Reklama

Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál

Možná to není nejkrásnější SUV světa, na cenu začínající pod hranicí 290 tisíc Kč ale vypadá dobře. S kvalitou už to zjevně tak žhavé není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál

17.9.2017 | Petr Miler | 20 příspěvků

Možná to není nejkrásnější SUV světa, na cenu začínající pod hranicí 290 tisíc Kč ale vypadá dobře. S kvalitou už to zjevně tak žhavé není.

Na stále ještě probíhajícím frankfurtském autosalonu se představilo i několik čínských aut, která mají touhu dobýt srdce Evropanů. Nejsou první, přesto se jejich šance na úspěch zdají být stále vyšší. Designově nezajímavá nejsou už pár let, nekvalitní od pohledu též ne a některá působí i při detailním zkoumání tak dobře, že umí ohromit i šéfy Porsche. Pochopitelně, nedůvěra s ohledem na dřívější zkušenosti zůstává, je tu ale ještě jeden trumf, který vozy zpoza Velké zdi mají v rukávu - jsou velmi levné. A tak jsme se i my museli přes týden ptát, jestli stále odmítáte auta z Číny, když si prohlédnete, jaké SUV se tam prodává za 230 tisíc Kč.

Můžete namítnout, že tolik stojí jen tam, ale není to tak úplně pravda. Auto, o kterém je řeč dnes, se jmenuje Chery Tiggo 2, je to též malé SUV a vyváží se i na trhy, kde neplatí tak tvrdá pravidla pro homologaci jako v Evropě, třeba do Ruska. Tam startuje na částce v přepočtu 288 tisíc Kč, což opravdu není mnoho. Za to dostanete kompaktní „esúvéčko” s benzinovým motorem 1,5 a manuální převodovkou, ABS, dvěma airbagy, klimatizací, vyhřívanými sedadly, koly z lehkých slitin... Žádné holátko, za takové peníze je to dost auta a když přidáte pár relativně mrzkých příplatků, můžete mít i víc. Dostanete ale i dost kvality?

To už je jiná otázka, na kterou dává poměrně jasnou odpověď video níže, které zachycuje část testu právě ruského exempláře tamním novinářem. Ten mluví o tom, co auto umí a co ne, ukazuje projev jeho motoru a pak se rozhodně předvést akceleraci. Zařadí jedničku, rozjede se, ani na ni pořádně nevytočí motor a... konec. Auto najednou přestane zrychlovat.

Zastaví tedy a prozkoumá, proč pedál plynu nereaguje a zjistí pozoruhodnou věc - v tomhle autě už žádný pedál plynu není. Tedy alespoň ne takový, který by byl spojen se zbytkem vozu a šlo by jím cokoli ovládat. Zlomil se. To je dost nepříjemná věc v jakékoli situaci a teď si představte, že by se to stalo třeba uprostřed předjíždění... Ne, o takovou věc tu vážně nestojíme, je ale třeba připomenout, že Číňané nejsou jediní, kdo se s takovými problémy potýká. Zrovna pedály plynu se za jízdy lámou i Teslám...

Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 1 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 01Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 2 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 02Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 3 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 03Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 4 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 04Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 5 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 05Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 6 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 06
Ulomený pedál představuje vskutku svérázný důvod pro ukončení testu auta

Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 7 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 07Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 8 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 08Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 9 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 09Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 10 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 10Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 11 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 11Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 12 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 12Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 13 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 13Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 14 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 14Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 15 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 15Kvalita čínských aut stále pokulhává, jinak fešnému SUV se při testu zlomil pedál - 16 - Cherry Tiggo broken pedal 2017 16
Takto vypadá exportní Chery Tiggo 2, za 288 v základu už ve slušné výbavě žádná bída

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama