Reklama

Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video)

Je rychlejší čtyřválcové A 45, SLC 43 s motorem V6, osmiválcové C 63, GLE 63 a GT S nebo dvanáctiválcový Mercedes-AMG S 65 Coupe?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video)

22.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Je rychlejší čtyřválcové A 45, SLC 43 s motorem V6, osmiválcové C 63, GLE 63 a GT S nebo dvanáctiválcový Mercedes-AMG S 65 Coupe?

Prakticky přesně před měsícem se Mercedes-Benz rozhodl propagovat svoji stále početnější rodinu modelů AMG. K jejich výčtu vám již prsty na rukou a nohou stačit nebudou, i přesto ovšem nejde o konečnou. V plánu je další expanze, ze které lze „vypíchnout“ především hypersport R50. To bude další samostatný model divize z Affalterbachu a bude využívat techniky monopostů F1.

Budoucností se ale dnes zabývat nebudeme, místo toho si posvítíme na stávající nabídku. Britským kolegům se povedlo postavit na jednu startovní čáru hned šest modelů, které pohání kompletní přehlídka nabízených motorů. Máme tu tedy čtyřválec, šestiválec, osmiválec i dvanáctiválec. Agregát přitom pokaždé doplňuje nejen přeplňování, ale také automatická převodovka.

Na jednu stranu můžeme říci, že z pohledu puristického řidiče není v tomto výběru jediný vůz, který by mohl zaujmout. Nicméně během testu Mercedesu-AMG GT S, který mezi vyvolenou šesticí nechybí, jsme si dokázali pravý opak. Jeho ručně skládaný motor má totiž potenciál i zvukovou kulisu, jimiž dokáže ohromit. A to samé lze říci také o designu či podvozku.

Na GT S tedy rozhodně nekoukáme nevraživě, na rozdíl od faceliftovaného Mercedesu SLC. V jeho případě totiž třícípá hvězda nepřistoupila pouze ke změně názvu (původně jsme tu měli SLK), ale především k výměně agregátu u vrcholného provedení. Minulostí je totiž osmiválec, místo toho tu máme šestiválcové provedení SLC 43 AMG.

Třílitrová pohonná jednotka pak sice produkuje 367 koní, nicméně Mercedes v jejím případě se již nebazíruje na pravidlu „jeden technik, jeden motor“. Místo toho jde o masově vyráběný šestiválec, který AMG pouze finálně doladí. I proto ostatně vozy osazené tímto motorem označujeme za jakési „levobočky“.

Toliko ale pro úvod, dále již necháme hovořit obraz. My tak jen dodáme, že kromě již zmiňovaných dvoumístných modelů dorazily do srovnávacího testu také Mercedes-AMG A 45, C 63, S 65 Coupe a GLE 63. Jediný, kdo v tomto souboji chybí, Mercedes-AMG E 63 - jistě proto, že je příliš nový...

Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 1 - Mercedes AMG ultimate drag race video 02Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 2 - Mercedes AMG ultimate drag race video 01Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 3 - Mercedes AMG ultimate drag race video 03Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 4 - Mercedes AMG ultimate drag race video 04Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 5 - Mercedes AMG ultimate drag race video 05Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 6 - Mercedes AMG ultimate drag race video 06Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 7 - Mercedes AMG ultimate drag race video 07Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 8 - Mercedes AMG ultimate drag race video 08Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 9 - Mercedes AMG ultimate drag race video 09Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 10 - Mercedes AMG ultimate drag race video 10Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 11 - Mercedes AMG ultimate drag race video 11Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 12 - Mercedes AMG ultimate drag race video 12Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 13 - Mercedes AMG ultimate drag race video 13Které AMG je nejrychlejší? Tento sprint srovnal dynamiku všech, až na jedno (video) - 14 - Mercedes AMG ultimate drag race video 14
Vítěze mezi šesti modely AMG nejspíše odhadnete snadno. Zajímavější je možná sledovat, které z těchto aut je nejpomalejší

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama