Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video)

17.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nadmíru očekávaný koncept se pochlubí takřka šestimetrovou délkou, působivým designem a nejspíše hybridním dvanáctiválcem pod kapotou.

Již jen pouhý den nás dělí od zahájení automobilového víkendu v americkém Monterey, kde se koná další ročník přehlídky exkluzivních vozů Concours d'Elegance. Ta bude letos hojně sledovaná především díky třícípé hvězdě, která hodlá v Pebble Beach odhalit nový koncept Vision Mercedes-Maybach 6. O jeho existenci jsme ještě donedávna nevěděli, o to více (a nutno říci že i příjemněji) nás německá automobilka překvapila.

Chystanou novinku jsme si již mohli představit z boku a zepředu, přičemž zejména pohled na čelní partie nám srazil čelist až na zem. Nově pak můžeme do placu přihodit ještě video, které celkové dojmy dále umocňuje. Odhaleny jsou totiž vzhůru výklopné dveře ve stylu původního Gullwingu či úzká zadní světla, v jejichž případě nejspíše Mercedes použije organické diody. Ani by nás přitom neudivilo, kdyby se vpředu nacházely lasery.

Na oficiální a plné odhalení těchto detailů ovšem bude ještě pár hodin vyčkat, což se týká také pohonného ústrojí. S jistým náznakem věcí budoucích ovšem přišel šéf prodejní divize Ola Källenius, dle kterého „Mercedes investoval enormní zdroje, aby se přiblížil nulovým emisím. Je to něco, co ovlivní celé portfolio.“ Je tedy velmi možné, že koncepční Maybach dostane do vínku hybridní ústrojí.

Tato pohonná jednotka by navíc nemusela být pouhou vizí, ale předzvěstí agregátu, jenž bude automobilka používat u vrcholných modelů. Mercedes totiž již dříve uvedl, že hodlá zachovat dvanáctiválce, ovšem kvůli emisím je spáruje s elektromotorem. A právě toto duo by mohlo takřka šest metrů dlouhé kupé pohánět. Výkon by přitom dozajista překročil 600 koní, očekávat lze tedy působivou jízdní dynamiku.

Dále již dodáme pouze tolik, že navzdory spekulacím o sériové výrobě zůstane Vision Mercedes-Maybach 6 jen konceptem, který se výroby nedočká, alespoň ne v této podobě. Nicméně do značné míry může naznačit směr, jakým se třícípá hvězda hodlá v případě této exkluzivní značky vydat. Ani by nás přitom nepřekvapilo, kdyby souběžně s premiérou přišlo také prohlášení o návratu zakázkového karosářství.

Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 1 - Mercedes-Maybach 6 Vision video 01Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 2 - Mercedes-Maybach 6 Vision video 02Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 3 - Mercedes-Maybach 6 Vision video 03Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 4 - Mercedes-Maybach 6 Vision video 04Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 5 - Mercedes-Maybach 6 Vision video 05
Koncepční kupé Maybachu na novém videu předvedlo řadu detailů včetně vzhůru výklopných dveří typu Gullwing...

Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 6 - Mercedes-Maybach 6 Vision novy teaser 01Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 7 - Mercedes-Maybach 6 Vision novy teaser 02Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 8 - Mercedes-Maybach 6 Vision novy teaser 03Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 9 - Mercedes-Maybach Coupe Concept teaser 01Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 10 - Mercedes-Maybach Coupe Concept teaser 02Kupé Mercedes-Maybach 6 se dále odhaluje, dostane výklopné dveře jako Gullwing (video) - 11 - Mercedes-Maybach Coupe Concept teaser 03
...mimo to si můžeme připomenout i již dříve odhalené pohledy na příď a bok

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše