Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie

Pořádkumilovnost Němců někdy nabírá svérázných podob. Předvádění rychlých aut se rozhodli zatrhnout v Mannheimu, další města následovala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie

8.1.2018 | Mirek Mazal | 104 příspěvků

Pořádkumilovnost Němců někdy nabírá svérázných podob. Předvádění rychlých aut se rozhodli zatrhnout v Mannheimu, další města následovala.

Německo je na řidiče rychlých aut přísné a kdo si dovolí navíc okázalé úpravy, dostane se do hledáčku speciální skupiny tamní policie. V několika městech policisté aktivně vyhledávají v rozporu s předpisy upravené automobily, které buď rovnou zabavují nebo pokutují jejich řidiče i majitele.

Pachatelé se údajně proviňují nadměrným hlukem, příliš zatmavenými okny, zatemněnými světlomety či jen svým chováním v podobě třeba pálení pneumatik. Podle úřadů je většina doplňků upravených aut nelegální, navíc obtěžují okolí a znečišťují ovzduší. Policisté si myslí, že tvrdým postupem vymýtí z ulic nelegální závodění a omezí počet dopravních nehod. Nebo alespoň zajistí klidnější život těm, kteří nehoří pro řvoucí motory a pálící se pneumatiku.

Vše se zrodilo v Mannheimu na jihozápadě Německa. Proti tak zvaným „pozérům“ vytvořili speciální jednotku 6 policistů a úředníků, kteří mají na starost hlídat tuto skupinku. Ve spolupráci s odborníky TÜV a z Dekry v roce 2017 prohlédli 1 284 vozidel. Zakázali provoz 238 z nich a celkem našli na kontrolovaných autech 459 nedostatků. Bádenské město se stalo názorným příkladem ostatním obcím, a podobná skupina tak byla založena v Hamburku, Regensburgu, Frankfurtu nad Mohanem a Hannoveru. Podle mannheimské policie se bude dosah státní moci dále rozšiřovat.

Také v Hamburku se fanoušci tuningu stali lovnou zvěří. Za 4 měsíce činnosti tamní jednotky bylo zajištěno 62 vozů. Do pasti se chytilo i Lamborghini Aventador německého ex-reprezentanta ve fotbale Tima Weise. Při míjení policie se strážníci hned činili a naměřili mu 136 decibelů, místo povolených 88. „Jen jsem chtěl jet nakupovat vánoční dárky,“ řekl Wiese, který musel odevzdat auto na průzkum technických změn. Pokud se potvrdí nehomologované dodatečné zásahy, čeká ho pokuta.

Sami posuďte, jak moc je vám tento postup sympatický či nikoli. Na jednu stranu je nepochybné, že určitá pravidla tu nejsou pro legraci a například záměrné proděravění výfuku bude pro většinu ostatních obtěžující. Na druhou stranu všichni dobře víme, že někteří lidé porušují pravidla při všech myslitelných činnostech a policie a úřady jsou tu od toho, aby zajistily jejich dodržování vždy podobnou měrou. Dá se tak chápat i stesk některých Němců nad tím, že zatímco řidiči jsou nyní pod drobnohledem, ve většině jiných oborů bezohledné jedince žádná zvláštní jednotka nehledá...


Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 1 - Nemecko postihuje pozery 01Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 2 - Nemecko postihuje pozery 02Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 3 - Nemecko postihuje pozery 12Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 4 - Nemecko postihuje pozery 03Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 5 - Nemecko postihuje pozery 04Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 6 - Nemecko postihuje pozery 05Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 7 - Nemecko postihuje pozery 06Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 8 - Nemecko postihuje pozery 07Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 9 - Nemecko postihuje pozery 08Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 10 - Nemecko postihuje pozery 09Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 11 - Nemecko postihuje pozery 10Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 12 - Nemecko postihuje pozery 11Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 13 - Nemecko postihuje pozery 13Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 14 - Nemecko postihuje pozery 14Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 15 - Nemecko postihuje pozery 15Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 16 - Nemecko postihuje pozery 16Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 17 - Nemecko postihuje pozery 17Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 18 - Nemecko postihuje pozery 18Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 19 - Nemecko postihuje pozery 19Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 20 - Nemecko postihuje pozery 20Německo jde po automobilových pozérech, má na to zvláštní jednotky policie - 21 - Nemecko postihuje pozery 21
Policie v Mannheimu se pochlubila sbírkou vozů, které neprošly kontrolou na nelegální úpravy

Zdroj: Auto Bild

Mirek Mazal

Diskuze 104 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše