Reklama

Jeremy Clarkson narazil v Mongolsku na něco, z čeho by německá policie dostala infarkt

U našich západních sousedů probíhá velký boj proti upraveným autům - nic nesmí chybět a máloco může přebývat. V Mongolsku zatím zjevně panují docela jiné poměry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jeremy Clarkson narazil v Mongolsku na něco, z čeho by německá policie dostala infarkt

27.6.2018 | Mirek Mazal | 17 příspěvků

U našich západních sousedů probíhá velký boj proti upraveným autům - nic nesmí chybět a máloco může přebývat. V Mongolsku zatím zjevně panují docela jiné poměry.

Jeremy Clarkson není jen bývalá hvězda Top Gearu a současný moderátor The Grand Tour, je i spoluzakladatel sociální sítě pro fandy aut jménem Drive Tribe. Na ní též působí a dnes tam zveřejnil fotku bílé Toyotu Prius předchozí generace pořízené při přípravách některého z budoucích dílů „Velké túry”. Už to, kde na Prius narazil, je zajímavé, ale ona se honosí daleko větší zvláštností. A přestože je úprava minimální, příslušníky zásahových jednotek proti německým pozérům by z ní asi trefilo.

Mongolský majitel vyměnil klasické uchycení kol za špičaté náhrady. Vypadají jako hrot kopí, Clarkson hybrid s úpravou asi inspirovanou u válečných vozů dávnověku přejmenoval trefně na Boadicea's Prius čili v překladu Prius královny Boudica. Tato manželka keltského krále po jeho smrti převzala moc nad etniky v oblasti východní Anglie a podnítila část keltských kmenů k povstání proti Římu pod vládou císaře Nera. Královna vedla bitvy proti okupačním sílám římské říše. Zemřela krátce po svém neúspěchu, dodnes je ale považována za britskou hrdinku lidu, bývá zobrazována na voze s velkými bodci na kolech.

Mongolské auto na baterky s pichlavými disky kol je tak možné zkráceně přezdívat Boadiprius, píše britská hvězda televizních obrazovek. Podobná vylepšení by v Evropě obecně asi příliš dlouho nezůstala nepovšimnuta výkonnou mocí. Německé policisty, pro které prázdná nábojnice na anténě znamená nebezpečí pro kolemjdoucí, ostré přichycení disku k náboji kola bude zločin hodný přísného potrestání.

Neříkáme, že to je v pořádku, jde opravdu o hloupost, která někomu může ublížit. Právě proto je ale zajímavé vidět odlišnou realitu jiného konce světa - v Mongolsku je taková věc na autě všem ukradená. Zřejmě už dlouho byla a ještě dlouho bude...

Jeremy Clarkson narazil v Mongolsku na něco, z čeho by německá policie dostala infarkt - 1 - Toyota Prius se spicatymi srouby kol Mongolsko 01Jeremy Clarkson narazil v Mongolsku na něco, z čeho by německá policie dostala infarkt - 2 - Toyota Prius se spicatymi srouby kol Mongolsko 02Jeremy Clarkson narazil v Mongolsku na něco, z čeho by německá policie dostala infarkt - 3 - Toyota Prius se spicatymi srouby kol Mongolsko 03
Toyota Prius uctívané královny Boudica alias Boadiprius, jak se k fotografii elektromobilu vyjádřil Jeremy Clarkson. Podoba s dobovým povozem by tam byla, hlavně v oblasti kol

Zdroj: Drive Tribe

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše