hyundai i30 vs Seat Leon vs Honda Civic acceleration video 09
Srovnání těchto tří kompaktů ukazuje, kdo nabízí nejvíce dynamiky v obyčejných provedeních. Seat Leon je tady jasným králem a přitom zdaleka není nejdražší

Zdroj: Carwow@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 24 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama