Reklama

Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl

Naložená vlaková souprava v přímém přenosu srazila tahač s návěsem stojící na přejezdu. Pohrála si s ním neuvěřitelným způsobem, jako kočka s myší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl

5.4.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Naložená vlaková souprava v přímém přenosu srazila tahač s návěsem stojící na přejezdu. Pohrála si s ním neuvěřitelným způsobem, jako kočka s myší.

Na letošní Apríl asi jen tak nezapomene řidič kamionu z níže přiloženého videa. Se svým vozidlem uvízl na železničním přejezdu zrovna ve chvíli, kdy se na místo řítil nákladní vlak. Nezodpovědný Američan za volantem velkého tahače s návěsem ignoroval dopravní značení jasně zakazující vjezd nákladních vozidel a málem za to zaplatil vlastním životem.

Na tento přejezd se občas vydají i velká auta, navzdory obousměrnému zákazu. Tentokrát ušetřených pár minut stálo zdemolovaný kamion a poškozené železniční zařízení včetně nákladní lokomotivy. Její obsluha musela být hospitalizována, naštěstí jen s lehkými zraněními.

Srážce vlaku s nákladním autem po jeho uvíznutí na přejezdu už nešlo zabránit, strojvedoucí kolejové soupravy už jen panicky troubil a brzdil, kamion z vyvýšeného přejezdu už ale nic nemohlo odstranit. Šofér kamionu z vozu na poslední chvíli prchl, strojvedoucího chránila pevná konstrukce kabiny. Přesto může děkovat bohu jen za lehká poranění.

Fascinující je, jakým způsobem kolejový kolos nabral jinak monstrózní kamion - omotal si jej kolem přídě jak auto igelitovou tašku. Tahač není žádné ořezávátko, ale ve srovnání s vlakem se z něj stala myš v kočičích spárech. Pro jednání řidiče kamionu pochopitelně neexistuje omluvy - nehoda budiž poučením pro všechny, kteří by něco podobného chtěli riskovat. I u nás se takoví najdou...

Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 1 - Srazka vlaku a kamionu video USA 01Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 2 - Srazka vlaku a kamionu video USA 02Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 3 - Srazka vlaku a kamionu video USA 03Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 4 - Srazka vlaku a kamionu video USA 04Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 5 - Srazka vlaku a kamionu video USA 05Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 6 - Srazka vlaku a kamionu video USA 06Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 7 - Srazka vlaku a kamionu video USA 07Kamion uvízl na přejezdu těsně před rozjetým vlakem. Podívejte se, jak dopadl - 8 - Srazka vlaku a kamionu video USA 08
Takové bezohledné řidiče dobře známe i z našich končin. Tento naštěstí stihl utéct, drsné kolizi vlaku s kamionem to ale pochopitelně nezabránilo

Zdroj: East Alabama Rail Productions@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše