- -

Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video)

Ford s motorem 2,3 EcoBoost stojící proti Alfě Romeo s dieselem 2,2 se zdá být dost absurdním srovnáním. Jenže někdy věci dopadnou jinak, než se zdá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video)

19.4.2017 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Ford s motorem 2,3 EcoBoost stojící proti Alfě Romeo s dieselem 2,2 se zdá být dost absurdním srovnáním. Jenže někdy věci dopadnou jinak, než se zdá.

Představte si, že si pořídíte Ford Mustang s plátěnou stahovací střechou, kterou z nějakého důvodu nedoplníte osmiválcem. Vystačit si tak musíte s 2,3litrovým čtyřválcem EcoBoost, protože je to dnes jediná alternativa. Čtyřválec sice není tak výkonný jako pětilitr, nicméně díky přeplňování nabízí slušných 317 koní. Stovku tak má zvládnout za nějakých šest sekund, což plně stačí k pocitu krále silnic. Pokud tedy vedle vás na semaforech zastaví kdokoliv se snahou o souboj, danou rukavici rázem zvednete.

Váš pocit neporazitelnosti může být jen intenzivnější, pokud vedle sebe uslyšíte typický dieselový chrapot. Nebude tedy překvapivé, když sveřepě chytíte volant do rukou, zařadíte jedničku a plynový pedál sešlápnete až na podlahu. Nicméně pokud oním soupeřem bude nová Alfa Romeo Giulia osazená 2,2litrovým „producentem sazí“ s výkonem 210 koní, zažijete nemilé překvapení. Rodinný italský sedan vám totiž dokáže nakopat... mustanga.

Důkazem místo slov budiž přiložené video, které mapuje akceleraci obou vozů na stovku i dvoustovku. V první fázi má přitom navrch Mustang, který metu 100 km/h pokoří za 6,8 sekundy. Tedy pomaleji, než naznačují oficiální údaje, nicméně stále o pět desetin sekundy rychleji než Giulia. Její turbodiesel ale náhle chytí druhou mízu, což je dosti překvapivé, ale stane se to. A karta se začala obracet.

S příchodem stopadesátky Giulia začíná náskok Fordu Mustang mazat, metu 200 km/h pak pokoří za 33,5 s. Tedy o dvanáct desetin rychleji než pony car modrého oválu, pro nějž se jedná o pořádný výprask. Ukazuje se tedy, že ačkoliv Mustang disponuje poměrem 5,6 kilogramu na koně, zatímco Alfa Romeo se může pochlubit pouze 9,1 kg na koně, jeho čtyřválec EcoBoost zvládá obstojnou akceleraci leda v nízkých rychlostech.

Je otázkou, jak moc rozložení sil změní nový desetistupňový automat, která by měl nahradit již stárnoucí šestistupňovou převodovku. Stejně tak se můžeme ptát, zda by takové kupé mělo navrch i na dvoustovce. S pevnými střešními panely je totiž spojena nižší hmotnost i lepší aerodynamika, ačkoliv během souboje bylo plátno nasazeno. To jsou ale proměnné, která nás nyní zajímat nemusí - teď je jasné pouze tolik, že sporťák prohrál s rodinným dieselovým sedanem, což je vždy poněkud smutné...

Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 1 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 01Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 2 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 02Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 3 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 03Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 4 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 04Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 5 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 05Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 6 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 06Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 7 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 07Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 8 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 08Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 9 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 09Je rychlejší Ford Mustang 2,3 turbo nebo Alfa Giulia Diesel? Budete se divit (video) - 10 - Ford Mustang EcoBoost vs Alfa Romeo Giulia video 10
Ford Mustang Cabrio měl dle všech předpokladů závod ve sprintu s dieselovou Alfou Romeo Giulia vyhrát. Překvapivě se tak ale nestalo

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše